cytaty mądrych ludzi

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez Aganderas » niedziela, 10 czerwca 2012, 20:32

A ja się zagłębiam w głąb siebie :D
Najlepsze jest to, że przeżycia duchowe wydają się prawdziwsze niż rzeczywistość, a przecież powinno być odwrotnie, skoro są niematerialne.
I piękne
i bardziej świetliste
i iskrzące
i
*
Iskrzący wodospad szczęścia
pomyka chybko
w dół
gdzie rozpostarła swe skrzydła
zieleń
spokojna
ukojona
rozleniwieniem
*
(wodospad wypływa z piersi, aż zatyka dech kipielą)
*
Chyba kotek upolował ptaszka za oknem, bo pisnęło -
taki mały zgrzyt :| .........:D
Avatar użytkownika
Aganderas
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4700
Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 20:11
Lokalizacja: Zielona Góra
wiek: 42

Postprzez » niedziela, 10 czerwca 2012, 20:32

 

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez goska » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 05:22

gingers napisał(a):Jeszcze jest motyw drabiny (zarówno w filozofii jak i w religii), czasami drabinę zastępują schody :twisted:

tak, ale to rowniez sybol drogi, dystansu, ktory musimy pokonac, zeby cos osiagnac. kierunek w gore jest charakterytyczny dla kultury Zachodu :D chodzenie po schodach i chodzenie po drabinie jest rowniez przenosnia zwiazana z droga :D
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez Aganderas » piątek, 15 czerwca 2012, 00:16

To cytat z książki Elisabeth Poll którą akurat czytam:

"Zaobserwowano, iż w społeczeństwach o wyższym stopniu dobrobytu powstają częściej zjawiska depresji, tak u kobiet, jak i u mężczyzn, a także i dzieci.
Sfrustrowane osoby nie dają sobie rady ze swoimi myślami. Spokojne, harmonijne życie utraciło dla nich sens"....." Nie mają planów na przyszłość, nie mają już marzeń.
Marzenia przekraczają ich możliwość realizacji - pasują zbyt szybko i poddają się przypadkowym zdarzeniom.
Ciała energetyczne tych ludzi są zaciemnione w przeciwieństwie do ludzi żyjących w harmonii i określonym celem. Często widzę u tych osób jedną połowę ciała ciemną. Komórki przestają otrzymywać informację i energię. Człowiek odczuwa różne dolegliwości na ciele fizycznym takie, jak bóle, zmęczenie, niechęć do życia. Duch opiekuńczy stoi obok takiej osoby bezradny wobec panującego prawa wolnej woli."
*
To ja idę, i przed snem mojemu duchowi powiem - a rób sobie co chcesz :D byle było dobrze i byle bym nie musiała spasować :D i jeszcze: bądź mi zawsze ku pomocy, i broń od wszelkiego złego :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aganderas
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4700
Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 20:11
Lokalizacja: Zielona Góra
wiek: 42

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez taka ja » piątek, 15 czerwca 2012, 22:25

Aganderas napisał(a): Duch opiekuńczy stoi obok takiej osoby bezradny wobec panującego prawa wolnej woli."
*
To ja idę, i przed snem mojemu duchowi powiem - a rób sobie co chcesz :D byle było dobrze i byle bym nie musiała spasować :D i jeszcze: bądź mi zawsze ku pomocy, i broń od wszelkiego złego :mrgreen:

I bardzo dobrze, nie wolno poddawać się apatii, trzeba zaprzyjaźnić się ze swoim duchem :) ja idąc gdziekolwiek sama, czy spacerując, rozmawiam sobie w myślach ze swoim duchem i nigdy nie czuję się sama jakoś 8-) ...jestem ze swoim duchem za pan brat :)
...hm, dziwne że to napisałam, ale tak mam :mrgreen:
Avatar użytkownika
taka ja
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1944
Dołączył(a): środa, 20 lipca 2011, 17:59

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez Aganderas » sobota, 16 czerwca 2012, 00:16

:D :D :D (mojemu się zdarza niestety, stanąć i pokiwać nademną głową - a cóż to ja jemu wyprawiam!? :lol: - ale często nie :D )
Avatar użytkownika
Aganderas
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4700
Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 20:11
Lokalizacja: Zielona Góra
wiek: 42

Postprzez » sobota, 16 czerwca 2012, 00:16

 

Poprzednia strona

Powrót do Luźne pogadanki na tematy muzyczne, kulturowo - artystyczne, psychologiczno - społeczne itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron