Pedagog ds ćwiczenia głosu

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez scarlet44 » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:35

Sun napisał(a):Kiedyś czytałam, że np. Celine Dion w czasie jednej z wielkich tras koncertowych na kilka miesięcy zrezygnowała z nabiału, ponieważ szkodzi on strunom głosowym (mleko i jego potwory podobno nieźle 'zaśluzowują' organizm). Więc może to, czy coś należy całkowicie odstawić, zależy od specyfiki konkretnych pokarmów.
Jak widać Michał wie o wpływie słodyczy na głos. Pewnie w czasie XF stres był po prostu tak duży, że jednak sobie folgował. Cóż, chyba lepsze to niż używki z innej półki.

Co do lekcji śpiewu, podobno w pewnym momencie Szpak miał ich kilka u Tadeusza Konadora. Może to u niego kontynuuje ćwiczenia?
Ciekawa jestem, czy Radamesss ma na jego temat jakąś opinię... Zapendowską, z tego co pamiętam, skrytykował.
No właśnie, szkół i metod jest wiele, szarlatanów też (jak Radamesss kiedyś wspomniał), sami profesjonaliści będą się tutaj spierać, a co może powiedzieć w tym temacie laik... :?


Sun, a co Radamess mówił o Zapendowskiej ? Nie dotarłam do tej opinii ...
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Postprzez » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:35

 

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez Ginger » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:39

Sun, a co Radamess mówił o Zapendowskiej ? Nie dotarłam do tej opinii ...


"Jestem spokojny o Niego. Bardziej bym się zatroszczył o dobrego pedagoga dla głosu, z którego można jeszcze wiele elementów poprawić. Śpiewa zbyt głęboko. Głos trzeba osadzić bliziutko, na wargach, wtedy uzyskuje się wspaniały blask ...Pamiętacie Małgosię? Jej czasami to wychodziło... A nie jest to łatwe. Oczywiście broń Boże u pani Zapendowskiej..."

Ja kojarzę tylko tę wzmiankę.
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez Sun » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:41

Ginger napisał(a):"Jestem spokojny o Niego. Bardziej bym się zatroszczył o dobrego pedagoga dla głosu, z którego można jeszcze wiele elementów poprawić. Śpiewa zbyt głęboko. Głos trzeba osadzić bliziutko, na wargach, wtedy uzyskuje się wspaniały blask ...Pamiętacie Małgosię? Jej czasami to wychodziło... A nie jest to łatwe. Oczywiście broń Boże u pani Zapendowskiej..."

Ja kojarzę tylko tę wzmiankę.


Tak, właśnie to miałam na myśli. Szkoda, że Radamesss nie napisał o tym więcej.

Kasjopea napisał(a):Może faktycznie przesadzam... może powinnam pozwolić toczyć się sprawom swoim rytmem... zdać się na los... Chyba sobie rzeczywiście odpuszczę.
Czasem mam głupie zapędy do zbawiania świata, który przecież bez moich działań znakomicie sobie radzi :wink:


Kasjopeo, a ja uważam, że zapytać o to nie zaszkodzi :) Nawet nie sugerować nic szczególnego, ale zapytać właśnie. Bo w końcu istnieją przesłanki, które nas jednak trochę niepokoją. Myślę, że mimo wszystko Marlena doceniłaby troskę fanów o głos Michała (zawsze to jakaś odmiana w stosunku do fanuszek plotkujących o jego niedoszłych dziewczynach :P ). Skoro mamy to szczęście, iż Szpaczek rozwija się na naszych oczach, praktycznie tu i teraz, a i pośredni kontakt z nim też jest możliwy, to chyba należy to wykorzystać :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:51 przez Sun, łącznie edytowano 1 raz
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez scarlet44 » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:49

Ginger napisał(a):
Sun, a co Radamess mówił o Zapendowskiej ? Nie dotarłam do tej opinii ...


"Jestem spokojny o Niego. Bardziej bym się zatroszczył o dobrego pedagoga dla głosu, z którego można jeszcze wiele elementów poprawić. Śpiewa zbyt głęboko. Głos trzeba osadzić bliziutko, na wargach, wtedy uzyskuje się wspaniały blask ...Pamiętacie Małgosię? Jej czasami to wychodziło... A nie jest to łatwe. Oczywiście broń Boże u pani Zapendowskiej..."

Ja kojarzę tylko tę wzmiankę.


No tak - racja, myślałam, że może podparł tę wypowiedź jakimiś konkretnymi argumentami...ciekawa jestem o co może chodzić z Zapendowską...
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez goska » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:50

Kasjopea napisał(a):
goska napisał(a):sadze, ze skoro jego siostra studiuje spiew klasyczny, to z pewnoscia zna srodowisko. w Polsce tez ma pewnie jakies znajomosci w tym zakresie, skonczyla muzyczna szkole srednia w Krk w klasie spiewu. nie wierze, ze nie jest w stanie poradzic ogarnac go w tym obszarze.


Na chwilę obecną na pewno mu doradza, ale co w przyszłości? On musi mieć kogoś na miejscu, kto będzie kierował jego głosem przez lata. Chyba, że skontaktowała go z kimś z branży. Właśnie to chciałabym wiedzieć. Czy ten ktoś jest tylko na chwilę, czy podjęli współpracę wieloletnią? Zmienianie co i rusz nauczyciela też nie jest dobre. Czy jest on wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie? Głos Michała powinien szlifować znakomity "jubiler" a nie tylko zdolny "rzemieślnik". Wiele pytań mi się w głowie kłębi, wiele mam wątpliwości :roll:
Może faktycznie przesadzam... może powinnam pozwolić toczyć się sprawom swoim rytmem... zdać się na los... Chyba sobie rzeczywiście odpuszczę.
Czasem mam głupie zapędy do zbawiania świata, który przecież bez moich działań znakomicie sobie radzi :wink:


nie chodzi mi o to, ze ona mu jest w stanie doradzac. chodzi o kontakt via jej pojecie o srodowisku z kims kto sie tym zawodowo zajmuje. na pewno zna takie osoby. Michal raz wypowiadal sie (mlodzienczo) na temat tego, ze ma awersje do nauczycieli glosu, bo ksztalca glos, ale zabijaja jego naturalnosc, a on nie nastawia sie na kariere klasyczna. jemu jest wrecz potrzebna odrobina chropowatosci. mysle, ze oni wspolnie wiedza jak sprawa pokierowac, zeby bylo ok. jest otoczony ludzmi, ktorzy czuja temat. pozdrawiam Cie
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez Kasjopea » piątek, 8 lipca 2011, 08:26

Kolejne cenna sugestia Radamesssa: "Nie zgadzam się , że jakoby nie śpiewa Szpaczek swoim głosem. Śpiewa całkowicie swoim! A ponadto dodam, że z tego głosu można będzie jeszcze wydobyć tyle - przy odpowiedniej edukacji - ,że rzeczywiście, w przyszłości będzie nie do rozpoznania... Tylko ćwiczyć i ćwiczyć, włącznie z siłownią. Sztanga!! Chcąc śpiewać dźwięki wysokie, trzeba mieć siłę!!! I oczywiście technikę. Beniamino Gili - wielki tenor - zwykł często przed występem do lasu jechać i tam przez pół godziny siekierą drzewa rąbać...
Trochę się przy mnie - wszyscy drodzy czytelnicy - podszkolicie , czy jest śpiewanie... To praca fizyczna."

Przypomniało mi się Michałowe "Do pracy fizycznej, jak widać, się nie nadaję, hahahah" :lol:
Trzeba będzie kompromis znaleźć :wink:
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez kam » piątek, 8 lipca 2011, 09:14

Wyobrazam sobie zapal Szpaczka do cwiczen fizycznych, szczegolnie po tym co powiedzial u Kuby, odnosnie dbania o cialo - jak sie da to sie da. A jaki "entuzjazm" na twarzy przy tych slowach.
Avatar użytkownika
kam
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 3261
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 07:06

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez scarlet44 » piątek, 8 lipca 2011, 09:48

Kasjopea napisał(a):Kolejne cenna sugestia Radamesssa: "Nie zgadzam się , że jakoby nie śpiewa Szpaczek swoim głosem. Śpiewa całkowicie swoim! A ponadto dodam, że z tego głosu można będzie jeszcze wydobyć tyle - przy odpowiedniej edukacji - ,że rzeczywiście, w przyszłości będzie nie do rozpoznania... Tylko ćwiczyć i ćwiczyć, włącznie z siłownią. Sztanga!! Chcąc śpiewać dźwięki wysokie, trzeba mieć siłę!!! I oczywiście technikę. Beniamino Gili - wielki tenor - zwykł często przed występem do lasu jechać i tam przez pół godziny siekierą drzewa rąbać...
Trochę się przy mnie - wszyscy drodzy czytelnicy - podszkolicie , czy jest śpiewanie... To praca fizyczna."

Przypomniało mi się Michałowe "Do pracy fizycznej, jak widać, się nie nadaję, hahahah" :lol:
Trzeba będzie kompromis znaleźć :wink:


Szkoda, że taki Radamess nie może być doradcą Michała od nauki śpiewu :D
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez Kasjopea » piątek, 8 lipca 2011, 10:03

scarlet44 napisał(a):Szkoda, że taki Radamess nie może być doradcą Michała od nauki śpiewu :D


No nie? :)
Napisałam do Radamesssa na plejadzie wątek z listą pytań, które tu się pojawiły. W tym temacie jestem bardzo głodna wiedzy.

P.S. Sun, mam nadzieję, że nie pogniewasz się, że pozwoliłam sobie zacytować Cię w 1 z pytań (o Celine Dion i wpływie mleka na głos)? :)
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Pedagog ds ćwiczenia głosu

Postprzez scarlet44 » piątek, 8 lipca 2011, 10:11

Kasjopea napisał(a):
scarlet44 napisał(a):Szkoda, że taki Radamess nie może być doradcą Michała od nauki śpiewu :D


No nie? :)
Napisałam do Radamesssa na plejadzie wątek z listą pytań, które tu się pojawiły. W tym temacie jestem bardzo głodna wiedzy.

P.S. Sun, mam nadzieję, że nie pogniewasz się, że pozwoliłam sobie zacytować Cię w 1 z pytań (o Celine Dion i wpływie mleka na głos)? :)


Fajnie z tą listą - muszę poczytać :)
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Postprzez » piątek, 8 lipca 2011, 10:11

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Głos i śpiew Michała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron