Co oglądają Szpakofani?

Co oglądają Szpakofani?

Postprzez starling » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 22:58

Jakie filmy lubicie, jakie kino Was najbardziej interesuje?
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Postprzez » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 22:58

 

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez starling » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:13

To ja zacznę. Jestem miłośniczką starych filmów, głównie z lat 1930-1960. Moi ulubieni reżyserzy to: W. Wyler, J. Mankiewicz, A. Korda, G. Cukor, A. Hitchcock. Aktorki: Vivien Leigh, Bette Davis, Marlena Dietrich, A. Hepburn. Filmy: Wszystko o Ewie z B. Davis (oglądałam 15 razy - zawsze wywołuje we mnie ten sam zachwyt i skłania do refleksji), Pożegnalny Walc z V. Leigh, Kolekcjoner Wylera, Blond Wenus z M. Dietrich, Lisie gniazdo z B. Davis. Oczywiście milion innych tytułów, ale musiałabym pisać całą noc :D
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez Sun » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:34

No naprawdę, temat-rzeka :!:
Uwielbiam filmy :D Miałam okresy w swoim życiu, kiedy oglądałam rozmaite produkcje niemal taśmowo, nawet po kilka na dzień.
Od pewnego czasu obowiązki nie pozwalają mi już na takie szaleństwa, a poza tym uczę się wciąż dokonywać selekcji, co jest niełatwe, bo mam bardzo eklektyczny gust. Dopomaga mi w tym ostatnio Szpak, bo gdy zaczynam coś oglądać, zaraz przychodzi mi na myśl, że przecież mogłabym w tym samym czasie przesłuchać tyle piosenek :lol: No i często odechciewa mi się seansu :P

Zazdroszczę Ci, Starling, znajomości dawnego kina- zawsze chciałam mieć w nim rozeznanie, ale niestety mam gigantyczne braki w tego typu klasyce. Co nie znaczy, że kiedyś ich nie będę próbowała jakoś nadrobić :)

Jeśli chodzi o gatunki, to łatwiej mi powiedzieć, czego nie trawię, niż które są moimi ulubionymi. Oczywiście, w absolutnie każdym gatunku znajdą się perełki, nie tyle nawet uznane za dobre, co odpowiadające konkretnemu gustowi. Ale tak czy inaczej, nie przepadam za komediami romantycznymi i musicalami (sic!) :P

Sięgam zarówno po kino komercyjne i przez wielu wysmakowanych widzów przekreślone, jak i po produkcje mało znane. Czasem stosuję jakiś konkretny klucz doboru, innym razem oglądam rzeczy przypadkowe, w nadziei, że odpowiedni obraz wpadnie mi w ręce w odpowiednim momencie.
Do tych ukochanych (których oczywiście jest mnóstwo) należą:
The Man Who Cried, I Am Dina, Into the Wild, Powder, This Way of Life, What's Eating Gilbert Grape, Let the Right One In, The Fountain, Reconstruction, Wristcutters, Stay, Bin Jip, Stealing Beauty, La Vida Secreta De Las Palabras, The Shipping News i wiele, wiele innych.

Moją niewytłumaczalną słabością są horrory :D Zombie i wampiry to tematy nieśmiertelne, i co jakiś czas powraca mi na nie chętka :twisted: Zresztą, kiedy jestem w nastroju, to inną tematyką też nie pogardzę :wink:

Poza tym jak filmy, to i soundtracki oraz ścieżki z trailerów- tkanka muzyczna obrazu jest dla mnie niezwykle istotna i pociągająca. Czasem ważniejsza niż to, co oglądam.
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez aga » wtorek, 9 sierpnia 2011, 08:57

Kino :D Lubię :D Tylko filmy generalnie coraz gorsze, co poznaję po coraz rzadszych wizytach w kinie :roll:
Z przypadku dawno temu ukończyłam filmoznawstwo, ale nie praktykuję i generalnie mam straszne braki, jako osoba mająca słomiany zapał i zmienne zainteresowania :lol: Lubię czarno-białe filmy i uwielbiam nieme kino. W czarno-białych filmach, podobnie jak zdjęciach jest coś nieuchwytnego, jakiś nastrój. Najbardziej cenię ekspresjonizm niemiecki, niesamowicie spójny, niepokojący. W ogóle, co może zaskakujące, kino niemieckie do lat 80. XX wieku uważam za bardzo ciekawe, jeśli weźmie się pod uwagę cały kontekst kulturowy.
Generalnie nie dzielę filmów na gatunki. Komedii nie znoszę, bo mam chyba inne poczucie humoru :wink: Chociaż uwielbiam Woodego Allena.
Rzadko wracam do filmu po raz drugi. Raczej dobieram filmy intuicyjnie, choć są reżyserzy, czy aktorzy których każdy film staram się obejrzeć.
I believe in nothïng but the truth and who we are
Avatar użytkownika
aga
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6112
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 19:14
Lokalizacja: Łódź
wiek: 35

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez Ginger » wtorek, 9 sierpnia 2011, 12:29

Oj, to rzeczywiście temat-rzeka... Kino to jedna z moich pasji i zgłębiam je nieprzerwanie od kilku lat, a i tak według mnie nie mogę powiedzieć, żebym była jakimś znawcą. Oglądam praktycznie wszystko, co tylko wpadnie w oko, ucho, zwróci uwagę. W przeciwieństwie do Sun przepadam za musicalami, to jeden z moich ulubionych gatunków, dobrą komedię też chętnie obejrzę. Nie lubię horrorów, z paroma jednak wyjątkami. Ale ogólnie myślę, że w każdym gatunku odnalazłabym perełkę, która by mnie zachwyciła.
Może kilka ukochanych tytułów, bo reżyserów, aktorów, aktorek nie dałoby się wymienić.
American Beauty, Hair, Forrest Gump, Cube, Leon Zawodowiec, Amadeusz, Lot nad kukułczym gniazdem, Łowca jeleni, Taksówkarz, Donnie Darko, Full metal jacket. Więc nie mogę teraz wymyślić, ale jest ich naprawdę mnóstwo :D
Jeśli chodzi o reżyserów to uwielbiam Milosa Formana, a ostatnio moją ciekawość i zachwyt wzbudza Emir Kusturica. Z aktorów ubóstwiam Jacka Nicholsona, poza tym również Seana Penna, Christophera Walkena i Meryl Streep.
Mogłabym wymieniać latami, więc może na tym zakończmy :wink:
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez starling » wtorek, 9 sierpnia 2011, 12:42

Ach Sun, jednak nie padłaś z wycieńczenia i zgodnie z obietnicą napisałaś o filmach, a ja się już poddałam :oops:
Oczywiście współczesne filmy też oglądam, ale jeśli ktoś zacząłby przepytywać mnie z nowości, to wyszłoby, że jestem zupełnie 'nie na czasie'. Lubię kino europejskie, zwłaszcza włoskie, a najbardziej G. Tornatore i jego 'Kino Paradiso'. Uwielbiam Bergmana czy Kusturicę. Ciekawe jest kino irańskie. Z polskiego najbardziej cenię Kieślowskiego. Kocham Jandę zarówno w kinie, jak w teatrze. 'Tatarak' i 'Kochankowie mojej mamy' to wg. mnie wspaniałe kino. Lubię też 'Duże zwierzę' i 'Nikifora'. Z amerykańskich aktorów cenię Jodie Foster, A. Hopkinsa i J. Malkovicha. Z filmów: Myszy i ludzie, Nell, Lot nad kukułczym gniazdem, Smażone zielone pomidory, Dom z piasku i mgły, Księga Diny, Okruchy Dnia, Cienista dolina. Boże, teraz więcej nie przychodzi mi do głowy.
Z 'kina nocnego' czyli dla czystej rozrywki (bo zwykle kieruję się jednak względami estetycznymi czy wręcz artystycznymi) lubię filmy detektywistyczne czy thrillery (wiecie, morderstwo, śledztwo i takie inne :wink: ), nie cierpię komedii (nigdy mnie nie śmieszą) i filmów sensacyjnych.
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez goska » wtorek, 9 sierpnia 2011, 15:30

uwielbiam kino czeskie. francuskie z lat 50 i 60-tych. wszystkie filmy Polanskiego i Herzoga. pare filmow dodatkowo: Zapach kobiety, Przelamujac fale, Pozegnanie z Afryka, Pianistke, Pocalunek kobiety pajaka, Taksowkarza, Nocnego kowboja, Czas Apokalipsy, Thelma i Louise, Pulp Fiction, American Beauty, Indochiny, Jedwab, Calkowite zacmienie, Broackback Mouintain, Paris Texas, Podziemny krag, Miedzy slowami, Siedem, Requiem dla snu, Lsnienie, Trainspotting, Ojca chrzestnego, Godziny, Samotnego mezczyzne, lubie wiele, wiele filmow. lubie fimy offowe. w sumie nie trawie tylko science fiction, nawet jak jest doskonale.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez mała Mi » wtorek, 9 sierpnia 2011, 16:08

goska napisał(a):uwielbiam kino czeskie. francuskie z lat 50 i 60-tych. wszystkie filmy Polanskiego i Herzoga. pare filmow dodatkowo: Zapach kobiety, Przelamujac fale, Pozegnanie z Afryka, Pianistke, Pocalunek kobiety pajaka, Taksowkarza, Nocnego kowboja, Czas Apokalipsy, Thelma i Louise, Pulp Fiction, American Beauty, Indochiny, Jedwab, Calkowite zacmienie, Broackback Mouintain, Paris Texas, Podziemny krag, Miedzy slowami, Siedem, Requiem dla snu, Lsnienie, Trainspotting, Ojca chrzestnego, Godziny, Samotnego mezczyzne, lubie wiele, wiele filmow. lubie fimy offowe. w sumie nie trawie tylko science fiction, nawet jak jest doskonale.

:shock: Oniemiałam :!: Gośka wymieniłaś moje ukochane filmy :!: z tych nowszych kocham Broackback Mouintain ofgądałam pełna wzruszenia do łez najmniej z 5 razy. Samotny mezczyzna - znakomita rola Colina Firtha Cała reszta to wielkie kino!
Czas apokalipsy z rozpoczynającym film utworem The Doors - The End wstrząsający
http://www.youtube.com/watch?v=1b26BD5KjH0
mała Mi
 

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez goska » wtorek, 9 sierpnia 2011, 16:14

mała Mi napisał(a):
goska napisał(a):uwielbiam kino czeskie. francuskie z lat 50 i 60-tych. wszystkie filmy Polanskiego i Herzoga. pare filmow dodatkowo: Zapach kobiety, Przelamujac fale, Pozegnanie z Afryka, Pianistke, Pocalunek kobiety pajaka, Taksowkarza, Nocnego kowboja, Czas Apokalipsy, Thelma i Louise, Pulp Fiction, American Beauty, Indochiny, Jedwab, Calkowite zacmienie, Broackback Mouintain, Paris Texas, Podziemny krag, Miedzy slowami, Siedem, Requiem dla snu, Lsnienie, Trainspotting, Ojca chrzestnego, Godziny, Samotnego mezczyzne, lubie wiele, wiele filmow. lubie fimy offowe. w sumie nie trawie tylko science fiction, nawet jak jest doskonale.

:shock: Oniemiałam :!: Gośka wymieniłaś moje ukochane filmy :!: z tych nowszych kocham Broackback Mouintain ofgądałam pełna wzruszenia do łez najmniej z 5 razy. Samotny mezczyzna - znakomita rola Colina Firtha Cała reszta to wielkie kino!
Czas apokalipsy z rozpoczynającym film utworem The Doors - The End wstrząsający
http://www.youtube.com/watch?v=1b26BD5KjH0


he, he, mysle, ze wszystkich nas laczy podobna wrazliwosc. inaczej by nas tu nie bylo :) pozdrawiam Cie serdecznie. ps Broackback Mouintain ogladalam chyba kilkanascie razy. moja corka w koncu kupila mi ten film na plytce :) . to piekny film o poczuciu obcosci wsrod ludzi i szarpaniu sie z samym soba. bardzo poruszajacy, naprawde. pozdrawiam Cie serdecznie mala Mi.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Co oglądają Szpakofani?

Postprzez goska » wtorek, 9 sierpnia 2011, 16:17

moim filmem na zly humor, co trafia mi sie nieslychanie zadko, jest Frida. zawsze dobrze mi robi.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Postprzez » wtorek, 9 sierpnia 2011, 16:17

 

Następna strona

Powrót do Luźne pogadanki na tematy muzyczne, kulturowo - artystyczne, psychologiczno - społeczne itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron