Propozycja stworzenia nowego działu

Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez Cien_1186 » piątek, 17 czerwca 2011, 15:35

Mam propozycję aby w menu stworzyć jeszcze jeden temat, bo albo nie mogę znaleźć, albo go tam nie ma po prostu :wink: Co myślicie o storzeniu działu: "Kolejne sceniczne odsłony w obiektywie" lub coś w tym stylu, nie ważne jak to się będzie nazywało, ważne, żeby można było foty wklejać, jakieś swoje ulubione stylizacje i inne ujęte w obiektywie fotograficznym :)

]
Ostatnio edytowano piątek, 17 czerwca 2011, 19:36 przez Cien_1186, łącznie edytowano 1 raz
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Postprzez » piątek, 17 czerwca 2011, 15:35

 

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez administrator » piątek, 17 czerwca 2011, 18:11

Z takim założeniem powstał dział "Kreacje, stylizacje, modeling" w dziale "Działalność pozamuzyczna Michała" :)
Na razie tam są linki do konkretnych sesji, ale docelowo miało to być miejsce właśnie na omawianie stylizacji również. Myślę, że na początek możemy dyskutować o jego odsłonach scenicznych właśnie tam, a jak zbierze się już większa liczba wątków na takie tematy, to wtedy możemy rzeczywiście zrobić bardziej szczegółowy podział, bo zrozumiałam, że Tobie chodzi konkretnie o stylizacje sceniczne, a nie codzienne/sesyjne? Na początek celowo zrobiłam niezbyt szczegółowe pod-działy, z myślą o rozbudowie ich w miarę rozwoju forum. Bo z tymi działami to jest tak, że jeśli są zbyt szczegółowe i "rozdrobnione", to może być problem, gdzie dany post umieścić, bo temat zazębia się z kilkoma różnymi działami. Dlatego wolałam zrobić bardziej ogólne na początek, a z czasem - jeśli okaże się to konieczne - uszczegóławiać je.

Co do wklejania fotek, to nie mam pewności, jak to jest z prawami autorskimi - czy można sobie tak swobodnie wklejać na forach fotki znalezione w sieci. Wiem, że na różnych stronach fanowskich tak robią, ale czy tak rzeczywiście wolno - tego na 100% nie wiem. Obstawiam, że raczej nie. To tak, jak z usuwaniem filmów z występami z YT, do których prawa miał tvn. Nie chciałabym, żeby nam zamknęli forum z tego powodu, jak ktoś "życzliwy" (a takich nie brakuje) uprzejmie doniesie... :roll: Na pewno można podać link do foty - wtedy nie ryzykujemy ewentualnego łamania praw autorskich, a fotkę i tak każdy zobaczy. Chyba, że ktoś sam robił zdjęcie - wtedy oczywiście można wklejać bez obaw.

Myślę, że fajny mógłby być dział Galeria lub coś w tym stylu, z tymże tam moglibyśmy wklejać linki lub własne fotki. Mogę stworzyć taki, jeśli uznacie, że się przyda, jako osobny, poza "kreacje, stylizacje, modeling". Albo wręcz zamienić "Kreacje..." na ogólną galerię - tam byłyby zarówno linki do sesji zdjęciowych, jak i kreacje sceniczne i codzienny wygląd.
Co sądzicie?
Avatar użytkownika
administrator
administarator
administarator
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2011, 06:48

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez Cien_1186 » piątek, 17 czerwca 2011, 19:39

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia, masz rację z tymi fotami i prawami autorskimi. Jakoś o tym nie pomyślałam :roll: :oops: Ale już wykasowałam to co wkleiłam.
I dzięki za wskazanie miejsca, faktycznie jest taki dział "Kreacje, stylizacje, modeling" , oczywiście nie znalazłam i jak to ja, od razu wszczynam alarm;) pozdrawiam :)
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez administrator » piątek, 17 czerwca 2011, 19:49

Cien_1186 napisał(a):Dziękuję za obszerne wyjaśnienia, masz rację z tymi fotami i prawami autorskimi. Jakoś o tym nie pomyślałam :roll: :oops: Ale już wykasowałam to co wkleiłam.
I dzięki za wskazanie miejsca, faktycznie jest taki dział "Kreacje, stylizacje, modeling" , oczywiście nie znalazłam i jak to ja, od razu wszczynam alarm;) pozdrawiam :)


Nieee, no spoko! 8-) Właśnie o to chodzi, by pytać oraz proponować różne udogodnienia i urozmaicenia, więc Twój post jest jak najbardziej na miejscu.
Co do nie autorskich fotek, to wstawiajcie linki - efekt ten sam, a ryzyka brak. No i serwer będzie mniej obciążony, a forum sprawniejsze. Żyć, nie umierać! :mrgreen:
Avatar użytkownika
administrator
administarator
administarator
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2011, 06:48

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez Cien_1186 » piątek, 17 czerwca 2011, 21:00

Już się nawet zastosowałam, gdzieś tam linka wstawiłam do strony gdzie Michała fota z OWF jest :)
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez kam » niedziela, 19 czerwca 2011, 17:31

Moja prosba czy mozna zrobic wiesci z fb od Michala poniewaz nie wszyscy maja wglad a nie mozna juz sie tez dostac do jego znajomych.
Avatar użytkownika
kam
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 3261
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 07:06

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez Cien_1186 » niedziela, 19 czerwca 2011, 19:04

Kam, zaglądałaś tu?

viewtopic.php?f=11&t=98
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez kam » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 09:16

Nie lapie sie jeszcze w tym forum, w ogole jestem antytechniczna a komputer to moj wrog. Nie wiem jak sie tu tworzy nowe watki moze wiec ktos mi łopatologicznie wytłumaczy, albo da link gdzie mozna to znalezc. Prosze o wyrozumialosc.
Avatar użytkownika
kam
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 3261
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 07:06

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez Ginger » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 09:24

kam, wchodzisz w określony dział lub podział, gdzie chcesz umieścić wątek i klikasz w duży różowy napis "Rozpocznij wątek", który znajduje się pod tytułem działu, na pewno znajdziesz. Potem wpisujesz sobie w ramkę temat i treść i klikasz wyślij i to wszystko, wątek pojawi się w określonym dziale. Wątek o facebooku już jest w dziale "Dane personalne, informacje, ciekawostki".
Spoko, nie przejmuj się, przyzwyczaisz się :wink:
Pozdrawiam.
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Propozycja stworzenia nowego działu

Postprzez kam » czwartek, 23 czerwca 2011, 15:54

Dzieki Ginger, ale mam jeszcze jeden problem. Nie moge wejsc inaczej na to forum jak przez link na x factor, jak wpisuje w google www. szpakofani.phorum.pl nie wyskakuje mi to forum.
Avatar użytkownika
kam
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 3261
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 07:06

Postprzez » czwartek, 23 czerwca 2011, 15:54

 

Następna strona

Powrót do Propozycje, pytania, uwagi użytkowników dotyczące funkcjonowania forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron