Informacja

Re: Informacja

Postprzez adh » niedziela, 16 października 2011, 11:50

Leon26 napisał(a):Gdyby nie Wolfik to firma w której pracuje dawno by padła bo z samego transportu ciężko teraz wyżyć :) Wolfik ja w firmie pale miałem węglowym a w domu drewnem i czasem brykietem.Zimę lubią chyba tylko dzieci bo mogą poszaleń na śniegu i przemoczyć tyłki :lol:

my też palimy miałem węglowym, więc może Wolfik jeszcze trochę popracuje :lol: :lol: :lol:
chcieć to móc
Avatar użytkownika
adh
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6354
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:33

Postprzez » niedziela, 16 października 2011, 11:50

 

Re: Informacja

Postprzez Kasjopea » niedziela, 16 października 2011, 16:52

Cieniu, wspominałaś o gościu pojawiającym się w działach zamkniętych.
Nie ma powodów do obaw, bo to są albo niegroźne, ale potrzebne boty, albo po prostu ktoś niezalogowany próbował wejść np. poprzez link do działu zamkniętego. Może się też zdarzyć, że ktoś z wtajemniczonych przeglądał dział, ale w międzyczasie się wylogował i już utracił dostęp :wink:

A co do grafiki promującej legalne nabywanie płyty, to z pewnością można coś takiego zrobić, tylko raczej jako załącznik/obrazek nowego działu.Trzeba by podziałać coś z bbcode i html. To samo dotyczy shoutboxa.

Jeśli chodzi o shoutbox, to poza zaletami, ma też pewne wady, być może rozmawialiście już o tym. W każdym razie taki chat zachowuje tylko jakieś kilkadziesiąt najnowszych linijek tekstu, a stare wpisy przepadają. Jeśli się rozmawia o błahostkach, to nie ma sprawy, ale jeśli o czymś ważniejszym, zwłaszcza dotyczącym Michała, to nie wszyscy będą mieli okazję to przeczytać.
Druga sprawa jest taka, że shoutbox nie jest skorelowany z forum (trzeba go sprowadzić z zewnątrz), więc loginy nie będą automatycznie przyporządkowane użytkownikom. Innymi słowy, każdy może podać dowolny nick (również podszyć się pod kogoś). Oczywiście taki chat byłby tylko dla zalogowanych, ale zalogować też się może każdy. Trzeba by wydzielić kolejną grupę (na jakich zasadach?) typu Wtajemniczeni i liczyć na uczciwość w podawaniu nicków :wink:
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Informacja

Postprzez wolfik » niedziela, 16 października 2011, 16:58

Leon26 napisał(a):Gdyby nie Wolfik to firma w której pracuje dawno by padła bo z samego transportu ciężko teraz wyżyć :) Wolfik ja w firmie pale miałem węglowym a w domu drewnem i czasem brykietem.Zimę lubią chyba tylko dzieci bo mogą poszaleń na śniegu i przemoczyć tyłki :lol:

ja wegiel i drewno^juz sa kolejki pod kopalniami 2tygodnie sie czeka na transport^
Avatar użytkownika
wolfik
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 13401
Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 17:30

Re: Informacja

Postprzez adh » niedziela, 16 października 2011, 17:01

wolfik napisał(a):
Leon26 napisał(a):Gdyby nie Wolfik to firma w której pracuje dawno by padła bo z samego transportu ciężko teraz wyżyć :) Wolfik ja w firmie pale miałem węglowym a w domu drewnem i czasem brykietem.Zimę lubią chyba tylko dzieci bo mogą poszaleń na śniegu i przemoczyć tyłki :lol:

ja wegiel i drewno^juz sa kolejki pod kopalniami 2tygodnie sie czeka na transport^

Wolfik uciekaj stąd do wątku spamiarskiego, bo nas Kasjopeja zbanuje :(
chcieć to móc
Avatar użytkownika
adh
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6354
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:33

Re: Informacja

Postprzez wolfik » niedziela, 16 października 2011, 17:02

oki spadam jeszcze mi zycie mile 8-) 8-)
Avatar użytkownika
wolfik
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 13401
Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 17:30

Re: Informacja

Postprzez Kasjopea » niedziela, 16 października 2011, 17:08

adh napisał(a):Wolfik uciekaj stąd do wątku spamiarskiego, bo nas Kasjopeja zbanuje :(


wolfik napisał(a):oki spadam jeszcze mi zycie mile 8-) 8-)


O rany, ale się mnie boją :lol: :lol: :lol:
:twisted: :wink:
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Informacja

Postprzez Ginger » niedziela, 16 października 2011, 17:13

Kasjopea napisał(a):Cieniu, wspominałaś o gościu pojawiającym się w działach zamkniętych.
Nie ma powodów do obaw, bo to są albo niegroźne, ale potrzebne boty, albo po prostu ktoś niezalogowany próbował wejść np. poprzez link do działu zamkniętego. Może się też zdarzyć, że ktoś z wtajemniczonych przeglądał dział, ale w międzyczasie się wylogował i już utracił dostęp :wink:

A co do grafiki promującej legalne nabywanie płyty, to z pewnością można coś takiego zrobić, tylko raczej jako załącznik/obrazek nowego działu.Trzeba by podziałać coś z bbcode i html. To samo dotyczy shoutboxa.

Jeśli chodzi o shoutbox, to poza zaletami, ma też pewne wady, być może rozmawialiście już o tym. W każdym razie taki chat zachowuje tylko jakieś kilkadziesiąt najnowszych linijek tekstu, a stare wpisy przepadają. Jeśli się rozmawia o błahostkach, to nie ma sprawy, ale jeśli o czymś ważniejszym, zwłaszcza dotyczącym Michała, to nie wszyscy będą mieli okazję to przeczytać.
Druga sprawa jest taka, że shoutbox nie jest skorelowany z forum (trzeba go sprowadzić z zewnątrz), więc loginy nie będą automatycznie przyporządkowane użytkownikom. Innymi słowy, każdy może podać dowolny nick (również podszyć się pod kogoś). Oczywiście taki chat byłby tylko dla zalogowanych, ale zalogować też się może każdy. Trzeba by wydzielić kolejną grupę (na jakich zasadach?) typu Wtajemniczeni i liczyć na uczciwość w podawaniu nicków :wink:


Hej, Kas :wink: Ok, z tym gościem mnie uspokoiłaś, bo trochę się tutaj o to martwiliśmy :D Co do grafiki to wiem, że dałoby się ją wstawić jako obrazek jakiegoś działu, mogłabym z tym pokombinować, tylko nie jestem pewna, czy mam potrzebne uprawnienia, tak jak się okazało z shoutboxem. O ile Ty nie będziesz miała czasu, oczywiście :wink:
Jeśli chodzi o shoutboxa to właśnie o to mi chodziło, że był na takie codziennie pogaduszki typu "Co tam słychać, co porabiamy", nie pisalibyśmy tam nic ważnego, a to rozwiązałoby problem offtopów, które pojawiają się praktycznie we wszystkich wątkach :? Ale rzeczywiście, nie pomyślałam o tym, że tam trzeba się samodzielnie podpisywać. Kurcze, tutaj w naszym gronie to wiadomo, że nikt by się pod nikogo nie podszywał, ale jak się ktoś nowy pojawia to nie wiadomo. Ale dałoby się ustawić shoutboxa tylko dla grupy Wtajemniczonych przecież. No nic, pomyślimy jeszcze nad tym, nie pali się :wink:
Super, że znowu jesteś z nami! :D Próbuję tutaj w miarę panować nad sytuacją, ale oni są nie do ogarnięcia :lol:

ED: Ej, ferajna, nie spamować! :twisted: Widzisz, Kas, mnie się tak nie boją :( :D
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Informacja

Postprzez Aludka » niedziela, 16 października 2011, 17:24

Ginger napisał(a):ED: Ej, ferajna, nie spamować! :twisted: Widzisz, Kas, mnie się tak nie boją :( :D

no właśnie próbowałam towarzystwo uspokoić ale ciężko :lol:
Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.
Avatar użytkownika
Aludka
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4996
Dołączył(a): czwartek, 14 lipca 2011, 11:03
wiek: 22

Re: Informacja

Postprzez Kasjopea » poniedziałek, 17 października 2011, 21:34

Rzuciłam okiem na wątek dotyczący kupowania płyt i widzę, że na razie czekamy z wstawianiem grafiki do czasu premiery, tak?

Ginger, pisałaś, że próbowałaś coś już z shoutboxem działać? Znalazłaś jakiś fajny? :)
Jasne, że możesz się tym zająć, jeśli chcesz, tym bardziej, że ja raczej bywam niż jestem na forum :wink: Jakby co, to postaram się Ci pomóc. O kwestiach technicznych to może już będziemy w innym wątku sobie rozmawiać, żeby nie zanudzać tutaj forumowiczów.

Sądzę też, że najwyższy czas, żebyśmy wyznaczyli przynajmniej jednego dodatkowego admina, takiego z pełnymi uprawnieniami. Może to być Ginger, Lori, Aga lub ktokolwiek, kto się czuje na siłach w tym temacie 8-) Co prawda moderatorzy mają teraz część uprawnień adminowych, ale komplet to komplet 8-) Bez sensu, żebyście musieli czekać za każdym razem na mnie. Zresztą z czasem kolejny admin i tak będzie niezbędny, bo forum się rozrasta błyskawicznie :D Możemy wybrać nawet 2 dodatkowych adminów, jeśli będzie trzeba, byle nie za dużo na początek, bo "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" :P

P.S. Podoba mi się to "Kas" :D Możecie tak do mnie mówić, jeśli chcecie :) "Kasjo" też fajnie brzmi. "Kasjopea" - wersja dla wytrwałych :lol: Jak komu wygodniej. Do wyboru, do koloru :D
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Informacja

Postprzez starling » poniedziałek, 17 października 2011, 21:36

Kasjopea napisał(a):Rzuciłam okiem na wątek dotyczący kupowania płyt i widzę, że na razie czekamy z wstawianiem grafiki do czasu premiery, tak?

Ginger, pisałaś, że próbowałaś coś już z shoutboxem działać? Znalazłaś jakiś fajny? :)
Jasne, że możesz się tym zająć, jeśli chcesz, tym bardziej, że ja raczej bywam niż jestem na forum :wink: Jakby co, to postaram się Ci pomóc. O kwestiach technicznych to może już będziemy w innym wątku sobie rozmawiać, żeby nie zanudzać tutaj forumowiczów.

Sądzę też, że najwyższy czas, żebyśmy wyznaczyli przynajmniej jednego dodatkowego admina, takiego z pełnymi uprawnieniami. Może to być Ginger, Lori, Aga lub ktokolwiek, kto się czuje na siłach w tym temacie 8-) Co prawda moderatorzy mają teraz część uprawnień adminowych, ale komplet to komplet 8-) Bez sensu, żebyście musieli czekać za każdym razem na mnie. Zresztą z czasem kolejny admin i tak będzie niezbędny, bo forum się rozrasta błyskawicznie :D Możemy wybrać nawet 2 dodatkowych adminów, jeśli będzie trzeba, byle nie za dużo na początek, bo "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" :P

P.S. Podoba mi się to "Kas" :D Możecie tak do mnie mówić, jeśli chcecie :) "Kasjo" też fajnie brzmi. "Kasjopea" - wersja dla wytrwałych :lol: Jak komu wygodniej. Do wyboru, do koloru :D

Dzióbki Kas (to pasuje też do Kasandry :wink: ) :D :D :D
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Postprzez » poniedziałek, 17 października 2011, 21:36

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Propozycje, pytania, uwagi użytkowników dotyczące funkcjonowania forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron