Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez Lori » wtorek, 12 lipca 2011, 15:45

mała Mi napisał(a):
goska napisał(a):
Leon26 napisał(a):
mała Mi napisał(a):No już się bałam że najgorsza to mała Mi :lol:

Mała Mi była fajna :D

mala Mi jest super!! ma za....sta wrazliwosc i intuicje babska!!

A dla mnie zawsze była wścibska i zarozumiała :)

A ja ją uwielbiałam! Miała charakter i pazur, a nie jakieś tam przesłodzone, ugrzecznione dziewczątko :mrgreen: Tylko ją i Włóczykija lubiłam z Muminków, bo generalnie nudziła mnie ta bajka straszliwie.
Lori
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5629
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:18
wiek: 0

Postprzez » wtorek, 12 lipca 2011, 15:45

 

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez mała Mi » wtorek, 12 lipca 2011, 15:52

Lori napisał(a):
mała Mi napisał(a):
goska napisał(a):
Leon26 napisał(a):
mała Mi napisał(a):No już się bałam że najgorsza to mała Mi :lol:

Mała Mi była fajna :D

mala Mi jest super!! ma za....sta wrazliwosc i intuicje babska!!

A dla mnie zawsze była wścibska i zarozumiała :)

A ja ją uwielbiałam! Miała charakter i pazur, a nie jakieś tam przesłodzone, ugrzecznione dziewczątko :mrgreen: Tylko ją i Włóczykija lubiłam z Muminków, bo generalnie nudziła mnie ta bajka straszliwie.

To ja juz nie wiem, może powinnam zobaczyć ją jeszcze raz, bo wtedy ogladałam bajki trochę pod kontem mojego dziecka i spojrzenie mogę mieć wypaczone. A moja Ania bardzo lubiła tę bajkę :)
mała Mi
 

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez Kasjopea » wtorek, 12 lipca 2011, 16:29

Ja - jak już pisałam - uwielbiam Muminki, ale zdałam sobie z tego sprawę dopiero parę lat temu, gdy trafiłam na nie przypadkiem po paru latach od ostatniego oglądanego odcinka za młodu :wink: Mnie ta bajka napawała jakiś nadzwyczajnym spokojem, zupełnie przy niej zapominałam o problemach. Nie wszystkie odcinki były fajne, ale było wiele naprawdę wciągających jak na bajkę dla dzieci (ta budująca napięcie muzyczka), np. o statku widmo, o czarnoksiężniku, o Buce, o czarownicy, o hatifnatach, o zatopionym teatrze, o dżungli, o latarniku i jeszcze wiele innych. Naprawdę lubiłam to. Chętnie bym sobie obejrzała ponownie :D
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez Sun » niedziela, 28 sierpnia 2011, 16:27

Jestem w szoku, że dopiero trafiłam na ten wątek :shock: Ja, gigantyczna miłośniczka "Muminków" 8-) :D
Przepadam za serią wieczorynkową produkcji japońsko-fińskiej (nie polskiej!)- kojarzy mi się cudownie nostalgicznie i beztrosko, z dzieciństwem po prostu.
Nigdy jakoś też nie bałam się Buki :) Dla mnie to smutna, nawet nieco tragiczna postać, ale to może dlatego, że znam ją również z książek.

Właśnie, książki- kocham książki Tove Jansson, większość z muminkowej serii poznałam jeszcze jako szkrab, ale do dziś namiętnie czytuję wszystkie. Absolutnie nie są to dla mnie opowieści wyłącznie dla dzieci. Część z nich może się wręcz dzieciom nie spodobać, a mnie urzekają one niepodrabialnym klimatem i mądrością- taką życiową, dyskretną, z przymrużeniem oka, bardzo w stylu Tove właśnie, która potrafiła w wyjątkowy sposób przedstawić pewne prawdy na temat nas samych. I dlatego uwielbiam każdego z bohaterów, bo w każdym odkrywam zwykle odrobinę siebie, a żaden z nich nie jest do końca oczywisty.
No i wszystko tam pachnie Skandynawią... :)
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez Aludka » niedziela, 28 sierpnia 2011, 17:19

ooo :!: a ja się zawsze strasznie bałam Buki. Martwiłam się co się stanie z Muminkami i czy wyjdą z tego spotkania cało.
Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.
Avatar użytkownika
Aludka
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4996
Dołączył(a): czwartek, 14 lipca 2011, 11:03
wiek: 22

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez Filifionka » niedziela, 28 sierpnia 2011, 17:27

Sun napisał(a):Jestem w szoku, że dopiero trafiłam na ten wątek :shock: Ja, gigantyczna miłośniczka "Muminków" 8-) :D
Przepadam za serią wieczorynkową produkcji japońsko-fińskiej (nie polskiej!)- kojarzy mi się cudownie nostalgicznie i beztrosko, z dzieciństwem po prostu.
Nigdy jakoś też nie bałam się Buki :) Dla mnie to smutna, nawet nieco tragiczna postać, ale to może dlatego, że znam ją również z książek.

Właśnie, książki- kocham książki Tove Jansson, większość z muminkowej serii poznałam jeszcze jako szkrab, ale do dziś namiętnie czytuję wszystkie. Absolutnie nie są to dla mnie opowieści wyłącznie dla dzieci. Część z nich może się wręcz dzieciom nie spodobać, a mnie urzekają one niepodrabialnym klimatem i mądrością- taką życiową, dyskretną, z przymrużeniem oka, bardzo w stylu Tove właśnie, która potrafiła w wyjątkowy sposób przedstawić pewne prawdy na temat nas samych. I dlatego uwielbiam każdego z bohaterów, bo w każdym odkrywam zwykle odrobinę siebie, a żaden z nich nie jest do końca oczywisty.
No i wszystko tam pachnie Skandynawią... :)


Uwielbiam tę bajkę :D Niektóre historie mogę opowiadać na wyrywki obudzona w środku nocy
:lol:
Avatar użytkownika
Filifionka
II. stopień wtajemniczenia
II. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 50
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:07
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez starling » niedziela, 28 sierpnia 2011, 17:31

Filifionka napisał(a):
Sun napisał(a):Jestem w szoku, że dopiero trafiłam na ten wątek :shock: Ja, gigantyczna miłośniczka "Muminków" 8-) :D
Przepadam za serią wieczorynkową produkcji japońsko-fińskiej (nie polskiej!)- kojarzy mi się cudownie nostalgicznie i beztrosko, z dzieciństwem po prostu.
Nigdy jakoś też nie bałam się Buki :) Dla mnie to smutna, nawet nieco tragiczna postać, ale to może dlatego, że znam ją również z książek.

Właśnie, książki- kocham książki Tove Jansson, większość z muminkowej serii poznałam jeszcze jako szkrab, ale do dziś namiętnie czytuję wszystkie. Absolutnie nie są to dla mnie opowieści wyłącznie dla dzieci. Część z nich może się wręcz dzieciom nie spodobać, a mnie urzekają one niepodrabialnym klimatem i mądrością- taką życiową, dyskretną, z przymrużeniem oka, bardzo w stylu Tove właśnie, która potrafiła w wyjątkowy sposób przedstawić pewne prawdy na temat nas samych. I dlatego uwielbiam każdego z bohaterów, bo w każdym odkrywam zwykle odrobinę siebie, a żaden z nich nie jest do końca oczywisty.
No i wszystko tam pachnie Skandynawią... :)


Uwielbiam tę bajkę :D Niektóre historie mogę opowiadać na wyrywki obudzona w środku nocy
:lol:

To mamy już spory fan club Muminków :D
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez Aludka » niedziela, 28 sierpnia 2011, 17:36

starling napisał(a):To mamy już spory fan club Muminków :D

to może załóżmy osobny wątek :wink: :lol: :lol: :lol:
Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.
Avatar użytkownika
Aludka
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4996
Dołączył(a): czwartek, 14 lipca 2011, 11:03
wiek: 22

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez starling » niedziela, 28 sierpnia 2011, 17:38

Aludka napisał(a):
starling napisał(a):To mamy już spory fan club Muminków :D

to może załóżmy osobny wątek :wink: :lol: :lol: :lol:

Nam chyba nie wypada. Mała Mi ma pierwszeństwo :wink:
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Strach się bać, czyli straszne pogaduszki Szpakofanów;)

Postprzez mała Mi » niedziela, 28 sierpnia 2011, 18:10

starling napisał(a):
Aludka napisał(a):
starling napisał(a):To mamy już spory fan club Muminków :D

to może załóżmy osobny wątek :wink: :lol: :lol: :lol:

Nam chyba nie wypada. Mała Mi ma pierwszeństwo :wink:

A zakładajcie sobie dzieci ten watek jeśli chcecie :wink: Ja mała Mi daje Wam swoje błogosławieństwo :D
a w ogóle to muszę chyba przeczytać tę książkę tylko skąd ją wziąć? bo stwierdziłam że nie mogę być małą Mi tak niewiele o sobie wiedząc :shock: :oops: :wink:
mała Mi
 

Postprzez » niedziela, 28 sierpnia 2011, 18:10

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne pogadanki na tematy muzyczne, kulturowo - artystyczne, psychologiczno - społeczne itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron