Co potrzeba do sukcesu?

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez angie » środa, 4 stycznia 2012, 07:54

Leon26 napisał(a):Z tego co wyczytałem o tej przypadłości wynika że jest do wyleczenia no ale dużo też zależy od stopnia niedomykalności.Nie wiem jak jest z postawieniem diagnozy bo ludzie piszą o badaniu przez foniatrę ale być może jest tak że można to rozpoznać na słuch.O ile niedomykalność jest niewielka to wówczas to cosik nie dyskwalifikuje wokalisty a stanowi tylko niewielki problem który rozwiązuje jonoforeza krtani i odpowiednie ćwiczenia.


Dzięki Leon za info.
Miałam dwa razy kurs z emisji głosu, a już nic nie pamiętam. Utkwiło mi tylko w pamięci to, że takie badanie w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia, jest konieczne, jeśli ktoś pracuje głosem. A Michał to już w ogóle tylko głosem pracuje.
Dodatkowo, z tego co wiem, Michał jest alergikiem, a leki antyalergiczne chronią przed powikłaniami różnych infekcji, też oskrzeli itp., ale przy okazji wysuszają śluzówkę. Dlatego uważam, że Misiek i tak zbyt lekko podchodzi do tego tematu. Nie mówię, że ma się obsesyjnie bać o głos, ale powinien choć o kilka stopni podnieść czujność w tym temacie.
Avatar użytkownika
angie
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2800
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:23
wiek: 0

Postprzez » środa, 4 stycznia 2012, 07:54

 

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez goska » środa, 4 stycznia 2012, 09:40

roxi, bedziemy z nim gadac. tak, jak Tobie, zalezy nam, zeby mial wsparcie. czesc z nas, oficjalnie nie pielegnuje tonu pozytywnego i optymistycznego, obowiazujacego tutaj. poki co, dozwolone jest posiadanie watpliwosci i martwienie sie o przyszlosc Michala w sposob szczery. pozdrawiam i dzieki za ten glos.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez goska » środa, 4 stycznia 2012, 09:43

gingers napisał(a):
roxi napisał(a):Może warto podpowiedzieć. Od tego ma się przyjaciół.
Porozmawiajcie z Michałem na temat nauczyciela emisji. Michał śpiewa na niedomkniętych strunach głosowych. Taka przypadłość, nie pozwala poprawnie osadzać dźwięku. Efekt - muzyka sobie, głos sobie. Brak harmonii.
Śpiewając w ten sposób, nie ma szans osadzać prawidłowo dźwięków. Wychodzi brak spójności. W studiu słychać bardzo. Na koncertach, można zatuszować to ozdobnikami. Jeśli są żywe instrumenty, jeszcze łatwiej. Nie szukam w sieci przyjaciół, nie nie:) Tyllko tak czytam Wasze bzdetne przekomarzania i śmiech na sali. Pewnie to nieważne , co napisałam, ale taka głupota przyszła mi do głowy. Pociągnijcie temat, dla dobra Szpaczka.


Właśnie też zauważyłam, wprawdzie uchem laika, że muzyka sobie, głos sobie :?
I też martwię się, że Michałowi się coś w głosie "zepsuje", nie wiem dlaczego mam taka obawę bo w sumie się nie znam ale miewam przeczucia.

To nie jest nie ważne co napisałaś, to jest bardzo ważne, tylko co zrobić aby Michał miał tego świadomość. Bo (teraz mnie zastrzelicie), moim zdaniem Szpakuś trochę leniuszkiem jest 8-)


pewnie, ze len. hedonista. chcialby zeby wszystko bylo przyjemnie i latwo :)
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez goska » środa, 4 stycznia 2012, 10:06

thewiz napisał(a):Len i hedonista, ale pracowity. Wiem, że oksymoron. Innymi słowy: jak już się weźmie do pracy, to wióry będą lecieć. Nie pytajcie mnie, skąd mam taki ogląd na sytuację :lol: :lol: :lol:


tak. nastepna sprzecznosc w nim :) mysle, ze troche nie ogarnia tej nowej dla siebie rzeczywistosci, a pomoc ma taka se.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez mała Mi » środa, 4 stycznia 2012, 11:13

Rozmawiałyśmy już z Michałem na ten temat dwa razy. Mówił nam że ma kogoś od emisji głosu, a prócz tego pokazywał nam jakie ćwiczenia musi robić.
Czy naprawdę myślicie że Michał chcąc osiągnąć sukces nie jest tego świadomy że musi dbać o swój warsztat pracy? Poza tym ma w swoim otoczeniu ludzi którzy bardzo dobrze o tym wiedzą.
mała Mi
 

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez Lori » środa, 4 stycznia 2012, 11:28

mała Mi napisał(a):Rozmawiałyśmy już z Michałem na ten temat dwa razy. Mówił nam że ma kogoś od emisji głosu, a prócz tego pokazywał nam jakie ćwiczenia musi robić.
Czy naprawdę myślicie że Michał chcąc osiągnąć sukces nie jest tego świadomy że musi dbać o swój warsztat pracy? Poza tym ma w swoim otoczeniu ludzi którzy bardzo dobrze o tym wiedzą.

Poza tym mówił, że chodzi na rehabilitację. Nie wiem, czy ma to związek z alergią i tymi powtarzającymi się anginami, czy też jakąś wrodzoną czy nabytą wadą aparatu głosowego, ale z całą pewnością wie o swojej dolegliwości i nie bagatelizuje jej.
Lori
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5629
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:18
wiek: 0

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez mała Mi » środa, 4 stycznia 2012, 11:32

Lori napisał(a):
mała Mi napisał(a):Rozmawiałyśmy już z Michałem na ten temat dwa razy. Mówił nam że ma kogoś od emisji głosu, a prócz tego pokazywał nam jakie ćwiczenia musi robić.
Czy naprawdę myślicie że Michał chcąc osiągnąć sukces nie jest tego świadomy że musi dbać o swój warsztat pracy? Poza tym ma w swoim otoczeniu ludzi którzy bardzo dobrze o tym wiedzą.

Poza tym mówił, że chodzi na rehabilitację. Nie wiem, czy ma to związek z alergią i tymi powtarzającymi się anginami, czy też jakąś wrodzoną czy nabytą wadą aparatu głosowego, ale z całą pewnością wie o swojej dolegliwości i nie bagatelizuje jej.

Jasne że tak. Jest tego w pełni świadomy. Mówił man jeszcze o krzywej przegrodzie nosowej która również wpływa na głos i że chciałby ją zoperować.
mała Mi
 

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez gingers » środa, 4 stycznia 2012, 11:36

mała Mi napisał(a):
Lori napisał(a):
mała Mi napisał(a):Rozmawiałyśmy już z Michałem na ten temat dwa razy. Mówił nam że ma kogoś od emisji głosu, a prócz tego pokazywał nam jakie ćwiczenia musi robić.
Czy naprawdę myślicie że Michał chcąc osiągnąć sukces nie jest tego świadomy że musi dbać o swój warsztat pracy? Poza tym ma w swoim otoczeniu ludzi którzy bardzo dobrze o tym wiedzą.

Poza tym mówił, że chodzi na rehabilitację. Nie wiem, czy ma to związek z alergią i tymi powtarzającymi się anginami, czy też jakąś wrodzoną czy nabytą wadą aparatu głosowego, ale z całą pewnością wie o swojej dolegliwości i nie bagatelizuje jej.

Jasne że tak. Jest tego w pełni świadomy. Mówił man jeszcze o krzywej przegrodzie nosowej która również wpływa na głos i że chciałby ją zoperować.


No to w takim razie cieszę się, że wszystko jest na dobrej drodze i pod kontrolą. Dzięki.
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez angie » środa, 4 stycznia 2012, 12:23

Tak, hedonista i typ impulsywny, który pracuje skokowo, czytaj: jak go coś przyciśnie i na ostatnią chwilę :)
Dam głowę, że nie robi tych ćwiczeń regularnie i ma wszystko w d u p i e, dopóki coś alarmującego się nie dzieje. Już ja znam ten typ :)
A na razie niech lepiej tej przegrody nie rusza, tylko zacznie o siebie dbać.

Wiem, wiem, Michał mówił... On sobie może mówić i czarować do woli :)
Avatar użytkownika
angie
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2800
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:23
wiek: 0

Re: Co potrzeba do sukcesu?

Postprzez goska » środa, 4 stycznia 2012, 12:25

angie napisał(a):Tak, hedonista i typ impulsywny, który pracuje skokowo, czytaj: jak go coś przyciśnie i na ostatnią chwilę :)
Dam głowę, że nie robi tych ćwiczeń regularnie i ma wszystko w d u p i e, dopóki coś alarmującego się nie dzieje. Już ja znam ten typ :)
A na razie niech lepiej tej przegrody nie rusza, tylko zacznie o siebie dbać.

Wiem, wiem, Michał mówił... On sobie może mówić i czarować do woli :)

no nie jest typem czlowieka sierjoznego, nie :)
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Postprzez » środa, 4 stycznia 2012, 12:25

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Działalność muzyczna Michała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron