"Ave Maria|" - falset czy sopran?

"Ave Maria|" - falset czy sopran?

Postprzez angie » środa, 10 sierpnia 2011, 17:06

Słuchajcie, mam pytanie do bardziej rozeznanych muzycznie :) Chodzi mi o wykonanie przez Michała "Ave Maria". Pytałam dwóch osób z wykształceniem muzycznym, czy Michał śpiewa ten utwór klasykiem czy falsetem. I każda z nich powiedziała co innego. :D Czy ktoś może zna się na rozróżnianiu tych głosów? :)
Avatar użytkownika
angie
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2800
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:23
wiek: 0

Postprzez » środa, 10 sierpnia 2011, 17:06

 

Re: ten dzial to nie jest cos w czym czuje sie bardzo mocna.

Postprzez Sun » środa, 10 sierpnia 2011, 17:27

angie napisał(a):Słuchajcie, mam pytanie do bardziej rozeznanych muzycznie :) Chodzi mi o wykonanie przez Michała "Ave Maria". Pytałam dwóch osób z wykształceniem muzycznym, czy Michał śpiewa ten utwór klasykiem czy falsetem. I każda z nich powiedziała co innego. :D Czy ktoś może zna się na rozróżnianiu tych głosów? :)

Wiesz co, trafiłam kiedyś na jakimś anglojęzycznym forum na długaśną dyskusję specjalistów (!) na temat m.in. falsetu u rozmaitych znanych wokalistów. I oni sami, choć widać było że siedzą w temacie od lat, kompletnie nie mogli się w pewnych podstawowych, wydawałoby się, kwestiach zgodzić :wink:
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Re: ten dzial to nie jest cos w czym czuje sie bardzo mocna.

Postprzez mała Mi » środa, 10 sierpnia 2011, 18:27

angie napisał(a):Słuchajcie, mam pytanie do bardziej rozeznanych muzycznie :) Chodzi mi o wykonanie przez Michała "Ave Maria". Pytałam dwóch osób z wykształceniem muzycznym, czy Michał śpiewa ten utwór klasykiem czy falsetem. I każda z nich powiedziała co innego. :D Czy ktoś może zna się na rozróżnianiu tych głosów? :)

Czytałam gdzieś, tylko jak zwykle nie pamiętam gdzie, podejrzewał że to radamess pisał na forum Xfactor że Michał śpiewa sopranem i że to jest bardzo rzadkie u mężczyzn. Jak wiadomo sopran to kobiecy głos. Michał też mówił w jakimś wywiadzie że w klasycznym stylu śpiewa sopranem.
mała Mi
 

Re: ten dzial to nie jest cos w czym czuje sie bardzo mocna.

Postprzez angie » środa, 10 sierpnia 2011, 19:54

Dzięki Dziewczyny! Czyli głosu Michała nawet specjaliści jednomyślnie nie kategoryzują. Do nawet dobrze :)
Avatar użytkownika
angie
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2800
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:23
wiek: 0

Re: ten dzial to nie jest cos w czym czuje sie bardzo mocna.

Postprzez taka ja » środa, 10 sierpnia 2011, 19:55

mała Mi napisał(a):
angie napisał(a):Słuchajcie, mam pytanie do bardziej rozeznanych muzycznie :) Chodzi mi o wykonanie przez Michała "Ave Maria". Pytałam dwóch osób z wykształceniem muzycznym, czy Michał śpiewa ten utwór klasykiem czy falsetem. I każda z nich powiedziała co innego. :D Czy ktoś może zna się na rozróżnianiu tych głosów? :)

Czytałam gdzieś, tylko jak zwykle nie pamiętam gdzie, podejrzewał że to radamess pisał na forum Xfactor że Michał śpiewa sopranem i że to jest bardzo rzadkie u mężczyzn. Jak wiadomo sopran to kobiecy głos. Michał też mówił w jakimś wywiadzie że w klasycznym stylu śpiewa sopranem.

Dokładnie, mała Mi - Michał mówił o tym w wywiadzie u Bohdana Gadomskiego "Angora" i chodzi tu właśnie o "Ave Maria". :)
Avatar użytkownika
taka ja
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1944
Dołączył(a): środa, 20 lipca 2011, 17:59

Re: ten dzial to nie jest cos w czym czuje sie bardzo mocna.

Postprzez angie » środa, 10 sierpnia 2011, 20:05

A propos sopranu - przypomniałam sobie jeszcze jedną opinię, tylko nie pamiętam, gdzie ją słyszałam. Ktoś mówił, że Ave Maria zawsze wykonywały kobiety i że im ten utwór najlepiej wychodzi. A tu, taka niespodzianka. Michał, który ma taki kawał męskiego, rockowego głosu, potrafi urzekająco tak to zaśpiewać! To naprawdę ciekawa i niespotykana kombinacja, połączenie sprzeczności.
Avatar użytkownika
angie
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2800
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:23
wiek: 0

Re: ten dzial to nie jest cos w czym czuje sie bardzo mocna.

Postprzez Aludka » środa, 10 sierpnia 2011, 20:27

jak puściłam "Ave Maria" mojej mamie (nie pokazując jej obrazu) i spytałam się kto to śpiewa, to powiedziała, że Alicja Węgorzewska :lol: . Nie wiem skąd takie skojarzenie, bo Węgorzewska śpiewa inaczej, ale to jest dowód, że dla przeciętnej osoby brzmiało to całkiem operowo :wink:
Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.
Avatar użytkownika
Aludka
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4996
Dołączył(a): czwartek, 14 lipca 2011, 11:03
wiek: 22

Re: "Ave Maria|" - falset czy sopran?

Postprzez Anula1986 » niedziela, 16 października 2011, 07:52

Nie wiem czy to falset, czy sopran, ale jedno jest pewne- To wykonanie jest po prostu GENIALNE i porusza dosłownie wszystkie zakamarki ludzkiej duszy.
Avatar użytkownika
Anula1986
III. stopień wtajemniczenia
III. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 174
Dołączył(a): piątek, 7 października 2011, 13:06
wiek: 0

Re: "Ave Maria|" - falset czy sopran?

Postprzez Leon26 » niedziela, 16 października 2011, 08:08

Anula1986 napisał(a):Nie wiem czy to falset, czy sopran, ale jedno jest pewne- To wykonanie jest po prostu GENIALNE i porusza dosłownie wszystkie zakamarki ludzkiej duszy.

Tak to wykonanie robi duuuuże wrażenie :D Anula masz super avatar :D świetna fota :D
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" :) http://www.youtube.com/watch?v=dSzGivGdUjg
Avatar użytkownika
Leon26
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4660
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 21:10

Re: "Ave Maria|" - falset czy sopran?

Postprzez Anula1986 » niedziela, 16 października 2011, 08:13

Leon26 napisał(a):
Anula1986 napisał(a):Nie wiem czy to falset, czy sopran, ale jedno jest pewne- To wykonanie jest po prostu GENIALNE i porusza dosłownie wszystkie zakamarki ludzkiej duszy.

Tak to wykonanie robi duuuuże wrażenie :D Anula masz super avatar :D świetna fota :D


Dzięki Leon :)

Lubię fotki na których Michał jest taki uśmiechnięty :) wtedy sama mam "banana" na twarzy. :)
Avatar użytkownika
Anula1986
III. stopień wtajemniczenia
III. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 174
Dołączył(a): piątek, 7 października 2011, 13:06
wiek: 0

Postprzez » niedziela, 16 października 2011, 08:13

 

Następna strona

Powrót do Głos i śpiew Michała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron