Regulamin forum www.szpakofani.phorum.pl

Przeczytaj regulamin, zanim się wypowiesz na forum!

Regulamin forum www.szpakofani.phorum.pl

Postprzez administrator » piątek, 10 czerwca 2011, 02:40

REGULAMIN FORUM


ZASADY OGÓLNE.

1. Niniejszy regulamin (wraz z ewentualnymi, późniejszymi zmianami) obowiązuje wszystkich zarejestrowanych użytkowników forum http://www.szpakofani.phorum.pl

2. Wszelkie publikowane na forum posty i komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść tych opinii.

3. Pisząc post na forum należy mieć świadomość, że w momencie jego publikacji staje się on częścią serwisu i jego usunięcie może być w przyszłości niemożliwe.

4. Celowe łamanie regulaminu będzie skutkowało ostrzeżeniem, banem (tymczasowym bądź stałym) lub usunięciem konta .

5. Porządku na forum i przestrzegania regulaminu będą pilnować administratorzy i moderatorzy, którzy - podobnie jak użytkownicy - mają również swoje życie poza forum, zatem nie należy oczekiwać, że będą oni dostępni 24 h/dobę.

6. Należy mieć na uwadze fakt, że forum bazuje na gotowym, darmowym(!) skrypcie oraz udostępnionym przez phorum.pl serwerze, więc administrator nie ma wpływu na braki niektórych opcji i udogodnień, ich wadliwe funkcjonowanie, bądź awarie serwera.

7. W razie ewentualnej awarii tego forum, można sprawdzić, czy działa ogólna strona serwisu phorum.pl. Jeśli również nie działa i pojawia się komunikat np. "Nie odnaleziono serwera" - problem jest odgórny i niezależny od nas. Oznacza to prawdopodobnie awarię serwera lub prace serwisowe, które trwają zwykle od paru godzin do kilku dni. Czasem tak się może zdarzyć, więc nie należy panikować - pozostaje nam jedynie czekać na przywrócenie forum.
Możemy się wtedy tymczasowo spotkać na dawnym forum xfactor.plejada.pl na głównym wątku Michała:
http://xfactor.plejada.pl/forum.html#fo ... AwMS5qcw==

8. W kwestiach spornych i/lub nie ujętych niniejszym regulaminem ostateczną decyzję podejmuje administrator forum.

9. Tekst w edytowanych przez administratora postach użytkowników będzie pisany kolorem niebieskim.

10. Zakładamy wątki w odpowiednich do tego działach tematycznych. Jeśli masz wątpliwości, gdzie przyporządkować swój wątek, zapytaj administratora/moderatora w dziale Administracja --> viewforum.php?f=10 lub gdy ci są nieobecni na forum, możesz założyć temat w dziale "Off topic" --> "Pozostałe", a admin później przeniesie go do odpowiedniego działu.KONTO.

1. Każdemu użytkownikowi przysługuje prawo do założenia jednego konta/nicka na forum. Zabronione jest używanie dwóch lub więcej kont, jak również użyczanie go osobom zbanowanym. Założenie nowego konta (przy jednoczesnej rezygnacji z poprzedniego) jest dozwolone jedynie za zgodą administratora w uzasadnionych przypadkach.

2. Administrator forum ma prawo do posiadania dwóch kont - prywatnego o dowolnej nazwie oraz "technicznego" o nazwie Administrator. Obydwa te konta mają takie same uprawnienia administratorskie i mogą być używane zamiennie.NA FORUM ZABRONIONE JEST:

1. Spamowanie - mnożenie postów o identycznej lub bardzo podobnej treści (w tym również linki, zdjęcia).

2. Trollowanie - uciążliwe, pisane z premedytacją, powtarzające się posty mające na celu wywołanie kłótni głównie przez obrażanie, napastliwość i nieprawdziwość przekazu.

3. Zamieszczanie komentarzy, linków, zdjęć itp. o treści niezgodnej z prawem, niecenzuralnej, obraźliwej.

4. Zamieszczanie postów, podpisów itp. o charakterze reklam, zwłaszcza nie związanych tematycznie z forum.NIE NALEŻY:

1. Pisać swoich postów jeden pod drugim w krótkich odstępach czasu - wydłuża to niepotrzebnie wątek; w razie konieczności należy skorzystać z funkcji "edycja postu", by nanieść poprawki. Od pewnego czasu nie łącze postów, jeśli w którymś z nich jest cytowany tekst innego użytkownika, lecz umieszczanie różnych cytatów i treści w jednym poście (wystarczy pokopiować wszystko do jednego postu) jest bardzo, bardzo mile widziane 8-)

2. Usuwać treści swoich postów - powoduje to nieczytelność wątku; zanim coś napiszesz, przemyśl to!

3. NADużywać kolorowych czcionek, emotikon i dużych liter - wprowadza to chaos i utrudnia czytanie.

4. Zakładać bardzo podobnych lub identycznych wątków, które już były poruszane na forum, chyba, że jest to uzasadnione; w razie konieczności należy skorzystać z wyszukiwarki tematów.ZDJĘCIA, AVATARTY, SYGNATURY.

1. W jednym poście można umieścić max. 5 zdjęć, pozostałe mogą być zamieszczone w formie linków. Maksymalna wielkość zdjęć może wynosić 640x640 pikseli.

2. Cytując zdjęcie należy zamienić je na link.

3. 150 x 150 pikseli to max. dopuszczalny rozmiar avatara (obrazka pod nazwą użytkownika) .

4. 500 x 100 pikseli to max. dopuszczalny rozmiar sygnatury (podpisu), jeśli jest w formie samego obrazka. Jeśli oprócz obrazka są też napisy, to proszę się zmieścić w 2 dodatkowych linijkach (przy standardowej wielkości czcionce). Jeśli w sygnaturze jest sam tekst to powinien się mieścić w 255 znakach. Zbyt duże sygnatury bardzo odwracają uwagę od postu i utrudniają czytanie.

5. Proszę nie używać animowanych czy migających avatarów i sygnatur - rozprasza to uwagę i drażni pozostałych użytkowników.

6. Umieszczając na forum zdjęcia lub inne materiały należy pamiętać o prawach autorskich i nie wstawiać nic, co jest zastrzeżone lub bez zgody właściciela! Zawsze należy też podać źródło. Ze względu na prawa autorskie można bezpośrednio na forum wstawiać tylko zdjęcia zrobione przez siebie, a do nie-swoich, znalezionych w sieci, wstawiamy jedynie linki. :!: Ma to dodatkową zaletę: mniejsze obciążenie serwera i sprawniejsze działanie forum:)
Proszę zwracać na to uwagę - nie możemy ryzykować łamania prawa i zamknięcia forum.


Polecam zapoznać się z mini-tutorialem, czyli omówieniem kilku bardzo przydatnych na forum funkcji: viewtopic.php?f=10&t=88&p=156&sid=e5633ca1604a369ec9c0f78506abbaac#p156Przestrzeganie regulaminu powinno leżeć w interesie każdego użytkownika forum, aby przebywanie tutaj było komfortowe dla wszystkich i pozwalało na sprawne poruszanie się po forum. "Wojującym anarchistom" przypominam, że obecność na forum jest całkowicie dobrowolna. Absolutnie nie ma obowiązku uczestnictwa
8-)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników, życząc sobie i Wam udanej współpracy!

Edit:
18.06.2011 --> uzupełnienie pkt.6. tematu "ZDJĘCIA, AVATARTY, SYGNATURY", dodanie pkt.9 w dziale "ZASADY OGÓLNE".
21.06.2011 --> dodanie linku do mini-tutorialu
29.06.2011 --> dodanie pkt. 10 do tematu "ZASADY OGÓLNE", uzupełnienie pkt.1 w temacie "NIE NALEŻY".
10.07.2011 --> uzupełnienie pkt.4. tematu "ZDJĘCIA, AVATARTY, SYGNATURY"

Avatar użytkownika
administrator
administarator
administarator
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2011, 06:48

Postprzez » piątek, 10 czerwca 2011, 02:40

 

Powrót do Regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron