Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez goska » czwartek, 15 marca 2012, 23:20

http://natemat.pl/5205,michal-szpak-mus ... ym-artysta

chyba nowe :)
dla estetow dodatkowa atrakcja - Michal na zdjeciu wyglada cudnie

ten artykul moglby inicjowac nowy watek. jest swietny do rozpoczecia dyskusji. napisany z glowa!

1. Wydzielone z wątku "Zbiór linków – filmy, wywiady, reportaże dot. Michała Szpaka";
2. Połączone posty
Lori
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Postprzez » czwartek, 15 marca 2012, 23:20

 

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez gingers » czwartek, 15 marca 2012, 23:22

Bardzo fajny i wyważony artykuł, dzięki Gośka.
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez goska » czwartek, 15 marca 2012, 23:24

fajnie, ze Zapendowska ciagle dobrze ocenia Michala. to jest budujace. pewnie takze dla niego. lubie ludzi, ktorzy umieja popatrzyc na kogos jakby ponad kontekstem. wyluskac jego baze, cos fundamentalnego, cos niezbywalnego. dzieki takim opiniom czlowiek tak mlody, jak Szpak, moze smielej przekazywac swoje wnetrze, obawy, emocje, nie wstydzic sie ograniczen. moze eksponowac swoje "ja", a przeciez ten zabieg jest podstawa tworzenia. zeby tylko wokol niego znalazlo sie wiecej takich ludzi. ludzi kompetentnych, wplywowych we wlasciwy sposob i przychylnych w madry, rozsadny sposob. wtedy byc moze muzyczne i kreatorskie zapedy Michala nabiora energii i beda bardziej inspirujace. nie beda podlegaly zwenetrznej cenzurze, ktora czesto w takim wieku przeklada sie na nienajlepsze decyzje. beda przynosily zysk w postaci zawodowej pewnosci siebie i w postaci pieniedzy.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez wolfik » czwartek, 15 marca 2012, 23:33

podoba mi sie artykul -widac tam wyposrodkowanie ^ :wink:
Avatar użytkownika
wolfik
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 13401
Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 17:30

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez cukierek » czwartek, 15 marca 2012, 23:35

Z czescia artykulu sie nie zgodze, ktora twierdzi/sugeruje, ze nawet jezeli Szpak wyda dziela mistrzoswskie jego muzyka będzie w stanie wybić się ponad osobowość.
Umowmy sie. Jezeli beda to dziela ambitne, dobra muzyka, to wystarczy ze ona dotrze do ludzi. Czyli tu wchodzi w gre promocja. Przy dobrej promocji, ludzie uslysza.
I po jakims czacie, jestem przekonana, ze nawet najbardziej sceptycznie nastawiona osoba do Michala z powodu jego wizerunku, bedzie musiala uznac talent i muzyke.
W radio nie trzeba widziec, wystarczy slyszec. Ci ktorzy nie slyszeli jeszcze o Michale, poznaja go poprzez jego material.

To prawda Michal ma silna osobowosc. Ale wszyscy chyba tutaj zgodza sie ze mna, ze najbardziej magnetyczny i Szpakowaty jest Szpak, kiedy wystepuje na scenie. Czyli jest polaczenie osobowosc-muzyka. Jestem przekonana, ze jego osobowsc i wizerunek moga wspolgrac ze soba. Nie wykluczajac sie nawzajem.

Michal stawia pierwsze kroki. Dopiero co wydal EP, z 5 utworami. Im jego dorobek muzyczny bedzie rosl, tym bardziej szala bedzie sie przechylac na jego korzysc. Prawdopodobienstwo , ze neutralni jego utwory uslysza, i ze bedzie bardziej postrzegany pod katem muzycznym w ich oczach, bedzie rosla.

Michal juz teraz, uczeszcza tylko na imprezy, gdzie spiewa. Wczesniej krotko po X-factorze, bywalo, ze pokazywal sie w mediach "by pstryknac zdjecie", by sie pokazac, bez wystepu. Czyli on podjal juz teraz pewne kroki. Wszystko w swoim czasie.

Jego "celebryctwo" mi nie przeszkadza, jesli rownolegle zajmuje sie muzyka. Tworzy i nagrywa, krztalci glos. Jezeli Michala to bawi i to lubi..
Mysle, ze wielu z nas chcialoby zbyt szybko i zbyt duzo dla niego, juz teraz, natychmiast. Zrozumiale, jezeli chce sie tego co najlepsze dla artysty.
Z tad tez niezadowolenia (ktore sie pojawiaja) z powodu imprez zamknietych i innych takich, mysle.
A z kad pewnosc ze nic nie robi? :wink: Moze cos tam robi, na zapleczu, a wyniki poprostu widac pozniej.
Pozatym, jestem zdania, ze artysta musi sam dojrzewac, w swoim czasie, zgodnie z soba. Tworzyc w momentach, kiedy naprawde ma wene, nie pod zegarkiem.
Uwazam, ze artysta powinien sobie wziasc tyle czasu ile potrzebuje. Czyli z przerwami, jesli trzeba. A my powinnismy sie w cierpliwosc uzbrajac.
Artysta to nie robocik.
Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez matta » czwartek, 15 marca 2012, 23:38

Bardzo bym chciała aby dla Michała rysowała sie taka przyszłość jak to wypowiada pani Ela Zapendowska. Niestety słowa tego socjologa Mrozowskiego to jest to co od jakiegoś czasu siedzi mi w głowie i wzbudza ogromy niepokój:

"Zdaniem socjologa Macieja Mrozowskiego, Szpak wpisuje się w najnowsze trendy show biznesu. - Takie osoby nazywamy artystami wielozadaniowymi. Podświadomie wyczuwają, że nie mają szans na sukces w jednej dziedzinie, ale grunt by się pokazywały w mediach. Ten chłopak zaczyna przypominać celebrytę - nie wiadomo jeszcze na ile świadomie - twierdzi Mrozowski.

Szpak dużo ryzykuje. W tej chwili, co zrozumiałe, ma skromny dorobek muzyczny. Dlatego lansuje się w inny sposób. Jest osobą znaną głównie z powodu swojego wyglądu. A nie muzyki. Jeśli będzie chciał to zmienić, to nie wiadomo czy nawet najwybitniejsze utwory mu w tym pomogą.'


Wszystko co teraz robi Michał nie będzie pozostawać bez wpływu na jego przyszłość, nic nie jest bez znaczenia. Dlatego tyle krzyku z mojej strony na to co wyprawia z jego karierą pan Dominik. Koncerty w centrach handlowych, występowanie jako dodatek na bankietach, wywiady dawane do szmatławych gazet...to wszystko będzie sie za Michałem ciągnęło, bardzo trudno będzie zatrzeć ślady. Dlatego ja akurat nie uznaję słów wypowiedzianych przez socjologa (że jak bedzie chciał to zmienić to mogą nawet najwybitniejsze utwory mu w tym nie pomóc) za bezpodstawne...to jest to właśnie co ściska mnie za serce i nie pozwala patrzeć w przyszłość spokojnie.
Avatar użytkownika
matta
VI. stopień wtajemniczenia
VI. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1070
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 21:57
Lokalizacja: Kraków
wiek: 0

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez goska » piątek, 16 marca 2012, 07:45

tu nie ma wszystkiego, co bylo w tym watku :)
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez scarlet44 » piątek, 16 marca 2012, 09:56

Fajny artykuł, choć nie do końca zachował chronologię pewnym zdarzeń - np. ten fragment o "Uwadze"... Podoba mi się jednak, że autor starał się przedstawić wszelkie możliwe opinie na temat Michała, jakie teraz się pojawiają, taką ich esencję ... Wg mnie sytuacja Michała rzeczywiście nie wygląda teraz niestety różowo, tutaj zgadzam się z mattą... gdyby na wstępie ktoś nam powiedział, że po roku Michał, poza OWF, będzie mógł się pochwalić koncertami w samych galeriach i tym podobnych miejscach, myślę, że każdy z nas uznałby to za kpinę... to nie na miarę jego talentu, osobowości i charyzmy... na pewno nie tak to sobie wszyscy wyobrażaliśmy ...i to na pewno nie działa na jego korzyść, bo dla niektórych to skojarzenie pozostanie na długo... start 'na dobre' Michał ma teraz mocno utrudniony... nie mogę się jednak zgodzić ze słowami, że nawet wybitna muzyka może mu nie pomóc... może to kwestia nadziei, ale oczami wyobraźni widzę ten moment, kiedy Michał znajdzie uznanie w oczach krytyków i niedowiarków... bardzo bym tego chciała i mam nadzieję że się ziści... na pewno jednak wiele pracy jeszcze przed nim i zdecydowanie potrzebni są odpowiedni ludzie wokół, którzy w pełni będą wstanie zaopiekować się Michałem w taki sposób, w jaki na to zasługuje, którzy do końca będą go rozumieć i 'czuć' i nie zaprzepaszczę ogromnego talentu, jaki ma... słowa pani Zapendowskiej działają jak balsam i tę wiarę we mnie mocno podtrzymują...
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez Lori » piątek, 16 marca 2012, 10:30

goska napisał(a):tu nie ma wszystkiego, co bylo w tym watku :)

Kas uzupełniała ten wątek. Może nie miała wszystkiego skopiowanego, albo jeszcze nie skończyła wklejania.
Daj jej znać na priv, że czegoś brakuje.
Lori
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5629
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:18
wiek: 0

Re: Artykuł "Na temat" (13.03.2012 r.)

Postprzez goska » piątek, 16 marca 2012, 11:07

Lori napisał(a):
goska napisał(a):tu nie ma wszystkiego, co bylo w tym watku :)

Kas uzupełniała ten wątek. Może nie miała wszystkiego skopiowanego, albo jeszcze nie skończyła wklejania.
Daj jej znać na priv, że czegoś brakuje.


ok. dziekuje za info. byc moze tez przeoczylam, ze jakas czesc byla wydzielona i stworzono nowy watek. nie pamietam.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Postprzez » piątek, 16 marca 2012, 11:07

 

Następna strona

Powrót do Wywiady, reportaże, programy dotyczące Michała Szpaka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron