"Pan życia swego" i "Oto ja"

"Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez scarlet44 » środa, 22 czerwca 2011, 20:42

Nie wiem czy to słyszeliście, jeśli się powtarzam to przepraszam, ale znalazłam coś takiego:

http://miszanel.muzzo.pl/

Utwory nagrywane jakby trochę w warunkach domowych (takie mam odczucia) ...ogólne wrażenia w sferze muzycznej mam mieszane, ale głos Michała i liryzm bardzo mi się podobają... Co o nich uważacie ?
...ten pierwszy utwór bardzo smutny... aż mi serce ścisnęło...ciekawe czy to tylko artystyczna fikcja, czy własne przeżycia - obstawiam to drugie... wydaje mi się, że ten tekst nawiązuje do samobójstwa przyjaciółki... no i zaczęłam dyskusję pt. "co autor miał na myśli..."
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Postprzez » środa, 22 czerwca 2011, 20:42

 

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez Cien_1186 » środa, 22 czerwca 2011, 21:33

"... czuję, że nie mam czym oddychać..." serce mnie zabolało w tym momencie :(
Słuchając tych piosenek, miałam wrażenie, jakby Michał śpiewał o sobie, taka autobiografia... wzruszyłam się, ja to chyba jakaś glupia jestem, ale łzy mi same napływały do oczu...
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez Leon26 » środa, 22 czerwca 2011, 22:19

Bardzo wzruszająca piosenka i wydaje mi się że śpiewa o czymś co w danej chwili przeżywa bądź przeżył.Mną najbardziej wstrząsnął wykonaniem utworu"Dziwny jest ten świat" bo to był jego protest przeciwko temu co go spotkało od ludzi złej woli:( Po tym wykonaniu mógłby już nic więcej nie zaśpiewać a i tak bym o nim nigdy nie zapomniał.A się teraz wzruszyłem :)
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" :) http://www.youtube.com/watch?v=dSzGivGdUjg
Avatar użytkownika
Leon26
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4660
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 21:10

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez Cien_1186 » środa, 22 czerwca 2011, 22:22

Leonie, jesteś bardzo mądrym facetem, tyle Ci powiem na dobranoc :D
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez Kasjopea » środa, 22 czerwca 2011, 22:26

Leon26 napisał(a):Mną najbardziej wstrząsnął wykonaniem utworu"Dziwny jest ten świat" bo to był jego protest przeciwko temu co go spotkało od ludzi złej woli:( Po tym wykonaniu mógłby już nic więcej nie zaśpiewać a i tak bym o nim nigdy nie zapomniał.A się teraz wzruszyłem :)


Chyba większość obecnych fanów "kupił" tym występem. Dla mnie od castingu był murowanym finalistą i osobistym zwycięzcą.
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez aga » środa, 22 czerwca 2011, 22:37

Scarlet, nie znałam :!:
Dziękuję :D
Słucham. Pierwszy utwór bardzo smutny. Drugi bardzo podoba mi się. I wzruszyłam się ogólnie.
Niech Michał śpiewa po polsku :!:
I believe in nothïng but the truth and who we are
Avatar użytkownika
aga
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6112
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 19:14
Lokalizacja: Łódź
wiek: 35

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez scarlet44 » środa, 22 czerwca 2011, 22:39

Kasjopea napisał(a):
Leon26 napisał(a):Mną najbardziej wstrząsnął wykonaniem utworu"Dziwny jest ten świat" bo to był jego protest przeciwko temu co go spotkało od ludzi złej woli:( Po tym wykonaniu mógłby już nic więcej nie zaśpiewać a i tak bym o nim nigdy nie zapomniał.A się teraz wzruszyłem :)


Chyba większość obecnych fanów "kupił" tym występem. Dla mnie od castingu był murowanym finalistą i osobistym zwycięzcą.


Dokładnie tak !..."pykałam" po kanałach - bo nawet nie miałam w planach oglądać X Factora - a tu nagle Michał w "Dziwny jest ten świat" :)...wbiło mnie w kanapę, pilot zamarł w dłoniach ...i tak siedzę z nim do dzisiaj :lol: ...dalej już wiecie :)... od tamtej pory nie wyobrażam sobie nie śledzić Jego losów, nie chłonąć tych emocji... przypomnijcie mi w ogóle jak to było za czasów "przed Michałem" :)...hmmm...nie pamiętam :lol:
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez scarlet44 » środa, 22 czerwca 2011, 22:42

aga napisał(a):Scarlet, nie znałam :!:
Dziękuję :D
Słucham. Pierwszy utwór bardzo smutny. Drugi bardzo podoba mi się. I wzruszyłam się ogólnie.
Niech Michał śpiewa po polsku :!:


Ja też się bardzo wzruszyłam...takie bolesne emocje... tak jakbyśmy widzieli serce Michała na dłoni... jak pierwszy raz usłyszałam to nagranie to aż się przestraszyłam :shock: - serio !!! Dobrze, że to utwór sprzed 2 lat - mam nadzieję, że Szpaczek uporał się z tamtym smutkiem a teraz będzie już tylko lepiej :)
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez mała Mi » środa, 22 czerwca 2011, 22:49

Michał napisał te piosenki jak miał około 18 lat. Teksty są bardzo osobiste i wzruszające ale nie są najlepsze :)
Muzyka też jest podobno Michała, to takie jego pierwsze próby :) Czytałam gdzieś o tym ale nie mogę znaleźć tego tekstu.
mała Mi
 

Re: "Pan życia swego" i "Oto ja"

Postprzez aga » środa, 22 czerwca 2011, 22:55

Właśnie chciałam zapytać, czy to teksty Michała.
Coś w nich jest, właśnie przez to, ze są osobiste. Wiadomo, brakuje "oszlifowania", są nieco naiwne, ale szczere.
I believe in nothïng but the truth and who we are
Avatar użytkownika
aga
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6112
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 19:14
Lokalizacja: Łódź
wiek: 35

Postprzez » środa, 22 czerwca 2011, 22:55

 

Następna strona

Powrót do Głos i śpiew Michała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron