Płyta z coverami

Płyta z coverami

Postprzez starling » sobota, 18 czerwca 2011, 14:03

Chcielibyście płytę z coverami? Gdyby Michał doszlifował angielski, to myślę, że słuchałabym tej płyty na okrągło!
Słuchałam piosenek Whiplash i nie bardzo do mnie trafiają, wszystkie podobne, teksty (jeśli pisane przez M., to chyba w wieku 16 lat!) z błędami gramatycznymi, poza tym nie wydobywają wielobarwności szpakowego głosu. Uwielbiam głos, osobowość i styl Michała, ale oprócz głosu słuchamy też piosenek i o nie najbardziej się martwię. Flinta też ma niewiarygodny głos (nie taki jak Michał, ale jednak), a utonęła w beznadziejnej miałkości swojego repertuaru. Na przykład Pati Yang ma mało oryginalną barwę, wykonuje rodzaj muzyki, za którym nie przepadam, a tak porywa swoimi kompozycjami, że nie mogę wyłączyć jej nowej płyty. A co Wy o tym myślicie? Czy ktoś jest w stanie napisać Michałowi piosenki na miarę jego talentu?
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Postprzez » sobota, 18 czerwca 2011, 14:03

 

Re: Płyta z coverami

Postprzez Kasjopea » sobota, 18 czerwca 2011, 14:34

starling napisał(a):Chcielibyście płytę z coverami? Gdyby Michał doszlifował angielski, to myślę, że słuchałabym tej płyty na okrągło!
Słuchałam piosenek Whiplash i nie bardzo do mnie trafiają, wszystkie podobne, teksty (jeśli pisane przez M., to chyba w wieku 16 lat!) z błędami gramatycznymi, poza tym nie wydobywają wielobarwności szpakowego głosu. Uwielbiam głos, osobowość i styl Michała, ale oprócz głosu słuchamy też piosenek i o nie najbardziej się martwię. Flinta też ma niewiarygodny głos (nie taki jak Michał, ale jednak), a utonęła w beznadziejnej miałkości swojego repertuaru. Na przykład Pati Yang ma mało oryginalną barwę, wykonuje rodzaj muzyki, za którym nie przepadam, a tak porywa swoimi kompozycjami, że nie mogę wyłączyć jej nowej płyty. A co Wy o tym myślicie? Czy ktoś jest w stanie napisać Michałowi piosenki na miarę jego talentu?


Też się martwię o to, kto mu napisze i zaaranżuje piosenki, bo covery śpiewa świetnie moim zdaniem, ale wiadomo, że w końcu musi przejść na własny repertuar.
Flinta rzeczywiście w Idolu wypadła znakomicie, ale jej płyta mi się nie podobała. Być może po części dlatego, że w kółko puszczali w radiu "Żałuję" - zbrzydło mi to strasznie, podobnie jak pierwsze piosenki Moniki Brodki. Ewelina ma głos mocny, chociaż barwowo mnie on nie porywa szczególnie, jednak jak na finałową trójkę Idola była dla mnie najlepsza i jej kibicowałam. Nie wysyłałam jednak smsów.

Co innego z Michałem - zachwycił mnie na tyle, że w każdym odcinku na żywo wysyłałam na niego smsy. Barwowo też mi się bardzo podoba jego głos. Nie mówiąc już o całej reszcie aspektów wokalno-wizualnych.
U Michała szwankuje angielski - to zdecydowanie powinien poprawić, jeśli chce śpiewać w tym języku. To oczywiście jest niewielki problem w stosunku do jego potencjału.
A co do Whiplash, to podoba mi się najbardziej "Szczerość dnia" i "Szarość dnia". Parę innych piosenek już nieco mniej, ale i tak lubię sobie od czasu do czasu ich posłuchać.
Rzeczywiście, jest w jego tekstach parę wpadek, mnie troszkę rażą kolokwializmy w niektórych jego utworach, ale biorę pod uwagę, że miał wtedy jakieś 17 lat. Jednak poza tymi paroma kolokwializmami teksty nawet mi się podobają. Pewnie nie wyłapuję wszystkich błędów językowych, chociaż jestem dosyć wrażliwa na takie rzeczy.
Pewnie przez te parę lat też dojrzał i ciekawa jestem, o czym i w jaki sposób będzie pisał. Ojo kiedyś pisała, że czytała jego teksty na facebooku i były całkiem niezłe wg niej (może nie użyła tego słowa, ale sens wypowiedzi mniej więcej był taki).

Bardziej niż tekstów obawiam się strony czysto muzycznej. Oby podjął współpracę z naprawdę dobrymi ludźmi z branży.
Płytę z coverami kupię z ogromną przyjemnością, zresztą autorską też. Jednak wolę, żeby się nie spieszył z nią zbytnio, a dopracował ją. Bardzo bym chciała, żeby płyta okazała się sukcesem pod względem artystycznym.
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Płyta z coverami

Postprzez aga » sobota, 18 czerwca 2011, 14:48

Płytę z coverami chciałabym też, ale na drugim miejscu. Własna płyta Michała pokaże co mu w sercu gra tak naprawdę :) Coś już chyba działa w tym kierunku, bo mówił, że zaczyna pracę nad własnym materiałem, który ma być czymś niekonwencjonalnym, więc coś tam chyba już ma. Płyta coverowa na początek byłaby bezpiecznym wyborem, ale jednak w jakimś sensie pozostaniem w miejscu (bezpiecznym), no ale czy o to chodzi Michałowi :?: Ja wierzę w niego, że jest w stanie przeforsować swoje zdanie i żadnego chłamu nie da sobie wcisnąć.
Covery nie zawsze są złe, jeśli są ciekawie opracowane, jeśli podejdzie się do nich "na świeżo":)
Nie wiem, kto mógłby napisać Michałowi utwory, ale też nie jestem znawcą jakimś naszego rynku :| Od czasu do czasu powstają tu dobre i niemiałkie płyty. O wielu ciekawych twórcach pewnie jeszcze nie wiemy, bo są w niszy i nie wypłynęli na szersze wody.
Wspomniana przez Pati Yang jest rewelacyjna. Nie kojarzyłam dziewczyny, słyszałam gdzieś tylko to nazwisko, ale poznałam dopiero przy okazji jej występu z DD TVN. Od tego czasu posłuchałam co nieco jej piosenek. Jest znakomita i przykre, że tak mało się o niej mówi.
Co do Whiplash-oj, no młody bardzo Michał wtedy był :) Utwory owszem podobne, teksty faktycznie czasem "dziecięce" (Michał pisał w większości, tak mówił) , ale coś w nich jest. Broni się bardzo na tle reszty wg mnie piosenka "Czasochłonność" oraz "Szczerość dnia".
I believe in nothïng but the truth and who we are
Avatar użytkownika
aga
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6112
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 19:14
Lokalizacja: Łódź
wiek: 35

Re: Płyta z coverami

Postprzez starling » sobota, 18 czerwca 2011, 15:26

No tak, mamy te same nadzieje i obawy.
Co do Flinty - bardzo mi się podobała w Idolu (uważam że ma warunki głosowe), ale nikt z programu telewizyjnego nigdy nie skłonił mnie do pisania smsów i udzielania się na forum! Chyba zdziecinniałam :shock: albo oszalałam! :D
A Pati Yang naprawdę jest znakomita. Polecam dwa ostatnie albumy. Niestety, przegapiłam jej jedyny koncert w Polsce, bo nie było mnie jeszcze wtedy w W-wie. Wielka szkoda! Sądzę, że ona mogłaby napisać M. dobre piosenki z pogranicza rocka i muzyki alternatywnej.
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Płyta z coverami

Postprzez mała Mi » sobota, 18 czerwca 2011, 21:08

Z tego co Michał mówił w wywiadzie wynika że jest w posiadaniu materiału na własną płytę. Wyraźnie powiedział że zaczyna pracę nad tym materiałem i ze nie będzie to łatwa praca bo materiał jest niekonwencjonalny (co by się nie kryło pod tym określeniem) Wynika z tego że te piosenki już zostały przez kogoś napisane.
Czesio Mozil powiedział w jednym z wywiadów na temat Michała "kto wie czy on nie ma w domu w szufladzie takich materiałów które nam rozpieprzą ten cały muzyczny rynek" mniej więcej tak to brzmiało. Czyżby Czesław wiedział coś konkretnego?
mała Mi
 

Re: Płyta z coverami

Postprzez Kasjopea » sobota, 18 czerwca 2011, 21:18

mała Mi napisał(a):Z tego co Michał mówił w wywiadzie wynika że jest w posiadaniu materiału na własną płytę. Wyraźnie powiedział że zaczyna pracę nad tym materiałem


Mówisz może o tym krótkim wywiadzie zaraz po finale, gdzie mówił, że czeka na jakieś materiały i może od jutra wchodzić do studia :?:
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Płyta z coverami

Postprzez Ginger » sobota, 18 czerwca 2011, 21:20

Ja jednak wolę, żeby Michał jak najszybciej (to znaczy absolutnie go nie poganiam) zaczął z własnym repertuarem. W końcu dopiero to świadczy o wielkości artysty i w ogóle o byciu artystą. Interpretacja interpretacją, ale na razie to on jest tylko wykonawcą z niesamowitym głosem, powerem i interpretacjami, ale jednak tylko wykonawcą. Poza tym jestem straszliwie ciekawa, co mu w duszy gra, bo nie jest to pierwszy lepszy wokalista, ale - według mnie - artysta z prawdziwego zdarzenia. Można mieć doskonały wokal, a kawałki kiepskie i wtedy głos nie obroni się sam. Zdarzają się również numery, które zmieniają świat, zaśpiewane jedynie dobrym, a nawet przeciętnym głosem. Dlatego repertuar jest bardzo ważny i to on w dużej mierze decyduje. Ale akurat pod tym względem ja w Miśka wierzę, że również w tej dziedzinie pokaże swoją nieprzeciętność ;)
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Płyta z coverami

Postprzez mała Mi » niedziela, 19 czerwca 2011, 18:16

Kasjopea napisał(a):
mała Mi napisał(a):Z tego co Michał mówił w wywiadzie wynika że jest w posiadaniu materiału na własną płytę. Wyraźnie powiedział że zaczyna pracę nad tym materiałem


Mówisz może o tym krótkim wywiadzie zaraz po finale, gdzie mówił, że czeka na jakieś materiały i może od jutra wchodzić do studia :?:

Nie, słyszałam to już w jakimś wywiadzie kilka dni po zakończeniu XF ale nie pamiętam gdzie. Mówi o tym także w wywiadzie po OWF dla onet.pl
http://www.onet.tv/michal-szpak-wywiad- ... klip.html#
i w trzeciej części wywiadu radia Zet
http://www.radiozet.pl/Programy/Dzien-D ... rdzo-video
Ale to krótka wzmianka krótkie wzmianki tylko.
mała Mi
 

Re: Płyta z coverami

Postprzez Lori » niedziela, 19 czerwca 2011, 18:41

Ja mam wrażenie, że Michał trochę za dużo mówi. Może to dziwne, co piszę, bo przecież on generalnie NIC nie mówi o tej płycie - ale bardzo dużo obiecuje. Że chce wyjść z czymś niekonwencjonalnym, czymś czego jeszcze nie było, czymś ambitnym itd. itp. Strasznie wysoko stawia samemu sobie poprzeczkę i bardzo zaostrza apetyty fanów. Oby się to wszystko nie okazało zwykłym chciejstwem.

Nie popadam w czarnowidztwo, broń Boże, tylko zastanawiam się nad dwoma kwestiami. Po pierwsze, kiedy on zdąży dopracować ten album, jeśli z jednej strony chce by był ambitny i nowatorski, a z drugiej chce się z nim szybko uwinąć. A po drugie, czy ktoś mu stworzy tak dobrą muzykę i tak dobre teksty, by sprostać oczekiwaniom fanów i spełnić obietnice samego Michała.

Michał jest debiutantem, który na dodatek sporo naobiecywał. Mam nadzieję, że on serio wie, co robi, że ma ludzi, którzy w niego uwierzą, zainwestują w niego i pomogą mu - i że jego obietnice będą mieć pokrycie w rzeczywistości.
Lori
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5629
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:18
wiek: 0

Re: Płyta z coverami

Postprzez Ginger » niedziela, 19 czerwca 2011, 18:56

Właśnie, a na dodatek sporo koncertów zaplanowanych na wakacje? Nie sądzę, żeby miał wyrobić się z tym do jesieni, a jeśli zakłada, że tak, to coś mi tu nie gra. Wolę chyba, żeby dłużej nad tym popracował.
Ale faktem jest, że poprzeczkę zawiesił sobie bardzo wysoko, a teraz wszyscy oczekują nie wiadomo czego. Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie zaplanowane już wszystko ma, a nie, że chciałby mieć.
Pociesza mnie fakt, że on już od dosyć dawna mówi, że ma pełną wizję swojej płyty, na przykład w tym wywiadzie z nim i z Adą przed finałem (takim długim, co jakieś pół godziny trwał, nie pamiętam co to było), już wtedy powiedział, że dokładnie wie, jak ona będzie wyglądać, a wcale nie musiał (prowadzący sam zasugerował, że to jeszcze trochę za wcześnie). Rozumiem już po finale, kiedy wszyscy go tym męczą, ale na tamtym etapie nikt jeszcze nie wymagał od niego zapewnienia, że pomysł na płytę już ma, a on mimo to utrzymywał swoje. To mnie podtrzymuje na duchu.
Myślę, że to mimo wszystko prawdopodobne, że ten dzieciak pomysł i materiały ma od początku i zdaje sobie sprawę z jego świetności, a nas tylko utrzymuje w niepewności, a nie brnie na oślep i obiecuje nie wiadomo co, bo w końcu coś musi dziennikarzom powiedzieć.
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Postprzez » niedziela, 19 czerwca 2011, 18:56

 

Następna strona

Powrót do Płyty, single

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron