"Pan życia swego" i "Oto ja"

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez ruda » niedziela, 14 sierpnia 2011, 21:50

mała Mi napisał(a):
ruda napisał(a):
mała Mi napisał(a):Ale ja tylko niektóre smaki i zapachy. Nie wszystkie :)

Też tak miewam, tylko że widzę to wszystko bardzo niewyraźnie, jakby za mgłą. Może to i lepiej, bo jeszcze gotowałabym dopasowując smaki i zapachy kolorystycznie i czort wie, co by z tego wyszło :D

Całe szczęście to tak nie działa :lol: :lol: :lol:

Skoro piszę dobierając słowa kolorystycznie, to i gotować bym tak mogła :lol: Strach się bać :D
Avatar użytkownika
ruda
V. stopień wtajemniczenia
V. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 762
Dołączył(a): piątek, 12 sierpnia 2011, 15:12
wiek: 0

Postprzez » niedziela, 14 sierpnia 2011, 21:50

 

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez mała Mi » niedziela, 14 sierpnia 2011, 21:57

ruda napisał(a):
mała Mi napisał(a):
ruda napisał(a):
mała Mi napisał(a):Ale ja tylko niektóre smaki i zapachy. Nie wszystkie :)

Też tak miewam, tylko że widzę to wszystko bardzo niewyraźnie, jakby za mgłą. Może to i lepiej, bo jeszcze gotowałabym dopasowując smaki i zapachy kolorystycznie i czort wie, co by z tego wyszło :D

Całe szczęście to tak nie działa :lol: :lol: :lol:

Skoro piszę dobierając słowa kolorystycznie, to i gotować bym tak mogła :lol: Strach się bać :D

To ze słowami jest dla mnie dziwne nie wiedziałam że coś takiego jest :) Jaki kolor ma słowo Miłość? czy czerwony? a zazdrość na pewno żółty? czy Ty widzisz te słowa w takich kolorach?
mała Mi
 

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez Sun » niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:07

mała Mi napisał(a):To ze słowami jest dla mnie dziwne nie wiedziałam że coś takiego jest :) Jaki kolor ma słowo Miłość? czy czerwony? a zazdrość na pewno żółty? czy Ty widzisz te słowa w takich kolorach?

To nie do końca w ten sposób wygląda- przynajmniej w moim przypadku i w większości, o których czytałam.
Nie chodzi właśnie o typowe skojarzenia, tworzone np. na bazie kulturowej :wink: To są skojarzenia bardzo indywidualne i zwykle dość trwałe. U mnie np. to wcale nie są jednoznaczne barwy, ale ich zestawy, zależne od liter składowych, wśród których pewne są zwykle dominujące. Mogą być to skojarzenia nie tylko kolorystyczne- np. niektórzy widzą fakturę, wzór czy nawet osobowość rozmaitych elementów, etc. :D
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez ruda » niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:11

mała Mi napisał(a):To ze słowami jest dla mnie dziwne nie wiedziałam że coś takiego jest :) Jaki kolor ma słowo Miłość? czy czerwony? a zazdrość na pewno żółty? czy Ty widzisz te słowa w takich kolorach?

"Miłość" jest rubinowa, a "zazdrość" fioletowo-żółta (Z jest fioletowe, a końcówka -OŚĆ żółta, prawie pomarańczowa i w zależności od konkretnego zdania inaczej widzę to słowo).

Sun napisał(a):U mnie np. to wcale nie są jednoznaczne barwy, ale pewne zestawy,

O to to to! Dokładnie.

Puszczam sobie "Pana życia swego".
Ten tytuł jest brązowo-żółty z domieszką lawendy. Jest bardzo piękny kolorystycznie :)
Avatar użytkownika
ruda
V. stopień wtajemniczenia
V. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 762
Dołączył(a): piątek, 12 sierpnia 2011, 15:12
wiek: 0

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez mała Mi » niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:14

ruda napisał(a):
mała Mi napisał(a):To ze słowami jest dla mnie dziwne nie wiedziałam że coś takiego jest :) Jaki kolor ma słowo Miłość? czy czerwony? a zazdrość na pewno żółty? czy Ty widzisz te słowa w takich kolorach?

"Miłość" jest rubinowa, a "zazdrość" fioletowo-żółta (Z jest fioletowe, a końcówka -OŚĆ żółta, prawie pomarańczowa i w zależności od konkretnego zdania inaczej widzę to słowo).

Sun napisał(a):U mnie np. to wcale nie są jednoznaczne barwy, ale pewne zestawy,

O to to to! Dokładnie.

Puszczam sobie "Pana życia swego".
Ten tytuł jest brązowo-żółty z domieszką lawendy. Jest bardzo piękny kolorystycznie :)

:D :D :D Dzięki
mała Mi
 

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez taka ja » niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:37

ruda napisał(a):
mała Mi napisał(a):To ze słowami jest dla mnie dziwne nie wiedziałam że coś takiego jest :) Jaki kolor ma słowo Miłość? czy czerwony? a zazdrość na pewno żółty? czy Ty widzisz te słowa w takich kolorach?

"Miłość" jest rubinowa, a "zazdrość" fioletowo-żółta (Z jest fioletowe, a końcówka -OŚĆ żółta, prawie pomarańczowa i w zależności od konkretnego zdania inaczej widzę to słowo).

Sun napisał(a):U mnie np. to wcale nie są jednoznaczne barwy, ale pewne zestawy,

O to to to! Dokładnie.

Puszczam sobie "Pana życia swego".
Ten tytuł jest brązowo-żółty z domieszką lawendy. Jest bardzo piękny kolorystycznie :)

Witaj "ruda" Obrazek ... no fantastycznie :!: widzę dziewczyny, że Wy macie rozwinięty jakiś dodatkowy zmysł Obrazek niesamowite... zauważyłam wcześniej już, że "Sun" ma zdolności literackie również, bardzo podobają mi się jej ciekawe posty :) Pięknie, Michał przyciąga do siebie bardzo kreatywne osoby :) :D
Avatar użytkownika
taka ja
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1944
Dołączył(a): środa, 20 lipca 2011, 17:59

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez ruda » niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:43

Witaj :) :)

Co do dodatkowego zmysłu, to wydaje mi się, że to nie tyle dodatkowy zmysł, co pomieszanie z poplątaniem tych podstawowych :D Ktoś to kiedyś ładnie nazwał "tańcem zmysłów".
Avatar użytkownika
ruda
V. stopień wtajemniczenia
V. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 762
Dołączył(a): piątek, 12 sierpnia 2011, 15:12
wiek: 0

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez Sun » niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:48

taka ja napisał(a):zauważyłam wcześniej już, że "Sun" ma zdolności literackie również, bardzo podobają mi się jej ciekawe posty :)

dziękuję :oops: :oops: :oops:

A Ruda ma rację- wg. jednej z teorii to są podobno jakieś niejasne powiązania międzyzmysłowe. Jedni je mają, inni nie, ale nie wszyscy są tych zjawisk w ogóle świadomi.
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez taka ja » niedziela, 14 sierpnia 2011, 23:16

Sun napisał(a):
taka ja napisał(a):zauważyłam wcześniej już, że "Sun" ma zdolności literackie również, bardzo podobają mi się jej ciekawe posty :)

dziękuję :oops: :oops: :oops:

A Ruda ma rację- wg. jednej z teorii to są podobno jakieś niejasne powiązania międzyzmysłowe. Jedni je mają, inni nie, ale nie wszyscy są tych zjawisk w ogóle świadomi.

Nie rumień się Sun, bo to prawda... rozważ pisanie jakichś liryków czy coś w tym stylu :)
Avatar użytkownika
taka ja
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1944
Dołączył(a): środa, 20 lipca 2011, 17:59

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez mała Mi » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 10:00

taka ja napisał(a):
Sun napisał(a):
taka ja napisał(a):zauważyłam wcześniej już, że "Sun" ma zdolności literackie również, bardzo podobają mi się jej ciekawe posty :)

dziękuję :oops: :oops: :oops:

A Ruda ma rację- wg. jednej z teorii to są podobno jakieś niejasne powiązania międzyzmysłowe. Jedni je mają, inni nie, ale nie wszyscy są tych zjawisk w ogóle świadomi.

Nie rumień się Sun, bo to prawda... rozważ pisanie jakichś liryków czy coś w tym stylu :)[/quo
Też o tym mówiłam Sun, ma talent.
mała Mi
 

Postprzez » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 10:00

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Głos i śpiew Michała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron