dlaczego Szpak jest na czasie

Tutaj kulturalnie (!) wymieniamy się naszymi pozytywnymi i negatywnymi wrażeniami o Michale oraz zamieszczamy wypowiedzi znanych osób na jego temat. To też miejsce na ogólne rozmowy o Michale.

dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez goska » wtorek, 21 czerwca 2011, 13:06

zauwazcie, ze u nas mix jest niepopularny. na Zachodzie topowy, u nas nie . pojawil sie Szpak i jest powod do refleksji. Michal jest swietnym przykładem na to, ze teraz jest epoka mixow. czas na calosciowe spojrzenie na sprawy zwiazane z kultura. wszystko sie w niej laczy i wszedzie pojawiaja sie wspolne watki. odbiorca muzyki, odborca mody, odbiorca teatru i show maja teraz wszystko w jednym i to czasami dobrej jakosci. dlaczego tak sie to teraz robi? zeby dowiedziec sie jak najwiecej i szybko o ludzkiej psychice, mechanizmach reagowania, o wrazliwosci swojej i innych, o potrzebach, tym za czym tesknimy. i sprawdzic, czy inni czuja tak samo. bo czlowiek to istota stadna i szuka swojego miejsca w tym stadzie.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Postprzez » wtorek, 21 czerwca 2011, 13:06

 

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez Kasjopea » wtorek, 21 czerwca 2011, 15:29

Witaj :)

Nie od dziś bardzo lubię fuzję w różnych dziedzinach życia. Umiejętne łączenie poszczególnych elementów tak, aby tworzyły spójną, interesującą całość to wcale nie takie proste zadanie. Za to udana fuzja jest niesamowicie dla mnie inspirująca, uwielbiam takie kreatywne, niekonwencjonalne podejście do tematu. Działa na wyobraźnie, inspiruje, pobudza procesy twórcze, daje przyczynek do dyskusji, skłania do przemyśleń, zmienia punkt widzenia. Jest krokiem naprzód. Lubię wielowymiarowość rzeczy i zjawisk, a Michał, jako jedno z tych wielopłaszczyznowych zjawisk bardzo dobrze się w moje gusta wpisuje.

P.S. Poprzenośmy Twoje posty z plejady, nie można dopuścić, by tyle cennych spostrzeżeń przepadło... :roll:
Jak będę mieć trochę wolnego, to się za to wezmę, jeśli pozwolisz. Ale jeśli sama byś też swoje to i owo przeniosła, to się nie obrażę
:wink: :D
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez Ewa » wtorek, 21 czerwca 2011, 20:52

Ciekawy temat. Nie myślałam o Michale od tej strony, bo style w muzyce zaczęto mieszać kilkanaście lat temu (pamiętacie jaki szał był na Brathanków, a potem wiele innych kapel łączących pieśni ludowe z rockowym brzmieniem? To były początki miksów gatunkowych), ale teraz to już jest takie mieszanie na maksa wszystkiego ze wszystkim: operowy thrash metal, wmiksowane w pop sample ze scenariuszy Kondratiuka, sonaty Szopena w wersji hip hopowej, – to nikogo nie zdziwiłoby. Charakterystyczny jest przesyt formą i tu... Znów wrócę do tej nieszczęsnej Lady Gagi, bo mam wrażenie, że ona nie przez wszystkich jest rozumiana i nie chodzi mi tu o Was, kochani, lecz o wielu, którzy biorą ją za „kolejna usiłującą jeszcze kogoś szokować gwiazdkę”. Ja sama do nich jeszcze nie tak dawno należałam. Zwróćcie uwagę na tę okładkę:
http://i592.photobucket.com/albums/tt10 ... dition.jpg
to drwina i kpina w czystej postaci z gwiazdek, które takie właśnie robią miny do zdjęć, powiększają sobie usta, wydłużają i zagęszczają włosy i robią się w fotoshopie tak, że nie można ich poznać; nikogo i niczego nie możemy już poznać! Wszystko się zlało w jedną masę, skondensowało, zmiksowało, melanż, fuzja, bzik, nie ma już twarzy naturalnie charakterystycznych, są tylko piękne, lub wystylizowane. To nieprawda, że nie powstanie nic nowego. Zawsze powstaje. Właśnie już niedługo, nie wiem co to będzie, ale będzie to coś nowego, bo już mamy przesyt. Dlaczego tak myślę? Bo to, o czym piszesz Gosiu przypomina epokę renesansu: wielcy ludzie byli wtedy podróżnikami, malarzami, pisarzami, poetami, rzeźbiarzami, księżmi... dokładnie tak jak piszesz: wszystko w jednym. Schemat ten sam, bo myśl ludzka, jak mi się zdaje, nie zmienia się aż tak dynamicznie, jak to z pozoru wygląda. Zacytuję Konwickiego z ostatniego „Dużego Formatu” : „ludzkość żyje setki tysięcy lat, dlatego nic dziwnego, że dochodzimy w każdej epoce do podobnych wniosków. Bo w sensie technicznym strasznie poszliśmy do przodu, ale w sensie naszej świadomości i możliwości intelektualnych - czy my tak bardzo górujemy nad Grekami, to ja nie jestem pewien”.

No i weszłam w jakieś filozofie;) Co ten Szpaczek z nami wyprawia...
Ewa
początkujący
początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 18:31

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez goska » wtorek, 28 czerwca 2011, 10:28

Ewa napisał(a):Ciekawy temat. Nie myślałam o Michale od tej strony, bo style w muzyce zaczęto mieszać kilkanaście lat temu (pamiętacie jaki szał był na Brathanków, a potem wiele innych kapel łączących pieśni ludowe z rockowym brzmieniem? To były początki miksów gatunkowych), ale teraz to już jest takie mieszanie na maksa wszystkiego ze wszystkim: operowy thrash metal, wmiksowane w pop sample ze scenariuszy Kondratiuka, sonaty Szopena w wersji hip hopowej, – to nikogo nie zdziwiłoby. Charakterystyczny jest przesyt formą i tu... Znów wrócę do tej nieszczęsnej Lady Gagi, bo mam wrażenie, że ona nie przez wszystkich jest rozumiana i nie chodzi mi tu o Was, kochani, lecz o wielu, którzy biorą ją za „kolejna usiłującą jeszcze kogoś szokować gwiazdkę”. Ja sama do nich jeszcze nie tak dawno należałam. Zwróćcie uwagę na tę okładkę:
http://i592.photobucket.com/albums/tt10 ... dition.jpg
to drwina i kpina w czystej postaci z gwiazdek, które takie właśnie robią miny do zdjęć, powiększają sobie usta, wydłużają i zagęszczają włosy i robią się w fotoshopie tak, że nie można ich poznać; nikogo i niczego nie możemy już poznać! Wszystko się zlało w jedną masę, skondensowało, zmiksowało, melanż, fuzja, bzik, nie ma już twarzy naturalnie charakterystycznych, są tylko piękne, lub wystylizowane. To nieprawda, że nie powstanie nic nowego. Zawsze powstaje. Właśnie już niedługo, nie wiem co to będzie, ale będzie to coś nowego, bo już mamy przesyt. Dlaczego tak myślę? Bo to, o czym piszesz Gosiu przypomina epokę renesansu: wielcy ludzie byli wtedy podróżnikami, malarzami, pisarzami, poetami, rzeźbiarzami, księżmi... dokładnie tak jak piszesz: wszystko w jednym. Schemat ten sam, bo myśl ludzka, jak mi się zdaje, nie zmienia się aż tak dynamicznie, jak to z pozoru wygląda. Zacytuję Konwickiego z ostatniego „Dużego Formatu” : „ludzkość żyje setki tysięcy lat, dlatego nic dziwnego, że dochodzimy w każdej epoce do podobnych wniosków. Bo w sensie technicznym strasznie poszliśmy do przodu, ale w sensie naszej świadomości i możliwości intelektualnych - czy my tak bardzo górujemy nad Grekami, to ja nie jestem pewien”.

No i weszłam w jakieś filozofie;) Co ten Szpaczek z nami wyprawia...

tak. melanz rzadzi teraz. w sumie ludzie od zawsze bawili sie w ten sposob kultura. zawsze istnialy takie nurty. kultura zmienna jest i niestala:). w rozrywce obowiazuje juz ponad 30 lat duza swoboda, ludzie opery spiewaja pop, rockmani klasyke opery, wszystko sie miesza i powstaja nowe jakosci. nowa publicznosc, przyzwyczajona do szybkich zmian i uzalezniona od nowosci po prostu tego wymaga. czasem to sie dzieje na poziomie, czasem nie. ale, czyz tak nie jest ze wszystkim czego czlowiek dotknie? fenomen Szpaka to nie jego wizerunek/osobowosc i nie jego glos. jest oryginalny, ale w polskim kontekscie, to cos o wiele powazniejszego. nawet w XF, podkreslali to wszyscy oceniajacy. fenomen Szpaka skupia w sobie dylemat: jak daleko mozna w tym kraju kreowac sie bez pojscia na uklad z wypadkowa gustow odbiorcow. Szpak to swoisty monodram w ktorym glos, osobowosc sceniczna, stroj i tajemnica jego mentalnosci tworza zagadkowa calosc, ktora fascynuja sie i przeciwnicy i zwolennicy. pozdrawiam
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez goska » wtorek, 28 czerwca 2011, 10:31

Kasjopea napisał(a):Witaj :)

Nie od dziś bardzo lubię fuzję w różnych dziedzinach życia. Umiejętne łączenie poszczególnych elementów tak, aby tworzyły spójną, interesującą całość to wcale nie takie proste zadanie. Za to udana fuzja jest niesamowicie dla mnie inspirująca, uwielbiam takie kreatywne, niekonwencjonalne podejście do tematu. Działa na wyobraźnie, inspiruje, pobudza procesy twórcze, daje przyczynek do dyskusji, skłania do przemyśleń, zmienia punkt widzenia. Jest krokiem naprzód. Lubię wielowymiarowość rzeczy i zjawisk, a Michał, jako jedno z tych wielopłaszczyznowych zjawisk bardzo dobrze się w moje gusta wpisuje.

P.S. Poprzenośmy Twoje posty z plejady, nie można dopuścić, by tyle cennych spostrzeżeń przepadło... :roll:
Jak będę mieć trochę wolnego, to się za to wezmę, jeśli pozwolisz. Ale jeśli sama byś też swoje to i owo przeniosła, to się nie obrażę
:wink: :D

w moje tez. idealnie. bardzo przyjemnie jest znalezc sie w towarzystwie osob, ktore czuja sprawy podobnie.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez Anula1986 » wtorek, 11 października 2011, 13:35

Michał jest dla mnie trochę jak rewolucjonista w pozytywnym tego sensie. Cieszę się i mam nadzieję, że dzięki niemu my jako naród zaczniemy być na prawdę tolerancyjni, zaczniemy akceptować ludzi- niezależnie od tego jak wyglądają, jak odważne mają poglądy itd. Myślę, że do tego czeka nas jeszcze niestety bardzo długa droga, ale takie osoby jak Michał mają szansę zmienić coś w polskiej mentalności. Jesteśmy jako naród bardzo przywiązani do stereotypów i to nas gubi. Michał ma całkowitą rację- w innych krajach takie osoby jak Michał nie budzą żadnych kontrowersji, a u nas ?
Nosisz kolczyki, tatuaże- jesteś dziwolągiem
Zakładasz skórzane rzeczy- masz powiązania z mafią
Jesteś gejem/lesbijką, Żydem- nie jesteś człowiekiem i wysyłają Cię do gazu
A potem jet wielkie zdziwienie, że w świecie nie jesteśmy traktowani poważnie
Michał jest takim "promyczkiem"- otwartym, uśmiechniętym, z wielkim dystansem do siebie. Boli mnie, że jest traktowany przez część społeczeństwa, nie jako człowiek tylko jako " to coś", jest mi wstyd, że żyję w kraju w którym pewni ludzie są tak ograniczeni i tak pełni zawiści w stosunku do kogoś kogo nie znają i nawet nie starają się poznać. A żeby zakończyć optymistycznie cieszę się, że są w tym kraju też ludzie, którzy mają otwarte umysły. :)
Avatar użytkownika
Anula1986
III. stopień wtajemniczenia
III. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 174
Dołączył(a): piątek, 7 października 2011, 13:06
wiek: 0

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez scarlet44 » wtorek, 11 października 2011, 13:38

Anula1986 napisał(a):Michał jest dla mnie trochę jak rewolucjonista w pozytywnym tego sensie. Cieszę się i mam nadzieję, że dzięki niemu my jako naród zaczniemy być na prawdę tolerancyjni, zaczniemy akceptować ludzi- niezależnie od tego jak wyglądają, jak odważne mają poglądy itd. Myślę, że do tego czeka nas jeszcze niestety bardzo długa droga, ale takie osoby jak Michał mają szansę zmienić coś w polskiej mentalności. Jesteśmy jako naród bardzo przywiązani do stereotypów i to nas gubi. michał ma całkowitą rację- w innych krajach takie osoby jak Michał nie budzą żadnych kontrowersji, a u nas ?
Nosisz kolczyki, tatuaże- jesteś dziwolągiem
Zakładasz skórzane rzeczy- masz powiązania z mafią
Jesteś gejem/lesbijką, Żydem- nie jesteś człowiekiem i wysyłają Cię do gazu
A potem jet wielkie zdziwienie, że w świecie nie jesteśmy traktowani poważnie
Michał jest takim "promyczkiem"- otwartym, uśmiechniętym, z wielkim dystansem do siebie. Boli mnie, że jest traktowany przez część społeczeństwa, nie jako człowiek tylko jako " to coś", jest mi wstyd, że żyję w kraju w którym pewni ludzie są tak ograniczeni i tak pełni zawiści w stosunku do kogoś kogo nie znają i nawet nie starają się poznać. A żeby zakończyć optymistycznie cieszę się, że są w tym kraju też ludzie, którzy mają otwarte umysły. :)


Anula, może trafiłaś na mój taki dzień, ale łza zakręciła mi się w oku... pięknie to napisałaś :) pozdrawiam serdecznie...
Avatar użytkownika
scarlet44
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2280
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 15:45

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez wolfik » wtorek, 11 października 2011, 13:40

tak fajnie sie was czyta 8-)
Avatar użytkownika
wolfik
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 13401
Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 17:30

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez Ola » wtorek, 11 października 2011, 13:50

Anula1986 napisał(a):Michał jest dla mnie trochę jak rewolucjonista w pozytywnym tego sensie. Cieszę się i mam nadzieję, że dzięki niemu my jako naród zaczniemy być na prawdę tolerancyjni, zaczniemy akceptować ludzi- niezależnie od tego jak wyglądają, jak odważne mają poglądy itd. Myślę, że do tego czeka nas jeszcze niestety bardzo długa droga, ale takie osoby jak Michał mają szansę zmienić coś w polskiej mentalności. Jesteśmy jako naród bardzo przywiązani do stereotypów i to nas gubi. Michał ma całkowitą rację- w innych krajach takie osoby jak Michał nie budzą żadnych kontrowersji, a u nas ?
Nosisz kolczyki, tatuaże- jesteś dziwolągiem
Zakładasz skórzane rzeczy- masz powiązania z mafią
Jesteś gejem/lesbijką, Żydem- nie jesteś człowiekiem i wysyłają Cię do gazu
A potem jet wielkie zdziwienie, że w świecie nie jesteśmy traktowani poważnie
Michał jest takim "promyczkiem"- otwartym, uśmiechniętym, z wielkim dystansem do siebie. Boli mnie, że jest traktowany przez część społeczeństwa, nie jako człowiek tylko jako " to coś", jest mi wstyd, że żyję w kraju w którym pewni ludzie są tak ograniczeni i tak pełni zawiści w stosunku do kogoś kogo nie znają i nawet nie starają się poznać. A żeby zakończyć optymistycznie cieszę się, że są w tym kraju też ludzie, którzy mają otwarte umysły. :)


racja, pięknie to napisałaś. dzióbki ;)
I'm your truth, telling lies
I'm your reasoned alibis
I'm inside, open your eyes.
Avatar użytkownika
Ola
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 3854
Dołączył(a): wtorek, 13 września 2011, 13:46
wiek: 23

Re: dlaczego Szpak jest na czasie

Postprzez Anula1986 » wtorek, 11 października 2011, 13:57

Ola napisał(a):
Anula1986 napisał(a):Michał jest dla mnie trochę jak rewolucjonista w pozytywnym tego sensie. Cieszę się i mam nadzieję, że dzięki niemu my jako naród zaczniemy być na prawdę tolerancyjni, zaczniemy akceptować ludzi- niezależnie od tego jak wyglądają, jak odważne mają poglądy itd. Myślę, że do tego czeka nas jeszcze niestety bardzo długa droga, ale takie osoby jak Michał mają szansę zmienić coś w polskiej mentalności. Jesteśmy jako naród bardzo przywiązani do stereotypów i to nas gubi. Michał ma całkowitą rację- w innych krajach takie osoby jak Michał nie budzą żadnych kontrowersji, a u nas ?
Nosisz kolczyki, tatuaże- jesteś dziwolągiem
Zakładasz skórzane rzeczy- masz powiązania z mafią
Jesteś gejem/lesbijką, Żydem- nie jesteś człowiekiem i wysyłają Cię do gazu
A potem jet wielkie zdziwienie, że w świecie nie jesteśmy traktowani poważnie
Michał jest takim "promyczkiem"- otwartym, uśmiechniętym, z wielkim dystansem do siebie. Boli mnie, że jest traktowany przez część społeczeństwa, nie jako człowiek tylko jako " to coś", jest mi wstyd, że żyję w kraju w którym pewni ludzie są tak ograniczeni i tak pełni zawiści w stosunku do kogoś kogo nie znają i nawet nie starają się poznać. A żeby zakończyć optymistycznie cieszę się, że są w tym kraju też ludzie, którzy mają otwarte umysły. :)


racja, pięknie to napisałaś. dzióbki ;)


:) dzięki za poparcie. Tak jakoś to we mnie siedziało, że musiałam z siebie wyrzucić :)
Avatar użytkownika
Anula1986
III. stopień wtajemniczenia
III. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 174
Dołączył(a): piątek, 7 października 2011, 13:06
wiek: 0

Postprzez » wtorek, 11 października 2011, 13:57

 

Następna strona

Powrót do Opinie o Michale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron