Co oglądają Szpakofani?

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez Sun » środa, 10 sierpnia 2011, 13:10

starling napisał(a):
Sun napisał(a):
starling napisał(a):Zapomniałam jeszcze o Pikniku pod wiszącą skałą. Ten film ma niesamowitą aurę.

What we see and what we seem are but a dream, a dream within a dream.
Urzekające. :)

Uwielbiam motyw snu w literaturze (np. Życie snem Calderona), teatrze i kinie :D

A ja uwielbiam Edgara Allana Poe :D
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Postprzez » środa, 10 sierpnia 2011, 13:10

 

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez starling » środa, 10 sierpnia 2011, 13:19

Sun napisał(a):
starling napisał(a):
Sun napisał(a):
starling napisał(a):Zapomniałam jeszcze o Pikniku pod wiszącą skałą. Ten film ma niesamowitą aurę.

What we see and what we seem are but a dream, a dream within a dream.
Urzekające. :)

Uwielbiam motyw snu w literaturze (np. Życie snem Calderona), teatrze i kinie :D

A ja uwielbiam Edgara Allana Poe :D

Domyśliłam się :D
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez scarlet44 » środa, 10 sierpnia 2011, 14:08

aga napisał(a):
starling napisał(a):Zapomniałam jeszcze o Pikniku pod wiszącą skałą. Ten film ma niesamowitą aurę.


Długo we wczesnej młodości mój ulubiony film :D


O, tak !!!, to piękny film :!: :D ...ma w sobie właśnie tę magię i aurę niedopowiedzeń, o których pisałam... I podobno jest oparty na skrawkach autentycznych doniesień ... Tajemnica, tajemnica, tajemnica...
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez mała Mi » środa, 10 sierpnia 2011, 21:36

starling napisał(a):
Sun napisał(a):
starling napisał(a):
Sun napisał(a):
starling napisał(a):Zapomniałam jeszcze o Pikniku pod wiszącą skałą. Ten film ma niesamowitą aurę.

What we see and what we seem are but a dream, a dream within a dream.
Urzekające. :)

Uwielbiam motyw snu w literaturze (np. Życie snem Calderona), teatrze i kinie :D

A ja uwielbiam Edgara Allana Poe :D

Domyśliłam się :D

Ja miałam na niego fazę tak miedzy 18 a 23 rokiem życia :D ale to była na prawdę faza!!! :lol:
mała Mi
 

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez atri » środa, 10 sierpnia 2011, 21:43

scarlet44 napisał(a):
aga napisał(a):
starling napisał(a):Zapomniałam jeszcze o Pikniku pod wiszącą skałą. Ten film ma niesamowitą aurę.


Długo we wczesnej młodości mój ulubiony film :D


O, tak !!!, to piękny film :!: :D ...ma w sobie właśnie tę magię i aurę niedopowiedzeń, o których pisałam... I podobno jest oparty na skrawkach autentycznych doniesień ... Tajemnica, tajemnica, tajemnica...


Tez lubię i książkę i film...książka jest oparta na faktach...

Większość z Was nie lubi a ja kocham LOTR...i ten film na motywach opowiadania Dukaja...

http://youtu.be/OWJAof-O5Pc

...dostaje się teraz jego twórcy za spot o prezydencji Polski...
Avatar użytkownika
atri
VI. stopień wtajemniczenia
VI. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1060
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez goska » czwartek, 11 sierpnia 2011, 18:26

aga napisał(a):
starling napisał(a):Zapomniałam jeszcze o Pikniku pod wiszącą skałą. Ten film ma niesamowitą aurę.


Długo we wczesnej młodości mój ulubiony film :D


oo, tak. ten film jest po prostu czarodziejski.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez starling » środa, 17 sierpnia 2011, 14:16

Podwójne życie Weroniki to naprawdę genialny film!!! Zapiera dech w piersiach. Dawno go nie widziałam, wczoraj była powtórka. Wspaniałe zdjęcia, światło, muzyka. Zawsze kojarzył mi się z zielenią i żółcią, taki obraz został mi w pamięci. Dopiero teraz, po latach widzę jak ważną rolę odgrywa tam kolor. Wiem też na czym wzorowali się twórcy Amelii.
Tu cytat z KK
'Nie można pokazać zbyt dużo - znika tajemnica, nie można pokazać zbyt mało - nikt nie zrozumie.' Może przyda nam się kiedyś na fb :wink:

I w tym wszystkim zapomniałam o najoczywistszej oczywistości, czyli moim ulubionym współczesnym filmie - Motyl i skafander. Ktoś oglądał?
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez Ginger » środa, 17 sierpnia 2011, 16:40

starling napisał(a):Podwójne życie Weroniki to naprawdę genialny film!!! Zapiera dech w piersiach. Dawno go nie widziałam, wczoraj była powtórka. Wspaniałe zdjęcia, światło, muzyka. Zawsze kojarzył mi się z zielenią i żółcią, taki obraz został mi w pamięci. Dopiero teraz, po latach widzę jak ważną rolę odgrywa tam kolor. Wiem też na czym wzorowali się twórcy Amelii.
Tu cytat z KK
'Nie można pokazać zbyt dużo - znika tajemnica, nie można pokazać zbyt mało - nikt nie zrozumie.' Może przyda nam się kiedyś na fb :wink:

I w tym wszystkim zapomniałam o najoczywistszej oczywistości, czyli moim ulubionym współczesnym filmie - Motyl i skafander. Ktoś oglądał?


Podwójne życie Weroniki parę lat temu wręcz uwielbiałam i oglądałam w kółko, genialny film. Sama chętnie bym sobie przypomniała, bo dawno nie widziałam.
Motyl i Skafander też widziałam, nawet całkiem niedawno, może nie jest to jakiś mój ukochany film, ale pamiętam, że też zrobił na mnie piorunujące wrażenie, ale tylko za pierwszym razem. Gdy oglądałam go po raz drugi to już niespecjalnie mnie zachwycił, nie wiem dlaczego. Niektóre filmy tak mają, ale to pierwsze wrażenie się liczy :wink:
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez starling » środa, 17 sierpnia 2011, 16:48

Ginger napisał(a):
starling napisał(a):Podwójne życie Weroniki to naprawdę genialny film!!! Zapiera dech w piersiach. Dawno go nie widziałam, wczoraj była powtórka. Wspaniałe zdjęcia, światło, muzyka. Zawsze kojarzył mi się z zielenią i żółcią, taki obraz został mi w pamięci. Dopiero teraz, po latach widzę jak ważną rolę odgrywa tam kolor. Wiem też na czym wzorowali się twórcy Amelii.
Tu cytat z KK
'Nie można pokazać zbyt dużo - znika tajemnica, nie można pokazać zbyt mało - nikt nie zrozumie.' Może przyda nam się kiedyś na fb :wink:

I w tym wszystkim zapomniałam o najoczywistszej oczywistości, czyli moim ulubionym współczesnym filmie - Motyl i skafander. Ktoś oglądał?


Podwójne życie Weroniki parę lat temu wręcz uwielbiałam i oglądałam w kółko, genialny film. Sama chętnie bym sobie przypomniała, bo dawno nie widziałam.
Motyl i Skafander też widziałam, nawet całkiem niedawno, może nie jest to jakiś mój ukochany film, ale pamiętam, że też zrobił na mnie piorunujące wrażenie, ale tylko za pierwszym razem. Gdy oglądałam go po raz drugi to już niespecjalnie mnie zachwycił, nie wiem dlaczego. Niektóre filmy tak mają, ale to pierwsze wrażenie się liczy :wink:

Mnie urzekają zdjęcia i z tego artystycznego punktu widzenia to mój ulubiony film. Widziałam go pierwszy raz w kinie i wyszłam poruszona do głębi. Potem oglądałam już w domu na DVD, ale podobał mi się tak samo.
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez Leon26 » czwartek, 18 sierpnia 2011, 19:07

Moje ulubione filmy to:'Zielona mila','Adwokat diabła','Forrest Gump','Filadelfia','Łowca jeleni','Jańcio wodnik','Ciemno' i jeszcze kilka tylko nie pamiętam w tej chwili :)
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" :) http://www.youtube.com/watch?v=dSzGivGdUjg
Avatar użytkownika
Leon26
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4660
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 21:10

Postprzez » czwartek, 18 sierpnia 2011, 19:07

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne pogadanki na tematy muzyczne, kulturowo - artystyczne, psychologiczno - społeczne itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron