Co czytają Szpakofani:)

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez Aludka » czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:08

starling napisał(a): Ja mogłam się uczyć, a teraz pisać czy pracować tylko w nocy. Nie przeszkadza mi natomiast muzyka.

mi też najlepiej się uczy w nocy (czasem w czerwcu jak kładę się spać to już świta :? ) A z kolei przy muzyce nie mogę się skupić, bo od razu wsłuchuję się w melodię i słowa i cała uwaga już skierowana nie na tym co potrzeba :oops: .
Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.
Avatar użytkownika
Aludka
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4996
Dołączył(a): czwartek, 14 lipca 2011, 11:03
wiek: 22

Postprzez » czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:08

 

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez angie » czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:34

aga napisał(a):Kiedyś jeszcze czytałam z przyjemnością Gombrowicza :D


Ja też :) Teraz jego przekorno-zadziorny styl kojarzy mi się z Michałem :D
Avatar użytkownika
angie
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2800
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:23
wiek: 0

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez angie » czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:36

Aludka napisał(a):
Ginger napisał(a):A ja właśnie jestem znana z tego, że mogę czytać wszędzie, tak samo, jak uczyć się - podejrzewam, że gdybym wyjęła książkę w środku zamieszek to by mi to nie przeszkadzało :lol: Jak cokolwiek czytam to kompletnie się wyłączam i już nic nie widzę ani nic nie słyszę, dlatego zawsze czytam w autobusach, tramwajach i nie stanowi to dla mnie żadnego problemu :wink:

Mam dokładnie tak samo 8-) Czasem w autobusie jest taki tłok i hałas, a jak muszę czegoś się nauczyć to nic mnie nie powstrzyma :!: :mrgreen: :twisted:


Ja niestety w tramwajach nic czytać nie mogę, bo nawet jak nie czytam, potrafię przegapić przystanek, więc co by było, gdybym jeszcze czytała :D
Avatar użytkownika
angie
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2800
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:23
wiek: 0

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez scarlet44 » czwartek, 11 sierpnia 2011, 17:38

Ja należę do tych osób, które albo czytają książkę od deski do deski w tempie zawrotnym, albo nie robią tego wcale, co mnie niestety bardzo ogranicza, bo ostatnio mało czasu na wszystko i rzadko mogę sobie pozwolić na parogodzinną lekturę :( ...ale mam swoje ulubione pozycje książkowe, które kiedyś po prostu połknęłam :D ... Generalnie uwielbiam te, które ukazują różne zakamarki ludzkiej duszy, naświetlają portrety psychologiczne głównych bohaterów, ukazują, jak człowiek może się zmienić pod wpływem różnych życiowych doświadczeń. Dodatkowo, z innej beczki, pociągają mnie motywy przeznaczenia, metafizyki, próby poznania źródeł wszechświata, prawdy nadrzędnej (co wypływa pewnie z mojej nie do końca określonej wiary...)...
Z konkretnych pozycji wymienię na pewno , "Świat według Garpa", "Modlitwę za Owena", "Hotel New Hampshire" i "Jednoroczną wdowę" - wszystkie Johna Irvinga, którego cenię za boskie moim zdaniem poczucie humoru, wartkie dialogi, prowokowanie do refleksji w prześmiewczy, nienachalny sposób... Poza tym bardzo polecam "Syreny z Tytana" Kurta Vonneguta - pozycję obłędną wg mnie, przede wszystkim dzięki zabawie formą, którą autor uskutecznia...tam zresztą pojawia się cudowny motyw 'harmonii' - pozaziemskich organizmów (bo nawet nie można ich nazwać istotami), które żywią się muzyką, falami dźwiękowymi, więc główny bohater staje się ich 'bogiem', dając im rozkosz istnienia dzięki biciu swego serca (ostatnio coraz częsciej przypomina mi się ten fragment książki kiedy myślę o naszym Szpaczku :lol: :D :D :D )... Nie mogłabym również zapomnieć o czterech częściach Odyseji kosmicznej autorstwa Artura C. Clarke'a, a więc "Odyseja kosmiczna 2001" (na jej podstawie powstał film Kubricka, który wymieniłam wśród ulubionych w wątku 'filmowym', zresztą scenariusz obaj panowie pisali wspólnie), "Odyseja kosmiczna 2010", "Odyseja kosmiczna 2061", "3001 Odyseja kosmiczna - finał". Te pozycje jednak nie dla tych, którzy nie lubią długich opisów i filozoficznych dywagacji :D ...
Pośród lektur szkolnych z kolei moje ulubione to były zdecydowanie wymienione już przez parę osób "Zbrodnia i kara", "Ferdydurke", ale także "Nad Niemnem" Orzeszkowej, Żeromskiego "Ludzie bezdomni" i "Przedwiośnie", "Inny świat" Grudzińskiego, czy "Dżuma" Camusa... To tyle ode mnie :D
Ostatnio edytowano czwartek, 11 sierpnia 2011, 19:58 przez scarlet44, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez goska » czwartek, 11 sierpnia 2011, 18:24

ja jestem nalogowa czytaczka. czytam wszystko, co w rece mi wpadnie. jak juz nie mam co, to moge czytac nawet ksiazke telefoniczna i wyobrazac sobie jak wygladaja wlasciciele nazwisk w niej zawartych :) nie zasne bez czytania i papierosa przed snem. nie czytam tylko science fiction i nie przepadam za literatura iberoamerykanska z ktorej lubie raptem z 5 pozycji.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez Angelika » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 16:31

Uwielbiam czytanie ! Aktualnie czytam 'Woda dla słoni',w sumie to już kończę tę książkę i bardzo mi się spodobała :wink:
Avatar użytkownika
Angelika
I. stopień wtajemniczenia
I. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 07:03
Lokalizacja: Jasło
wiek: 0

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez zodiak » wtorek, 30 sierpnia 2011, 08:37

Otatanio zdjąłem z pólki te książkę:

Obrazek


Polecam, gdyż jest to świetna lektura dla lubiących dokument;-)
zodiak
początkujący
początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2011, 10:05

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez goska » wtorek, 30 sierpnia 2011, 08:40

zodiak napisał(a):Otatanio zdjąłem z pólki te książkę:

Obrazek


Polecam, gdyż jest to świetna lektura dla lubiących dokument;-)


oo. lubie te tematy. to tez czytalam.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez zodiak » wtorek, 30 sierpnia 2011, 12:59

Jeśli lubisz tego rodzaju klimaty, to polecam też takie pozycje z mej półki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

8-)
zodiak
początkujący
początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2011, 10:05

Re: Co czytają Szpakofani:)

Postprzez goska » wtorek, 30 sierpnia 2011, 13:58

zodiak napisał(a):Jeśli lubisz tego rodzaju klimaty, to polecam też takie pozycje z mej półki:

http://www.poczytaj.pl/okl/172000/172544.jpg

http://www.senior.pl/Szymon-Wiesenthal- ... 85e03a.jpg

http://www.konflikty.pl/photos/zuroff.jpg

8-)

czytalam :)
Ostatnio edytowano sobota, 26 listopada 2011, 02:32 przez Kasjopea, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zamiana zdjęcia w cytacie na link
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Postprzez » wtorek, 30 sierpnia 2011, 13:58

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne pogadanki na tematy muzyczne, kulturowo - artystyczne, psychologiczno - społeczne itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron