Co czytają Szpakofani:)

Co czytają Szpakofani:)

Postprzez Cien_1186 » środa, 10 sierpnia 2011, 16:07

Pozazdrościłam kinomanom ich wątku, a że filmów oglądam bardzo mało, za to czytam namiętnie, postanowiłam założyć wątek czytelniczy :wink:
Zwykle czytam kilka książek jednocześnie, w tej chwili mam "na tapecie": Gawędy o Warszawie- F.Galińskiego, Wiwisekcję (to już chyba po raz piąty w życiu), Listy na wyczerpanym papierze - ułożone przez Umer i Ostatnie fado - Słabuszewskiej-Krauze.
Mam kilka ulubionych czytadeł (sorry za wyrażenie, ale ja używam tego określenia nie dla książek o niższej wartości, lecz dla tych, do których chętnie wracam, tak tylko na własny użytek je tak nazywam :wink: ) Ukochane: Grona gniewu - J.Steinbecka, Paragraf 22 -J.Hellera, wspomniana już wyżej Wiwisekcja - P. White'a, Cieplarnia - B.Aldiss'a i Blaszany bębenek - G.Grass'a. To taka moja gorąca lista, wracam do nich, czytam po ileś tam razy, bo za każdym kolejnym znowu coś tam odkryję 8-) :)
Bardzo jestem ciekawa co Wy lubicie czytać, co aktualnie czytacie. Może coś polecicie, ja zawsze chętnie korzystam z takich podpowiadanek :)
W piątek wyjeżdżam na urlopik, ale jak wrócę, mam nadzieję poczytać tu o Waszych fascynacjach literackich, może znajdę jakąś inspirację :)
Pozdrawiam wszystkich Szpakofanów, a w szczególności moli książkowych :D
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Postprzez » środa, 10 sierpnia 2011, 16:07

 

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez starling » środa, 10 sierpnia 2011, 16:11

Ach Ty, też myślałam o takim wątku. Ja najbardziej kocham Dostojewskiego i Kafkę :D
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez Ginger » środa, 10 sierpnia 2011, 16:23

Hm, aktualnie czytam "Perfekcyjną niedoskonałość" Dukaja, aczkolwiek zatrzymałam się w martwym punkcie i kompletnie nie mam czasu, by czytać dalej, ale książka jak dotąd zapowiada się niesamowicie ciekawie.
Jeśli chodzi o ulubione pozycje to jest ich kilka. Zdecydowanie ulubioną jest "Gra w klasy" Cortazara, coś niesamowitego :wink: Poza tym uwielbiam "Świat Zofii", "Lolitę", "Czarodziejską górę", "Pannę Nikt"... Lubię fantastykę, chętnie czytam Pratchetta, ale w tej dziedzinie według mnie zdecydowanie przoduje Neil Gaiman, jego "Nigdziebądź" i "Amerykańscy bogowie" to jedne z moich ukochanych książek :D
Poza tym klasyki, jak "Rok 1984", "Mistrz i Małgorzata", "Blaszany bębenek", "Paragraf 22", który jest dla mnie mistrzostwem humoru... :D Lubię poczytać Anne Rice, czasem Agathę Christie. Moją ulubioną polską autorką jest Dorota Terakowska, ale ostatnio zaczytuję się też w Oldze Tokarczuk.
Znów mogłabym wymieniać bez końca, więc na tym poprzestanę :wink:
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez aga » środa, 10 sierpnia 2011, 19:21

Następne tematy będą "Co tańczą Szpakofani :?: ", "Co malują Szpakofani :?: "
:lol: :lol: :lol:

Co do książek, ponieważ wypadłam generalnie już z uniwersyteckiego i intelektualnego środowiska humanistów zaniedbuję notorycznie swoje obycie literackie na korzyść cyferek :wink:
Czytałam niegdyś bardzo dużo, z tamtych młodszych czasów najbardziej kocham "Mistrza i Małgorzatę" oraz "Zbrodnię i karę". I to się nie zmieni raczej. Podoba mi się ogólnie sporo klasyki. Z przyjemnością czytałam "Annę Kareninę". W ogóle lubię rosyjską literaturę, nosiłam się kiedyś z zamiarem studiowania filologii.
Ze względu na rozmiary mieszkania kupowanie kolejnej książki to masakra. Niestety kolejne pojawiają się cały czas, zwłaszcza, że mam męża historyka-pasjonata :D
Czytam teraz raczej to, co upoluję w Empiku. Raczej wszystko przypadkowo-a często kilka książek na raz. Po prostu raz na jakiś czas patrzę co pojawiło na półce z bestsellerami. Ostatnio wynalazłam tam opowiadania E.E.Schmitta pt. "Trucicielka" oraz norweski kryminał z akcją w Bangkoku "Karaluchy". Nieco wcześniej trylogię Stiega Larssona. W ogóle dla relaksu nie gardzę współczesnym kryminałem.
Czytam też sporo na temat II wojny światowej, wspomnienia, literaturę faktu itp. Bardzo lubię książki Romy Ligockiej.
Jeśli chodzi o pisarzy chyba najbardziej cenię Milana Kunderę. "Nieznośna lekkość bytu" to książka do której często, choćby we fragmentach wracam. Tak w skrócie :wink:
Od ponad 2 lat sama piszę powieść, niestety chyba dłuższa forma fabularna przegrywa z moim ADHD :lol:
I believe in nothïng but the truth and who we are
Avatar użytkownika
aga
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6112
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 19:14
Lokalizacja: Łódź
wiek: 35

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez Cien_1186 » środa, 10 sierpnia 2011, 19:30

No dziewczyny, już dostałam od Was sporą dawkę inspiracji, ależ się cieszę, zdaje się że ten wątek dostarczy nam nawzajem sporo radości 8-)

ps
Aga, zaskoczyłaś mnie, powieść :?: :o :shock: :) fiu fiu, szacuneczek 8-) :) A napiszesz nam o niej coś więcej, czy to narazie tajemnica :?: :)
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez aga » środa, 10 sierpnia 2011, 19:35

Cien_1186 napisał(a):Aga, zaskoczyłaś mnie, powieść :?: :o :shock: :) fiu fiu, szacuneczek 8-) :) A napiszesz nam o niej coś więcej, czy to narazie tajemnica :?: :)


Nie tajemnica, bo raczej nie wyjdę poza prolog i epilog :D No i kilka rozdziałów w środku :D Plagiatu nikt nie popełni, bo to trzeba było przeżyć :lol: To jest powieść kryminalna o moich kolegach z poprzedniej pracy, o naszym dostawcy porcelany z Luksemburga oraz o przypadkowej demaskacji Bin Ladena w Dubaju :D
I believe in nothïng but the truth and who we are
Avatar użytkownika
aga
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6112
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 19:14
Lokalizacja: Łódź
wiek: 35

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez starling » środa, 10 sierpnia 2011, 19:37

Zbrodnię i karę też uwielbiam, ale najbardziej Braci Karamazov - najwybitniejsza kasiążka, jaką czytała!!!. Poza tym kocham B. Schulza. Ja czytam dziwne rzeczy, naukowo zajmuję się literaturą renesansu i baroku, Sęp Szarzyński, John Donne, do tego Deleuze (o dziwo ma związek), mnóstwo rzeczy, które raczej was nie zainteresują :wink: .
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez Ginger » środa, 10 sierpnia 2011, 19:40

aga napisał(a):Czytam teraz raczej to, co upoluję w Empiku. Raczej wszystko przypadkowo-a często kilka książek na raz. Po prostu raz na jakiś czas patrzę co pojawiło na półce z bestsellerami. Ostatnio wynalazłam tam opowiadania E.E.Schmitta pt. "Trucicielka" oraz norweski kryminał z akcją w Bangkoku "Karaluchy". Nieco wcześniej trylogię Stiega Larssona. W ogóle dla relaksu nie gardzę współczesnym kryminałem.


O, też bardzo lubię E.E.Schmitta, choć za najbardziej znanym "Oscarem i panią Różą" nie przepadam, to bardzo polecam jego mniej znaną książkę "Kiedy byłem dziełem sztuki", cudowna :D

Zbrodnię i karę też uwielbiam, ale najbardziej Braci Karamazov - najwybitniejsza kasiążka, jaką czytała!!!. Poza tym kocham B. Schulza. Ja czytam dziwne rzeczy, naukowo zajmuję się literaturą renesansu i baroku, Sęp Szarzyński, John Donne, do tego Deleuze (o dziwo ma związek), mnóstwo rzeczy, które raczej was nie zainteresują :wink: .


O właśnie, i "Sklepy cynamonowe"! Nigdy "Zbrodnia i kara" mnie nie zachwyciła, za to Dostojewskiego uwielbiam właśnie za "Braci Karamazow" i "Idiotę" :wink:
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez aga » środa, 10 sierpnia 2011, 19:42

Kiedyś jeszcze czytałam z przyjemnością Gombrowicza :D
I believe in nothïng but the truth and who we are
Avatar użytkownika
aga
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6112
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 19:14
Lokalizacja: Łódź
wiek: 35

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez Cien_1186 » środa, 10 sierpnia 2011, 19:52

aga napisał(a):
Cien_1186 napisał(a):Aga, zaskoczyłaś mnie, powieść :?: :o :shock: :) fiu fiu, szacuneczek 8-) :) A napiszesz nam o niej coś więcej, czy to narazie tajemnica :?: :)


Nie tajemnica, bo raczej nie wyjdę poza prolog i epilog :D No i kilka rozdziałów w środku :D Plagiatu nikt nie popełni, bo to trzeba było przeżyć :lol: To jest powieść kryminalna o moich kolegach z poprzedniej pracy, o naszym dostawcy porcelany z Luksemburga oraz o przypadkowej demaskacji Bin Ladena w Dubaju :D

Brzmi smacznie, jak ją już wydasz, pierwsza kupię 8-) Obiecaj mi proszę, że dasz autograf, co :?: :)
"...oto ja, chodzę z głową w chmurach, oto ja, na wszystko patrzę przez różowe okulary..."
Avatar użytkownika
Cien_1186
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 11207
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
wiek: 0

Postprzez » środa, 10 sierpnia 2011, 19:52

 

Następna strona

Powrót do Luźne pogadanki na tematy muzyczne, kulturowo - artystyczne, psychologiczno - społeczne itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron