Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez Kasjopea » poniedziałek, 6 lutego 2012, 20:26

Cukierku, pewnie, że się zgadzam, ale nie wiem, czy Michałowi będzie się chciało czytać ten mój przydługi tekst :? :lol:
Może coś by z tego powycinać?

Michal posiada warsztat ktorym po mistrzowsku operuje budujac w utworze napiecie. Czy to cos ala Burlesque jak w Fever i w Sensualnym, czy rockowy zachrypniety krzyk, czy wstawki operowe. Niekiedy w jednym utworze mozna odnalesc mieszanine wszystkiego. Michal majac narzedzia, i wrazliwosc artystyczna, interpretuje kazdy kawalek inaczej. Nadaje emocji utworowi wlasnie poprzez sprawne operowanie swoim warsztatem. Kocham jego wstawki, nieprzewidywalnosc jak spiewa i piekna barwe glosu.


To Twoje, Cukierku? Fajne :)

Ja bym jeszcze proponowała dołączyć wypowiedź Aganderas:

Aganderas napisał(a):Czytałam gdzieś, że muzyka poważna działa na człowieka bardzo pozytywnie, bo sprawia że energia (życiowa) idzie do góry, w wyższe wibracje. (Robiono różne doświadczenia, np puszczano roślinom w szklarni muzykę poważną, a innym współczesną (popularną) i te przy poważnej rosły o wiele szybciej i nie chorowały) jeżeli tak działa to na rośliny, to na ludzi tym bardziej. Michał ma w sobie talent do tego samego. Jego wykonania sprawiają że chce nam się żyć. Jak się go dużo nasłucham, to prawie nie muszę spać, mało jem i fruwam.
*
A! Jeszcze.
Muzyka poważna wydaje się nudna, dopóki nie słyszy się jej na żywo (to też nie wszystkie równo - Mozart jest dobry)
Michał też na żywo dużo zyskuje.
Jakbyśmy się karmili dźwiękiem.



Może jeszcze ktoś się podzieli swoimi odczuciami i wrażeniami, zaczekajmy troszkę, co? :)
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Postprzez » poniedziałek, 6 lutego 2012, 20:26

 

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez cukierek » poniedziałek, 6 lutego 2012, 20:32

Mozemy jeszcze poczekac ..
Naturalnie wypowiedz Agandrea! zjadlo mi ten cytat :shock:
Kas, ja bym Twojej wypowiedzi nie wycinala.
Bym walnela te krotsze najpierw, a potem Twoj. Uwierz mi ze jak Michal zacznie czytac te wypowiedz twoja to nie bedzie mogl przestac :)
To co? wstawiamy? Czekamy?
Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez Anett » poniedziałek, 6 lutego 2012, 21:15

wydaje mi się,że wstawienie tego to dobry pomysł ;) ale niech się jeszcze reszta wypowie :D
" When everything's made to be broken I just want you to know who I am. "
Goo Goo Dolls - Iris
Avatar użytkownika
Anett
I. stopień wtajemniczenia
I. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 31
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2012, 22:03
Lokalizacja: Częstochowa/Toruń
wiek: 19

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez justi » poniedziałek, 6 lutego 2012, 21:24

ja jestem za :D
justi
IV. stopień wtajemniczenia
IV. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 415
Dołączył(a): piątek, 30 grudnia 2011, 21:03

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez cukierek » poniedziałek, 6 lutego 2012, 21:49

No wiec wstawiac w tej kolejnosci? Wstawiamy anonimowo jako jednosc, czy z nick dopiskami? ( ja wole anonimowo, ale dostosuje sie do wiekszosci by bylo jefnakowo )

( jak dojda nowe wpisy za jakis czas mozna mu nowa porcje wstawic, bo rzeczywiscie moze byc za dlugie .. )
A.. i jaki dopisek chcecie?
"Najbardziej cenimy wyjatkowosc Twojego glosu"
czy jaki ?
Czy poprostu "Z seri forumowych rozkminek: Na czym polega wyjatkowosc spiewu i glosu Michala?"

"Czytałam gdzieś, że muzyka poważna działa na człowieka bardzo pozytywnie, bo sprawia że energia (życiowa) idzie do góry, w wyższe wibracje. (Robiono różne doświadczenia, np puszczano roślinom w szklarni muzykę poważną, a innym współczesną (popularną) i te przy poważnej rosły o wiele szybciej i nie chorowały) jeżeli tak działa to na rośliny, to na ludzi tym bardziej. Michał ma w sobie talent do tego samego. Jego wykonania sprawiają że chce nam się żyć. Jak się go dużo nasłucham, to prawie nie muszę spać, mało jem i fruwam.
*
A! Jeszcze.
Muzyka poważna wydaje się nudna, dopóki nie słyszy się jej na żywo (to też nie wszystkie równo - Mozart jest dobry)
Michał też na żywo dużo zyskuje.
Jakbyśmy się karmili dźwiękiem."


"Ja to odbieram na poziomie emocji, po prostu podoba mi się sposób w jaki Michał wkłada w śpiew całego siebie.
Mam wrażenie, że śpiewa z wnętrza. To słychać zwłaszcza na koncertach"


"po prostu emocje, czyste, piękne emocje przekazywane prosto z serducha i z duszy. On po prostu czuje muzykę i sprawia,że my też ją czujemy"


"wczuwa się w muzykę
przez śpiew stara się coś przekazać
kocha to, co robi, i widać/czuć to w jego wykonaniach"


"Michal posiada warsztat ktorym po mistrzowsku operuje budujac w utworze napiecie. Czy to cos ala Burlesque jak w Fever i w Sensualnym, czy rockowy zachrypniety krzyk, czy wstawki operowe. Niekiedy w jednym utworze mozna odnalesc mieszanine wszystkiego. Michal majac narzedzia, i wrazliwosc artystyczna, interpretuje kazdy kawalek inaczej. Nadaje emocji utworowi wlasnie poprzez sprawne operowanie swoim warsztatem. Kocham jego wstawki, nieprzewidywalnosc jak spiewa i piekna barwe glosu. "


"Michał "rzeźbi".
"Rzeźbi" utwór głosem.
Jego "rzeźbiarskie" narzędzia to: niezwykła, głęboka, drapieżna a zarazem liryczna barwa głosu, dbałość o każdą nutę i każde wyśpiewywane słowo zwłaszcza w polskich utworach (bo z angielskim bywa różnie u niego), dobra dykcja (j.pol.), ciekawe interpretacje utworu, emocjonalność głosu, ekspresja śpiewu.

Krótko mówiąc, jest bardzo rozpoznawalny dzięki tym cechom, a zarazem zaskakujący, nieprzewidywalny i intrygujący muzycznie. On nadaje śpiewanym utworom jakby głębię, dodatkowy wymiar, uplastycznia je, cieniuje. W tym tkwi wg mnie niezwykłość jego głosu. Być może uznasz ten opis za zbyt wydumany, ale tak właśnie to odbieram i tak chciałam "zobrazować" jego warunki wokalne.

To, że porusza się swobodnie w różnych gatunkach muzyki jest dla mnie dużą zaletą, bo świadczy o pewnej plastyczności, płynności, kreatywności, akomodacji do różnych warunków.

Nie ma na moją ocenę wpływu jego intrygująca stylizacja, chociaż ta, moim zdaniem, doskonale dopełnia jego "wielobarwny" głos.
Zatem obawy niektórych antyfanów, jakoby bez tej "otoczki" jego głos nie zrobiłby na nas wrażenia, w żadnym wypadku mnie nie dotyczą, ponieważ to właśnie głosem mnie zachwycił i to jest jego główny atut. Reszta to oryginalny dodatek, ale DODATEK właśnie, a nie baza".

Tutaj, aby nie być gołosłowną, jako przykład, w którym bardzo wyraźnie "słychać plastyczność" głosu Michała podałam m.in. utwór "Cień w dolinie mgieł", któremu dodał wielowymiarowości i przestrzeni, wykonstruował, wyrzeźbił, wzbogacił o nowe odcienie.
W tym utworze charakterystyczna dla Michała w moim odczuciu jest też kolejna cecha. Ja to nazywam niefachowo "płaczliwymi nutami", a słychać je najlepiej w słowach:
„snów”, „domu”, „ręce”. Sposób, w jaki "wyciąga" zwłaszcza końcówki tych wyrazów jest bardzo rozpoznawalny i swoisty dla Szpaka.

Dodam jeszcze, że śpiew Michała jest niezwykle... melodyjny. Tak, tak, melodyjny właśnie. Wydawać by się mogło, że każdy śpiew jest melodyjny, ale dla mnie nie każdy :P
Jego głos po prostu „płynie” po nutach.
W utworach, które śpiewa Michał na żywo bardzo dużo się dzieje. Stopniuje napięcie, rozbudowuje, odkrywa coraz to inne odcienie, dzięki czemu nawet mimo chwil spokoju i nastrojowości nie ma nużącej monotonii.
Jeśli dodać do tego ciekawą, intensywną i głęboką barwę głosu oraz sposób, w jaki nim moduluje, dostajemy płynną, ekspresyjną i wielobarwną całość.
Jak to określił Kuba, Michał jest „jednoosobowym teatrem emocji”, dysponującym nieprzeciętnym głosem pełnym kontrastów – raz jest delikatny i subtelny, za chwilę może być zadziorny i drapieżny w wyrazie. Czasem przeszywający smutkiem do szpiku kości, innym razem radosny i energetyczny.

Niemal w każdym wykonaniu Michała odkrywam nowe niuanse i walory jego głosu oraz sposobu śpiewania, bardzo doceniam też jego twórcze interpretacje.
Dlatego właśnie uważam Szpaka za wyjątkowego wokalistę."

Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez Kasjopea » poniedziałek, 6 lutego 2012, 22:20

Cukierku, ja również jestem za anonimowością, przynajmniej w odniesieniu do swojego wpisu.
I może rzeczywiście wstawmy pierwszą porcję, a jak dojdą następne wpisy, to pójdzie w kolejnej turze, żeby nie było za dużo naraz.
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez cukierek » poniedziałek, 6 lutego 2012, 22:50

wstawione
Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez Sun » poniedziałek, 6 lutego 2012, 23:22

Fajnie, że wstawiłaś, Cukierku :)
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez wolfik » wtorek, 7 lutego 2012, 12:15

super teraz sie doczytalem :D
Avatar użytkownika
wolfik
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 13401
Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 17:30

Re: Na czym polega wyjątkowość śpiewu i głosu Michała?

Postprzez goska » niedziela, 10 czerwca 2012, 06:51

sporo ostatnio myslalam o glosie Szpaka. rozmawialam tez o tym z paroma osobami, ktore interesuja sie nim o tyle, ze ja sie nim interesuje. wszyscy chwala jego glos, lacznie z osobami, ktore sie na tym swietnie znaja. czasem ktos tam powie, ze trzeba w to wlozyc jeszcze troche pracy, itp.
skala jego glosu, barwa, etc, to nie wszystko czym dysponuje Michal. ponadto nie tylko chodzi o emocje, ktore wklada w spiewanie, choc to narzuca sie samo i od razu i jest pierwsza rzecza, ktora podczas jego wystepow robi wrazenie.
myslalam o tym duzo intynsywniej i nie poprzestalam na tych wnioskach. skonsltowalam potem moje przemyslenie z kims do kogo mam zaufanie w tym wzgledzie, bo sama jestem laikiem.
glos Michala, otwiera tekst, wywoluje jakby male trzesienie ziemi u kogos, kto jest wrazliwy na tego typu zabiegi (nie wszyscy sa, wiadomo). jakby to ujac zgrabnie, jego spiewanie nie pozostawia z niczym, jak juz skonczy. jego interpretacja jest jakby symboliczna (jesli wystep jest udany), jest jakby zwizla senstencja. dobra interpretacja Szpaka - jego dobry wystep - jest jak echosonda. Szpak wypuszcza dzwieki i te dzwieki idealnie trafiaja w jakas czesc ludzkiego "ja" w ktore trafic maja. jest bardzo malo osob, ktorym sie do udaje.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Postprzez » niedziela, 10 czerwca 2012, 06:51

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Głos i śpiew Michała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron