Jak pomagać Moderatorom ;)

Jak pomagać Moderatorom ;)

Postprzez gingers » czwartek, 23 lutego 2012, 21:16

Jestem tylko na chwilkę na forum :(

Słuchajcie mam propozycję, może dla niektórych jest to sprawa oczywista (no dla mnie jest) no to sorry :oops:

Propozycja, która ułatwi pracę moderatorom, aby moderator nie był kojarzony z inwigilatorem :wink:
Co powiecie na to, aby każdy użytkownik pilnował porządku na forum. Jeżeli będzie świadkiem rodzacej się kłótni i nie będzie umiał jej zapobiec, wzywa moderatora. Jeżeli będzie potrzeba przeniesienia większej ilości postów, bo akurat zdarzy się, że w wątku na konkretny temat zrodzi się rozmowa na inny temat to wtedy forumowicz zasygnalizuje to moderatorowi.

Chodzi też o to aby moderator nie musiał śledzić na bieżąco dyskusji tylko był przez forumowicza informowany o problemie i dopiero wówczas się nim zajął.
dotyczy to zarówno off topów jak i łamania regulaminu czy też nieprzyjemnych sytuacji (personalnych wycieczek, trollowania itp)

A odnośnie administratorów to postarajmy się aby oni nie zajmowali się konfliktami czy też chaosem wynikającym z winy forumowiczów, bo ich funkcja jest zupełnie inna. Pod ich nadzorem powinni być moderatorzy i sprawy techniczne, jeżeli forumowicz ma zarzuty do moderatora wtedy jak najbardziej powinien zgłosić to administratorowi i dopiero wtedy admin może wkroczyć w konflikt i podjąć odpowiednie kroki.

Pamiętajmy też o tym aby jak najmniej podważać decyzje moderatorów a tym bardziej administratorów. Fajnie by też było aby moderator jeżeli chce ukarać forumowicza banem, stałym czy też tymczasowym, poinformował taką osobę i uzasadnił to na PW.

Myślę także, że moderator, który bierze czynny udział w dyskusji na wątku nie powinien moderować tego wątku bo jest niestety stroną w ewentualnym konflikcie, no chyba, że chodzi o łamanie regulaminu czy też nieprzyzwoite sformułowania. Ale jeżeli jest stroną w konflikcie to inny moderator spór powinien zakończyć.

Wybierzmy twardego moderatora, który zareaguje sam albo po interwencji forumowicza i niech to odbędzie się na zasadzie krótkiego cięcia, czyli bez dyskusji.
Postarajmy się po prostu aby niektóre sytuacje nie miały miejsca, pilnujmy się, jesteśmy dorośli, np. posty, które są tylko i wyłącznie podszyte ironią, złośliwością itd. i nie mają nic wspólnego z merytoryczną dyskusją niech są od razu ucinane, ewentualnie jak to nie pomoże, likwidowane. Bo takie posty to zwykłe trollowanie.

( to tylko propozycja :oops: )


No i co z tym robimy :?
http://szpakofani.phorum.pl/viewtopic.php?f=10&t=737

Spokojnego wieczoru życzę.
Ostatnio edytowano niedziela, 26 lutego 2012, 20:48 przez gingers, łącznie edytowano 7 razy
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Postprzez » czwartek, 23 lutego 2012, 21:16

 

Re: Moderacja ;)

Postprzez Leon26 » czwartek, 23 lutego 2012, 21:26

gingers napisał(a):
No i co z tym robimy :?
http://szpakofani.phorum.pl/viewtopic.php?f=10&t=737

Spokojnego wieczoru życzę.
Gingers ja to pierwszy raz widzę :o o co w tym chodzi :?: również spokojnego życzę :)
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" :) http://www.youtube.com/watch?v=dSzGivGdUjg
Avatar użytkownika
Leon26
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4660
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 21:10

Re: Moderacja ;)

Postprzez Ginger » czwartek, 23 lutego 2012, 21:30

Leon26 napisał(a):Gingers ja to pierwszy raz widzę :o o co w tym chodzi :?: również spokojnego życzę :)


No to jest ogłoszenie kto się będzie czym zajmował jak te głupie rotacje były :P Teraz wszystko od nowa będzie ustalane, zatem - do wywalenia!
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Moderacja ;)

Postprzez Leon26 » czwartek, 23 lutego 2012, 21:47

Ginger napisał(a):
No to jest ogłoszenie kto się będzie czym zajmował jak te głupie rotacje były :P Teraz wszystko od nowa będzie ustalane, zatem - do wywalenia!

No i dobra teraz trzeba nakłonić do zgłaszania przez chętnych użytkowników swoich kandydatur na wakujące stanowiska i jedziemy z tym koksem :)
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" :) http://www.youtube.com/watch?v=dSzGivGdUjg
Avatar użytkownika
Leon26
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4660
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 21:10

Re: Moderacja ;)

Postprzez Ami » czwartek, 23 lutego 2012, 21:48

Jeśli robimy wszystko od nowa to powinniśmy zagłosować od nowa co nie wyklucza że kandydatury mogą się powtórzyć!
Ale sytuacja na forum się diametralnie zmieniła ostatnio, więc nie udawajmy ,że jest cacy! To tyle ode mnie!
A i przedstawicieli na fb też możemy zagłosować! I nie po to to piszę ,że chcę czymś zawładnąć ,wręcz przeciwnie ,ale powiew świeżości we wszystkim dobrze nam zrobi po tylu kłótniach i niesnaskach!Po prostu każde przedstawicielstwo powinno składać się z osób z różnych ugrupowań a nie tylko z jednej grupy!
Bez urazy!
Avatar użytkownika
Ami
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 3214
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 19:10
Lokalizacja: Kraków
wiek: 0

Re: Moderacja ;)

Postprzez gingers » czwartek, 23 lutego 2012, 21:50

No i właśnie nie róbmy tych bezsensu rotacji, przedstawiciel to tylko przedstawiciel, pisze, robi to co grupa zadecyduje.

No i ja już muszę zmiatać, kolorowych snów życzę.
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Re: Moderacja ;)

Postprzez gingers » czwartek, 23 lutego 2012, 21:52

Ami, ja myślę, że tu będzie jedna wspólna grupa, nie będzie różnych ugrupowań :wink:

No to do jutra.
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Re: Moderacja ;)

Postprzez Ami » czwartek, 23 lutego 2012, 21:55

gingers napisał(a):No i właśnie nie róbmy tych bezsensu rotacji, przedstawiciel to tylko przedstawiciel, pisze, robi to co grupa zadecyduje.

No i ja już muszę zmiatać, kolorowych snów życzę.


Tak bez rotacji ! A kandydatury może my zgłaszajmy kogo byśmy widzieli i potem prosimy o zgodę na kandydowanie tak jest chyba lepiej bo ludzie nie zawsze mają odwagę się zgłosić! Ale sami też by mogli!Jak uważacie?
Avatar użytkownika
Ami
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 3214
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 19:10
Lokalizacja: Kraków
wiek: 0

Re: Moderacja ;)

Postprzez taka ja » czwartek, 23 lutego 2012, 21:58

gingers napisał(a):Ami, ja myślę, że tu będzie jedna wspólna grupa, nie będzie różnych ugrupowań :wink:
No to do jutra.

Na prawdę byłoby mi lżej na sercu, gdyby to nareszcie było realne :)
Dobrej nocy :)
Avatar użytkownika
taka ja
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1944
Dołączył(a): środa, 20 lipca 2011, 17:59

Re: Moderacja ;)

Postprzez gingers » czwartek, 23 lutego 2012, 22:05

taka ja napisał(a):
gingers napisał(a):Ami, ja myślę, że tu będzie jedna wspólna grupa, nie będzie różnych ugrupowań :wink:
No to do jutra.

Na prawdę byłoby mi lżej na sercu, gdyby to nareszcie było realne :)
Dobrej nocy :)



To jest realne, wystarczy wyzbyć się uprzedzeń i chęci brylowania za wszelką cenę, czyli odrobina skromności :wink:

Ami, wszystko jest do zrobienia :wink:

Tylko mnie już tu nie powinno być :?

Śpijcie smacznie, do jutra.
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Postprzez » czwartek, 23 lutego 2012, 22:05

 

Następna strona

Powrót do Propozycje, pytania, uwagi użytkowników dotyczące funkcjonowania forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron