Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki

Postprzez Ewa » wtorek, 21 czerwca 2011, 21:46

Mam mieszane uczucia (lub, jak kto woli, stosunek przerywany) w związku z działalnością popkulturową tego dziennikarza. Piszę "dziennikarza" ponieważ trudno mi nazwać go showmanem. Przyznam, że X-Factor sprawił (a właściwie to Michał, a nie X-Factor), że zaczęłam oglądać TV, w tym talk show Wojewódzkiego, a przy okazji i Majewskiego. Moje wnioski wynikające z porównania tych dwóch talk show po kilku miesiącach oglądania są takie: Majewski wkłada więcej serca i pracy w swoje programy, co sprawia, że są one zróżnicowane, finezyjnie dopracowane, wywołują mój głośny śmiech (a oglądam sama!) i mają w sobie taką przedwojenną duszę międzyludzkiego szacunku. Programy Wojewódzkiego bazują wyłącznie na tym, co wnoszą goście; jeśli ich wypowiedzi są ciekawe - chce się oglądać program właśnie dla nich. Bywa jednak (i to często), że goście nie mają wiele do powiedzenia, a wtedy Wojewódzki siłą rzeczy wybija się na plan pierwszy ze szkodą dla programu. Zaczynam wtedy ziewać i z rozczarowaniem macham do TV pilotem na dobranoc. Pstryk i koniec. Dobranoc. Dlaczego? Dlatego, że Wojewódzki, pomimo inteligentnego poczucia humoru (co nie jest znowu aż taką rzadkością, choćby wśród licealistów) , zionie niechęcią do ludzi, brak mu miłości do świata w czystej formie (chodzi mi o prostotę rozumienia rzeczy, nic więcej), której nie brakuje Majewskiemu. Wszystko to sprawia, że filozofia Wojewódzkiego (dość szczerze wyrażona w wywiadzie dla "Bluszcza") jest mało wiarygodna, miałka, oscyluje pomiędzy seksualnym niespełnieniem, a chęcią imponowania. Mierzy wysoko, trafia nisko. Taka moja ostateczna konkluzja. Dobrze, że Michał jest wysoko, tak więc Wojewódzki tylko w niego mierzył, a trafił w Adę, w niczym nie ujmując tej skromnej, utalentowanej i sympatycznej dziewczynie.
Ewa
początkujący
początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 18:31

Postprzez » wtorek, 21 czerwca 2011, 21:46

 

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez starling » wtorek, 21 czerwca 2011, 22:01

Ale jednak na Michale się poznał :D i swoim zachowaniem na castingu uratował honor jury. W ogóle ratował cały X Factor, bo tamci nie mieli nic do powiedzenia. Ma trafne sformułowania, ale jego inteligencja miesza się z potworną głupotą i (chyba) niewyżyciem seksualnym, dlatego wywołuje tak mieszane uczucia. Nie oglądam tych 2 programów, o których piszesz, więc nie mogę się na ich temat wypowiedzieć.
'Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie!'
Avatar użytkownika
starling
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 9973
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:26

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez Ewa » wtorek, 21 czerwca 2011, 22:16

:) Właśnie, właśnie. Podobał mi się w X-Factor, ale w tym swoim talk show to już gorzej. No wiesz, gdyby się na Michale nie poznał to byłby dziwny jakiś, nie nadawałby się na jurora. Czy uratował X-Factor? Myślę, że nic mu nie zagrażało. Wojewódzki ma temperament, ale nie on jeden. Nadaje się na jurora jak każdy temperamentny, znany i liberalny dziennikarz - ale my się do niego po prostu przyzwyczailiśmy, na jego szczęście;)
Ewa
początkujący
początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 18:31

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez Leon26 » wtorek, 21 czerwca 2011, 22:37

A mnie się w X-factor nie podobał bo odstawiał jakieś dziwne szopki.W swoim programie jest bardziej autentyczny i oglądam je od ładnych paru lat.Oczywiście nie wszystkie są fajne bo było sporo słabiutkich ale ogólny bilans jest pozytywny.Jak dobrze pamiętam to nie rozpoznał talentu Sistars więc jak tam u niego z profesjonalizmem to ciężko powiedzieć :)
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" :) http://www.youtube.com/watch?v=dSzGivGdUjg
Avatar użytkownika
Leon26
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4660
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 21:10

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez goska » środa, 29 czerwca 2011, 10:37

Wojewodzki, to troche taka osoba, ktora sie albo lubi, albo nie. u mnie w domu jest np. tak, ze moja corka i ja jesteśmy dosc podobne, nazwijmy to ideologicznie i zgadzamy się w wiekszosci opinii, ale ona go nie znosi po prostu, a ja owszem, cenie go. uwazam, ze w Polsce jest za malo takich cyrusow i przesmiewcow. i choc jego wypowiedzi i zarty pozostawiają czasem wiele do zyczenia, to jednak wypelnia polska pustke po wesolej wersji cynizmu. chyba trzeba go traktowac troche z przymrozeniem oka, jak kazdego narcyza. zwierzem medialnym na pewno jest. ma doswiadczenie i pewnie jakies wplywy niebagatelne w srodowisku. taki omnibus telewizyjny z niego. W sumie nic innego od niego nie wymagam. co do jego stosunku do Michala, to caly czas uwazam, ze to Szpak byl jego zdecydowanym faworytem, nie Ada. Ada byla przykrywka tej jego fascynacji, ktora pozwalala grac role w miare obiektywnego.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez Kasjopea » środa, 29 czerwca 2011, 11:43

goska napisał(a):co do jego stosunku do Michala, to caly czas uwazam, ze to Szpak byl jego zdecydowanym faworytem, nie Ada. Ada byla przykrywka tej jego fascynacji, ktora pozwalala grac role w miare obiektywnego.


Zgadzam się z tym całkowicie. Już myślałam, że jestem osamotniona w tej opinii. Nikt mnie nie przekona, że Kuba nie dostrzegł nadzwyczajnego potencjału Michała i że w głębi duszy stawiał na Adę. Kuba jest na to zbyt bystry i otrzaskany w tym świecie, żeby nie mieć świadomości, jaki diament mu się trafił. Byłabym szczerze zaskoczona i rozczarowana, jeśli okazałoby się, że naprawdę wyżej stawiał Adę niż Michała. Mam nadzieję, że intuicja mnie nie zawodzi.
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez goska » środa, 29 czerwca 2011, 12:02

Kasjopea napisał(a):
goska napisał(a):co do jego stosunku do Michala, to caly czas uwazam, ze to Szpak byl jego zdecydowanym faworytem, nie Ada. Ada byla przykrywka tej jego fascynacji, ktora pozwalala grac role w miare obiektywnego.


Zgadzam się z tym całkowicie. Już myślałam, że jestem osamotniona w tej opinii. Nikt mnie nie przekona, że Kuba nie dostrzegł nadzwyczajnego potencjału Michała i że w głębi duszy stawiał na Adę. Kuba jest na to zbyt bystry i otrzaskany w tym świecie, żeby nie mieć świadomości, jaki diament mu się trafił. Byłabym szczerze zaskoczona i rozczarowana, jeśli okazałoby się, że naprawdę wyżej stawiał Adę niż Michała. Mam nadzieję, że intuicja mnie nie zawodzi.


to bylo widac golym okiem :)
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez Sun » środa, 29 czerwca 2011, 12:19

Kasjopea napisał(a):
goska napisał(a):co do jego stosunku do Michala, to caly czas uwazam, ze to Szpak byl jego zdecydowanym faworytem, nie Ada. Ada byla przykrywka tej jego fascynacji, ktora pozwalala grac role w miare obiektywnego.


Zgadzam się z tym całkowicie. Już myślałam, że jestem osamotniona w tej opinii. Nikt mnie nie przekona, że Kuba nie dostrzegł nadzwyczajnego potencjału Michała i że w głębi duszy stawiał na Adę. Kuba jest na to zbyt bystry i otrzaskany w tym świecie, żeby nie mieć świadomości, jaki diament mu się trafił. Byłabym szczerze zaskoczona i rozczarowana, jeśli okazałoby się, że naprawdę wyżej stawiał Adę niż Michała. Mam nadzieję, że intuicja mnie nie zawodzi.


Niby macie rację, w każdym razie zgadzałam się z Wami- aż do czasu odcinka jego Show, kiedy to zaprosił Michała, Adę i Gienka. Głośno oświadczył tam przecież, iż już dawno jako swoją potencjalną wygraną XF wybrał Adę. I teraz niejako roztacza nad nią swój 'mecenat' (czytaj= udaje się z nią do studia na wspólne poszukiwania jej muzycznej tożsamości :P ).
I mimo, że to Michał zdawał się od samego początku szczerze Wojewódzkiego zachwycać, a przy tym niepostrzeżenie wyciągał z niego masę zaskakująco ludzkich emocji, ja już właściwie sama nie wiem, jaki Kuba ma do niego stosunek. Jako człowiek osłuchany, inteligentny i obeznany w tym biznesie, na pewno się na Szpaku poznał (do pewnego stopnia przynajmniej), jednak mam wrażenie, że miał do niego jakieś swoje 'ale'. W ogóle chętnie posłuchałabym więcej (najlepiej z ust samego Michała) o ich współpracy, tylko tak szczerze, bez kurtuazyjnych banałów.

A fascynacji Kuby Adą nawet nie będę komentować :P Już sam fakt, że myślał, iż Ada ma szansę zgarnąć główną nagrodę, świadczy o poważnej utracie dystansu :|
"... and those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."
Avatar użytkownika
Sun
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7929
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 17:44

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez scarlet44 » środa, 29 czerwca 2011, 13:40

Sun napisał(a):
Kasjopea napisał(a):
goska napisał(a):co do jego stosunku do Michala, to caly czas uwazam, ze to Szpak byl jego zdecydowanym faworytem, nie Ada. Ada byla przykrywka tej jego fascynacji, ktora pozwalala grac role w miare obiektywnego.


Zgadzam się z tym całkowicie. Już myślałam, że jestem osamotniona w tej opinii. Nikt mnie nie przekona, że Kuba nie dostrzegł nadzwyczajnego potencjału Michała i że w głębi duszy stawiał na Adę. Kuba jest na to zbyt bystry i otrzaskany w tym świecie, żeby nie mieć świadomości, jaki diament mu się trafił. Byłabym szczerze zaskoczona i rozczarowana, jeśli okazałoby się, że naprawdę wyżej stawiał Adę niż Michała. Mam nadzieję, że intuicja mnie nie zawodzi.


Niby macie rację, w każdym razie zgadzałam się z Wami- aż do czasu odcinka jego Show, kiedy to zaprosił Michała, Adę i Gienka. Głośno oświadczył tam przecież, iż już dawno jako swoją potencjalną wygraną XF wybrał Adę. I teraz niejako roztacza nad nią swój 'mecenat' (czytaj= udaje się z nią do studia na wspólne poszukiwania jej muzycznej tożsamości :P ).
I mimo, że to Michał zdawał się od samego początku szczerze Wojewódzkiego zachwycać, a przy tym niepostrzeżenie wyciągał z niego masę zaskakująco ludzkich emocji, ja już właściwie sama nie wiem, jaki Kuba ma do niego stosunek. Jako człowiek osłuchany, inteligentny i obeznany w tym biznesie, na pewno się na Szpaku poznał (do pewnego stopnia przynajmniej), jednak mam wrażenie, że miał do niego jakieś swoje 'ale'. W ogóle chętnie posłuchałabym więcej (najlepiej z ust samego Michała) o ich współpracy, tylko tak szczerze, bez kurtuazyjnych banałów.

A fascynacji Kuby Adą nawet nie będę komentować :P Już sam fakt, że myślał, iż Ada ma szansę zgarnąć główną nagrodę, świadczy o poważnej utracie dystansu :|


Sun, moje pierwotne odczucia w tym temacie całkowicie pokrywają się z Twoimi... na plejadzie był nawet wątek na temat Kuby i jego podejścia do Michała, w którym je prezentowałam ... Ja również mam teraz takie wątpliwości jak Ty i u mnie również zaczęły się one od show Wojewódzkiego. Jakoś mnie ten program wtedy trochę zasmucił :(, tym bardziej, że wydawało mi się, że Michał też wówczas zweryfikował postawę Kuby wobec niego, aczkolwiek może się mylę... czasem w mojej głowie zawita jeszcze taka myśl, że może Kuba w swym obeznaniu w tym świecie "showbiznesu", stwierdził, słusznie czy niesłusznie, że akurat Michałowi lepiej zrobi stanowienie bytu samodzielnego, niezależnego od nikogo romantycznego bohatera (jak zresztą wcześniej był ukazywany), w miejsce - jak już zdarzało Mu się usłyszeć - Wojewódzkiego ulubieńca, promowanego przez niego na siłę... a może po prostu chciałabym, żeby tak było ?...
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: Kuba Wojewódzki

Postprzez goska » środa, 29 czerwca 2011, 13:48

Sun napisał(a):
Kasjopea napisał(a):
goska napisał(a):co do jego stosunku do Michala, to caly czas uwazam, ze to Szpak byl jego zdecydowanym faworytem, nie Ada. Ada byla przykrywka tej jego fascynacji, ktora pozwalala grac role w miare obiektywnego.


Zgadzam się z tym całkowicie. Już myślałam, że jestem osamotniona w tej opinii. Nikt mnie nie przekona, że Kuba nie dostrzegł nadzwyczajnego potencjału Michała i że w głębi duszy stawiał na Adę. Kuba jest na to zbyt bystry i otrzaskany w tym świecie, żeby nie mieć świadomości, jaki diament mu się trafił. Byłabym szczerze zaskoczona i rozczarowana, jeśli okazałoby się, że naprawdę wyżej stawiał Adę niż Michała. Mam nadzieję, że intuicja mnie nie zawodzi.


Niby macie rację, w każdym razie zgadzałam się z Wami- aż do czasu odcinka jego Show, kiedy to zaprosił Michała, Adę i Gienka. Głośno oświadczył tam przecież, iż już dawno jako swoją potencjalną wygraną XF wybrał Adę. I teraz niejako roztacza nad nią swój 'mecenat' (czytaj= udaje się z nią do studia na wspólne poszukiwania jej muzycznej tożsamości :P ).
I mimo, że to Michał zdawał się od samego początku szczerze Wojewódzkiego zachwycać, a przy tym niepostrzeżenie wyciągał z niego masę zaskakująco ludzkich emocji, ja już właściwie sama nie wiem, jaki Kuba ma do niego stosunek. Jako człowiek osłuchany, inteligentny i obeznany w tym biznesie, na pewno się na Szpaku poznał (do pewnego stopnia przynajmniej), jednak mam wrażenie, że miał do niego jakieś swoje 'ale'. W ogóle chętnie posłuchałabym więcej (najlepiej z ust samego Michała) o ich współpracy, tylko tak szczerze, bez kurtuazyjnych banałów.

A fascynacji Kuby Adą nawet nie będę komentować :P Już sam fakt, że myślał, iż Ada ma szansę zgarnąć główną nagrodę, świadczy o poważnej utracie dystansu :|


Ada jest bezpieczniejsza, a Kuba to dyplomata. Szpak to trudny material na polskim rynku, chcial pewnie zobaczyc, jak sie sprawy potocza. asekurant z niego, niczego nie chcial ryzykowac. dla mnie jednak zachwyt dotyczyl Michala. to, jak rozmawial z nimi podczas swojego programu i na kogo zwracal uwage, o niczym nie musi swiadczyc. jest taka zydowska madrosc. mowi ona o tym, ze jak przy stole zebranych jest wiele osob, to mozna poznac kto jest w kim zakochany (a pozostaje to tajemnica) po tym, ze te dwie osoby najmniej sie soba zajmuja. :) oczywiscie nie twierdze, ze to milosc, ale na pewno spora fascynacja, zreszta chyba obustronna.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Postprzez » środa, 29 czerwca 2011, 13:48

 

Następna strona

Powrót do Off Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron