cytaty mądrych ludzi

cytaty mądrych ludzi

Postprzez Aganderas » piątek, 16 marca 2012, 14:23

To mam zapisane w komputerze jako "droga dla Agi":

"Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb.

A ja wam powiadam: nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeżeli cię kto uderzy w prawy policzek nadstaw mu i drugi.

A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.

A kto by cię przymuszł, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.

Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował Bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.

A ja wam powiadam: miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych którzy was prześladują,

Abyście byli synami ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi

i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?

A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest."

(Mat 5,38-48)
Avatar użytkownika
Aganderas
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4700
Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 20:11
Lokalizacja: Zielona Góra
wiek: 42

Postprzez » piątek, 16 marca 2012, 14:23

 

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez Leon26 » piątek, 16 marca 2012, 14:25

Kazanie na górze-miodzio :D
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" :) http://www.youtube.com/watch?v=dSzGivGdUjg
Avatar użytkownika
Leon26
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4660
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 21:10

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez Aganderas » piątek, 16 marca 2012, 14:25

Ja ten wątek już wcześniej wymyśliłam, ale miałam tu pisać cytaty z Osho. Ten przekleił mi się sam, jakoś tak..... :)
Avatar użytkownika
Aganderas
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4700
Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 20:11
Lokalizacja: Zielona Góra
wiek: 42

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez Leon26 » piątek, 16 marca 2012, 14:26

Aganderas napisał(a):Ja ten wątek już wcześniej wymyśliłam, ale miałam tu pisać cytaty z Osho. Ten przekleił mi się sam, jakoś tak..... :)


i dobrze :D
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" :) http://www.youtube.com/watch?v=dSzGivGdUjg
Avatar użytkownika
Leon26
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4660
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 21:10

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez Aganderas » piątek, 16 marca 2012, 14:28

Leon26 napisał(a):
Aganderas napisał(a):Ja ten wątek już wcześniej wymyśliłam, ale miałam tu pisać cytaty z Osho. Ten przekleił mi się sam, jakoś tak..... :)


i dobrze :D


Jakoś o 5.10 postanowiłam się do ciebie dziś uśmiechnąć :D bo jeżeli tak ten cytat lubisz, to najwyraźniej się do niego odnosisz w swoim życiu. Ja też, chociaż czasami z różnym natężeniem i z różnym skutkiem.
I chociaż to nauki wschodu, pozwoliły mi ten cytat poczuć i zrozumieć. To ogólnie lubię chłopaka którego zwą Jezus :D
Dla mnie każdy człowiek jest do niego podobny, i każdy może ten cytat wprowadzić w swoje życie :D Nie inaczej.
Avatar użytkownika
Aganderas
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4700
Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 20:11
Lokalizacja: Zielona Góra
wiek: 42

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez cukierek » piątek, 16 marca 2012, 14:30

Aganderas napisał(a):Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował Bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.


Ok, moze mi to ktos przetlumaczyc? Bo sensu nie lapie.
Moze nie lapie, gdyz za 20 szusta a ja nadal nad ksiazkami siedze, ale nie lapie :roll: :P
Z jednej strony jest mowa i nagonka do milowania, a z drugiej mowa o nienawisci? hee ?
Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez taka ja » piątek, 16 marca 2012, 14:31

cukierek napisał(a):
Aganderas napisał(a):Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował Bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.


Ok, moze mi to ktos przetlumaczyc? Bo sensu nie lapie.
Moze nie lapie, gdyz za 20 szusta a ja nadal nad ksiazkami siedze, ale nie lapie :roll: :P
Z jednej strony jest mowa i nagonka do milowania, a z drugiej mowa o nienawisci? hee ?


...czytaj dalej: "A ja wam powiadam: miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych którzy was prześladują,
Abyście byli synami ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi
i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."
...ale spokojnie, jest też napisane, że żaden człowiek nie jest w stanie żyć wg tego, co jest napisane w Biblii... to zapamiętałam jakoś... :wink:
Avatar użytkownika
taka ja
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1944
Dołączył(a): środa, 20 lipca 2011, 17:59

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez keri » piątek, 16 marca 2012, 14:32

Najcenniejszą kopalnią świetnych...przejmująco dobrych cytatów jest strona Michała na Naszej Klasie.
Polecam...są tego miliony...pod każdym jego zdjęciem .
To robi wrażenie...tylko żeby sam tak potrafił żyć.
Mam nadzieję, że skoro je tam umieścił...to przynajmniej zna kierunek.
Avatar użytkownika
keri
VI. stopień wtajemniczenia
VI. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 908
Dołączył(a): wtorek, 12 lipca 2011, 06:52
Lokalizacja: wroclaw
wiek: 0

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez goska » niedziela, 10 czerwca 2012, 06:36

Aganderas napisał(a):I chociaż to nauki wschodu, pozwoliły mi ten cytat poczuć i zrozumieć. To ogólnie lubię chłopaka którego zwą Jezus :D
Dla mnie każdy człowiek jest do niego podobny, i każdy może ten cytat wprowadzić w swoje życie :D Nie inaczej.


bo Jezus jest droga tak naprawde. tak jak droga sa nauki Wschodu. kazdy dobry przyklad jest droga, nie celem. dlatego strasznie cyniczne (w zlym tego slowa znaczeniu) jest powiedzenie "cel uswieca srodki". kazdy czlowiek nie tyle jest do niego podobny, bo to nieosiagalne, tylko kazdy czlowiek moze isc jego droga, czy w ogole jakas wlasciwa droga, uogolniajac. kazda religia i kazdy system filozoficzny oparty jest na motywie drogi, pozyskiwaniu zwolennikow w ruchu (doslownym lub rozumianym jako przenosnia)
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: cytaty mądrych ludzi

Postprzez gingers » niedziela, 10 czerwca 2012, 19:08

Jeszcze jest motyw drabiny (zarówno w filozofii jak i w religii), czasami drabinę zastępują schody :twisted:
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Postprzez » niedziela, 10 czerwca 2012, 19:08

 

Następna strona

Powrót do Luźne pogadanki na tematy muzyczne, kulturowo - artystyczne, psychologiczno - społeczne itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron