Androgyniczni idole

Tutaj kulturalnie (!) wymieniamy się naszymi pozytywnymi i negatywnymi wrażeniami o Michale oraz zamieszczamy wypowiedzi znanych osób na jego temat. To też miejsce na ogólne rozmowy o Michale.

Androgyniczni idole

Postprzez cukierek » poniedziałek, 9 lipca 2012, 20:42

(...) Polska do niedawna była krajem, w którym uznawano jedynie jasny podział na dwie płcie: męską i żeńską. Godzic uważa, że takie jednowymiarowe postrzeganie świata zostało zaburzone. Jednak trzeba zwrócić uwagę na skalę tego społecznego zjawiska. - Sądzę, że lansowanie w mediach Madoksa, Michaliny czy nawet Michała Szpaka - fajnych, młodych i inteligentnych ludzi, jest nam potrzebne. Pytanie, co będzie dalej? Czy będą potrafili przebić się do szerszej publiczności, także tej z mniejszych miast? - zastanawia się ekspert.

Według specjalisty media stworzyły pewną narrację, w której widz zastanawia się, kim jest postać, którą ogląda. - Publiczność widząc młodą, inteligentną, atrakcyjną wizualnie dziewczynę dopiero po pewnym czasie dowiaduje się o jej „defekcie”. To stwarza kontekst, który sprawia, że ta osoba nie jest odpowiedzialna za swoją inność. Widz rozumie, że to jest poza nią. Dlatego mam wrażenie, że rośnie w społeczeństwie poziom akceptacji – mówi profesor.

Młodzi ludzie dzięki silnym charakterom i uporowi mówią o bardzo trudnym sposobie w dochodzeniu do sukcesu. - Nikt nikogo za uszy nie wyciąga, żeby brał udział w programie. Widziałem scenę, w której Michalina zrobiła comming out. To było autentyczne. I jej emocje, i zaskoczenie na twarzach jurorów. Przypadek Madoksa i Szpaka jest zupełnie inny. Obydwaj od początku zachowywali się, jakby byli pomiędzy płciami i nie mogli się zdecydować. Dlatego jestem spokojny o nich. Odsłaniają się przed publicznością z pełną świadomością, po to, żeby zrobić karierę – zapewnia ekspert. (...)


ze strony 4 ponizszego artykulu.
http://kobieta.wp.pl/kat,132000,title,A ... omosc.html

Na poczatku chcialabym zauwazyc, ze ten artykul jest dla Madoxa-artysty b. korzystny. Swietny PR.
Michalowi tez trzebaby czegos podobnego... :roll: by mogl wypowiedziec sie bez przekretow, w dosc czytanym portalu co mu lezy na sercu i w przekazie.
Mam nadzieje, ze po Lp, beda poczynione ku temu kroki.

Jezeli chodzi o sprawy tolerancji poruszone w tym artykule, to ta poprawa i akceptacja spoleczenstwa o ktorej tam na koncu mowa, mnie do konca nie przekonuja.
I chyba tych co na wlasnej skorze nietolerancji w Polsce doswiadczaja tez nie.
Wystarczy poczytac komentarze. My, "na froncie" wiemy jak podli nadal bywaja ludzie.

Niemniej jednak, uwazam ze dobrze ze w mediach sa poruszane te tematy. Jest wtedy szansa, ze sie bycmoze do kogos dotrze, moze kiedys sie cos zmieni.
Nie ludze sie, by to bylo w bliskiej przyszlosci w Polsce. Przestalam sie ludzic.

Zapomnieli dodac w artykule, bardziej dobitnie, ze stacje na tym zbijaja kokosy.
I jeszcze ten urywek:

Odsłaniają się przed publicznością z pełną świadomością, po to, żeby zrobić karierę – zapewnia ekspert.
Tu tez odczuwam osobiscie lekkie przekrecenie. Uwazam, ze Michal byl takim jakim byl juz od zawsze. Poprzez lata wykrztaltowal swoj charakter, nie na potrzeby kariery. "Odslanianie sie" niekoniecznie wiazac by sie musialo z checia "zaistnienia" poprzez wlasna unikatowosc. By na tym zerowac.
Jest sie kim sie jest. Unikatowa osoba, tez ma prawo pojsc do programu i pokazac szerszej publicznosci swoj talent. Czesto jak widac to jest mylone.
Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Postprzez » poniedziałek, 9 lipca 2012, 20:42

 

Re: Androgyniczni idole

Postprzez adh » poniedziałek, 9 lipca 2012, 20:49

świetnie piszesz Cukierku! To tak jakbyś pisała następny artykuł, może podejmiesz się napisania artykułu na ten temat. :?:
chcieć to móc
Avatar użytkownika
adh
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6354
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:33

Re: Androgyniczni idole

Postprzez cukierek » poniedziałek, 9 lipca 2012, 20:54

Z tego co wiem Stella i Gosia cos pisza, na wlasne tematy... nie chce sie wtryniac przed.
Ale do konca o jaki temat chodzi? Tolerancja? hmm.. podobnie ale zamiast Madoxa Michala na poczatku artystycznie odznaczyc hmm <glowajuzpracuje>
Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Re: Androgyniczni idole

Postprzez adh » poniedziałek, 9 lipca 2012, 21:08

cukierek napisał(a):Z tego co wiem Stella i Gosia cos pisza, na wlasne tematy... nie chce sie wtryniac przed.
Ale do konca o jaki temat chodzi? Tolerancja? hmm.. podobnie ale zamiast Madoxa Michala na poczatku artystycznie odznaczyc hmm <glowajuzpracuje>

:D
tolerancja i osoby androgyniczne to dobre tematy i widzę, że Ci dobrze idzie :D
a Stelle i Gosia niech piszą i tak nie napiszecie tego samego :D
chcieć to móc
Avatar użytkownika
adh
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6354
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:33

Re: Androgyniczni idole

Postprzez Estrella » poniedziałek, 9 lipca 2012, 21:26

cukierek napisał(a):Z tego co wiem Stella i Gosia cos pisza, na wlasne tematy... nie chce sie wtryniac przed.
Ale do konca o jaki temat chodzi? Tolerancja? hmm.. podobnie ale zamiast Madoxa Michala na poczatku artystycznie odznaczyc hmm <glowajuzpracuje>

Ona zrobiła to specjalnie żeby mnie zmotywować...
Zuza.... wiesz, że jak teraz walnę ten artykuł na aktualnej fali to będzie dopiero cyrk na kółkach :twisted:
Nie wiem kto gorzej na tym wyjdzie, ja czy Michał :P
Avatar użytkownika
Estrella
VI. stopień wtajemniczenia
VI. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1168
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 16:03
Lokalizacja: Radom/Warszawa
wiek: 25

Re: Androgyniczni idole

Postprzez cukierek » poniedziałek, 9 lipca 2012, 21:29

:lol: takiego napewno jeszcze nie bylo
"schodząc w dół lini biodra.. tzn przechodząc do wątku koncertów" .... ( nie zabij mnie )

EDIT: by nie bylo niejasnosci mowa jest o rudym osobniku

o boze! :o offtopuje! :shock:
koniec tego tematu :mrgreen:
Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Re: Androgyniczni idole

Postprzez adh » poniedziałek, 9 lipca 2012, 21:36

cukierek napisał(a)::lol: takiego napewno jeszcze nie bylo
"schodząc w dół lini biodra.. tzn przechodząc do wątku koncertów" .... ( nie zabij mnie )

o boze! :o offtopuje! :shock:
koniec tego tematu :mrgreen:


łłłoooo matko :o co Wy dziewczyny kombinujecie :lol: :lol: :lol:

Cukierku! sama powiedziałaś "co lud chce, to lud ma" czyli offtopować można do woli :wink:
chcieć to móc
Avatar użytkownika
adh
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6354
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:33

Re: Androgyniczni idole

Postprzez Estrella » poniedziałek, 9 lipca 2012, 21:42

cukierek napisał(a)::lol: takiego napewno jeszcze nie bylo
"schodząc w dół lini biodra.. tzn przechodząc do wątku koncertów" .... ( nie zabij mnie )

EDIT: by nie bylo niejasnosci mowa jest o rudym osobniku

o boze! :o offtopuje! :shock:
koniec tego tematu :mrgreen:

Rudym? Ja nt Arthura pisałam....
Zuza, matko i córko... teraz nam robisz renomę :lol:

Adh... nie chcesz wiedzieć... :lol: :lol: :lol:
My jak się we dwie dobierzemy to klękajcie narody!!
Avatar użytkownika
Estrella
VI. stopień wtajemniczenia
VI. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1168
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 16:03
Lokalizacja: Radom/Warszawa
wiek: 25

Re: Androgyniczni idole

Postprzez goska » wtorek, 10 lipca 2012, 07:20

cukierek napisał(a):

Odsłaniają się przed publicznością z pełną świadomością, po to, żeby zrobić karierę – zapewnia ekspert.
Tu tez odczuwam osobiscie lekkie przekrecenie. Uwazam, ze Michal byl takim jakim byl juz od zawsze.


totez napisal - "odslaniaja". mozna to tez ukrywac. to trudne, ale mozna. wiele ludzi tak zyje.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Androgyniczni idole

Postprzez gingers » wtorek, 10 lipca 2012, 08:29

Nic nie rozumiem o czym tu piszecie :oops:
Od siebie tylko dodam, to tak w związku z tematem tego wątku, że dla mnie Michał nie ma urody androgynicznej. Madox owszem ale Michał nie.
:mrgreen:
Ostatnio edytowano wtorek, 10 lipca 2012, 11:37 przez gingers, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Postprzez » wtorek, 10 lipca 2012, 08:29

 

Następna strona

Powrót do Opinie o Michale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron