Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez Kasjopea » środa, 22 lutego 2012, 02:25

Chciałabym poinformować wszystkich użytkowników forum o paru sprawach organizacyjnych.

Ginger, Aludka, Koralka oraz ja postanowiłyśmy zrezygnować z pełnienia funkcji administratorskich i moderatorskich.

Powody naszych rezygnacji są różne, każdy kierował się własnymi (ja mam ich aż 9, z czego część zupełnie nie związana z forum :) ).
Decyzje zostały podjęte niezależnie i w różnym czasie, jednak, aby usprawnić ewentualny wybór nowych osób na wolne stanowiska, ogłaszamy to w tym samym terminie.

Od tej chwili głównym i na razie jedynym administratorem forum jest Lori, a moderatorami - Aviehotels i Litek.

Niebawem przekażę Lori hasło do konta „administrator” oraz do maila forumowego szpakofani@gmail.com, który dotychczas obsługiwał też konto „Kasjopea”.
Poproszę o zmienienie potem haseł dostępu.
Ze swojej strony służę radą, informacją, podpowiedzią w sprawach technicznych forum, w miarę swoich możliwości, aczkolwiek z czasem brak praktyki pewnie da o sobie znać.


Pisałam już o tym Lori, jednak chcę, aby użytkownicy również mieli świadomość kilku kwestii.
Ja, zrzekając się funkcji, w pełni zdaję sobie sprawę z tego, że wraz z przekazaniem pałeczki, forum może podążyć w zupełnie innym kierunku.
Innym, niż do tej pory.
Nie wiem, czy będzie to kierunek lepszy czy gorszy, a może podobny do dotychczasowego.
Niezależnie od tego, jak się sprawy potoczą, nie będę rościła sobie żadnych praw do tego forum w związku z faktem jego założenia.

Rezygnując z uprawnień staję się szeregowym użytkownikiem i czułabym się bardzo niekomfortowo, gdyby moje zdanie było brane pod uwagę w sposób szczególny.

Ani Lori, ani żaden inny członek nowego zarządu nie powinien nigdy :!: czuć się zobligowany do spełniania moich ewentualnych oczekiwań (możliwe, że takie się pojawią) czy do wcielania moich pomysłów w życie.

Być może w różnych sytuacjach będę miała zupełnie inne zdanie niż osoby zarządzające, nie chcę jednak, aby było ono traktowane jako roszczenie z mojej strony.
Nowy zarząd powinien podejmować decyzje wg własnej wizji rozwoju forum i wg własnych kryteriów oceniać forumową rzeczywistość.


Kolejna sprawa – nowy regulamin i wewnętrzne zasady postępowania są praktycznie od jakiegoś już czasu ustalone. Jednak parę szlifów można by jeszcze wykonać.
Długo to trwało, bo bardzo wiele aspektów trzeba było omówić, nie tylko w samym regulaminie, ale też w wytyczaniu wspólnej linii zarządzania forum w oparciu o jasne zasady wewnętrzne. Klimat na forum nie sprzyjał skupieniu się na pracy, ale koniec końców system jest z grubsza określony. Resztę dopracuje nowy zarząd, albo zmieni, co uzna za stosowne w dotychczasowych ustaleniach. Jest też opcja wprowadzenia zupełnie odmiennych zasad na forum – wszystko zależy od decyzji nowych władz.

Myślę, że wielu nieprzyjemnych sytuacji moglibyśmy uniknąć, gdyby funkcjonował już nowy system wraz z regulaminem.
Do tej pory musieliśmy w dużej mierze zdać się na prowizorkę. Mam nadzieję, że przyszłość będzie pod tym względem lepsza :)

Choć nie mieliśmy okazji jeszcze na dobre rozpocząć współpracy w nowym systemie zarządzania, chciałabym serdecznie podziękować wszystkim administratorom i moderatorom za dotychczasową pracę na forum. Bez Waszej pomocy bym sobie nie poradziła.

Pozostałych użytkowników chciałam natomiast zapewnić, że wszelkie moje decyzje, które podejmowałam jako administrator, czasem niepopularne, czasem być może nie dla każdego zrozumiałe, nie były podyktowane względami osobistymi i bardzo chciałabym, aby nikt nie czuł się nimi personalnie dotknięty. Nie było moją intencją robić komukolwiek na złość czy sprawiać przykrość. Jeśli mimo wszystko ktokolwiek tak to odebrał, to mogę tylko przeprosić i raz jeszcze zapewnić, że z mojej strony nie było to nic osobistego.


Jeśli moja decyzja o rezygnacji jest dla części z Was zaskakująca, to, Kochani, spróbujcie postawić się na moim miejscu :P
Wyobrażacie sobie siedzieć na jednym i tym samym stołku od czerwca? :shock:
Każdemu by tyłek zdrętwiał! :lol:
Pora więc wstać i rozprostować nogi!

Nie odchodzę nigdzie, tylko ze stołka wstaję :)

Ucieszy mnie ogromnie, jeśli uda się nam wspólnymi siłami to miejsce zrekonstruować.
Powinniśmy się wziąć w garść i ruszyć do przodu. Dokończyć reorganizację, uporządkować forum, podzielić zadania.
Zamknąć przeszłość, otworzyć się na przyszłość. Na konkrety będzie pewnie osobny wątek.

Jesteśmy już u kresu tego forumowego czyśćca. Pora pomyśleć, co dalej.
„Gdy wieją wichry zmian, jedni budują mury, inni budują wiatraki.”
Wierzę, że uda nam się zbudować „wiatrak”, który będzie służył nam wszystkim, łącznie z Michałem :)
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Postprzez » środa, 22 lutego 2012, 02:25

 

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez Ginger » środa, 22 lutego 2012, 10:17

Wiecie już, Kochani, o mojej decyzji. Nie widzę sensu powtarzania tego i robienia niepotrzebnych dramatów. Wiąże mnie z tym miejscem ogromny sentyment oraz rewelacyjne wspomnienia. To, co tutaj przeżyłam to moje. Z czasem jednak zbyt wiele słów padło, zbyt wiele zachowań, w które nie uwierzyłabym, gdybym nie zobaczyła na własne oczy.
To nie była pochopna decyzja, nie ma żadnego związku z wczorajszą aferą, czy żadną poprzednią. Tę decyzję podjęłam już jakiś czas temu i czekałam tylko na decyzje reszty administracji, by to ogłosić. Niestety, czego nie przewidziałam, moja decyzja pociągnęła za sobą podobne decyzje części administracji. Pomyślałam, że może nawet to lepiej. Jeśli zaczynać, to od początku.
To forum zawsze było dla mnie rodzajem odskoczni, odpoczynkiem od rzeczywistości; zdałam sobie sprawę, że od jakiegoś czasu to rzeczywistość jest dla mnie odpoczynkiem od forum. A tak nie powinno być. To nie jest nawet kwestia kłótni. Rezygnuję, ponieważ będę tu mniej bywać. Będę tu mniej bywać, gdyż zamierzam zająć się własnym życiem, które aktualnie wydaje mi się o wiele bardziej interesujące.
Nie odstawiajmy scenek łzawych pożegnań, bo nie sądzę, by to było odejście na stałe (choć kto wie, co się może w mojej głowie uroić). Rezygnuję z funkcji administratora, przez co rezygnuję z więzów i zobowiązań, które w każdym momencie, gdy miałam ochotę się wycofać, przytrzymywały mnie. Nie lubię czuć się związana, a to niestety było dla mnie wiążące i niekomfortowe. To nie dla mnie, nie nadaję się nawet na członka żadnej społeczności, a co dopiero jej administratora.
Mimo przeróżnych sytuacji, które miały tu miejsce, zawsze będę pozytywnie kojarzyć to forum. Już mówiłam wielokrotnie, że największym plusem i powodem, dla którego nie żałuję, że w ogóle się w to wplątałam, są ludzie, których tu poznałam. Wy też jesteście powodem, dla którego to nie jest długi elaborat pożegnalny, a zaledwie wyjaśniająca notka – nie wyobrażam sobie utraty kontaktu z niektórymi i nie chcę tego, w związku z czym będę do Was od czasu do czasu zaglądać, a może nawet nieśmiało włączę się w budowanie forum od nowa, gdy przyjdzie na to czas.

Bardzo dziękuję wszystkim tym, który włożyli swoje serce, czas, radość i energię w tworzenie tego miejsca. Bardzo dziękuję osobom, które wciąż w nie wierzą, bo dają tym również mi małą iskierkę wiary. Bardzo dziękuję naszemu zespołowi administracji za owocną współpracę. Ech, a regulamin był już prawie gotowy.

Przepraszam wszystkich, którzy w jakiś sposób ucierpieli na sytuacjach, które miały tu miejsce. To wszystko urosło do niewyobrażalnej rangi. Nigdy nie miało to tak wyglądać, w moich oczach przynajmniej. Ale nie zmienimy tego, nie ma sensu również rozpamiętywać. Najlepiej pójść do przodu, wzbogaconym o nowe doświadczenia.

Przepraszam również tych, których moje słowa lub czyny w szczególny sposób dotknęły. Nie uważam, że jestem tutaj bez winy; każdy na swój sposób zawinił. Przepraszam i jednocześnie informuję, że nie żywię negatywnych emocji do żadnego z użytkowników. Pozytywna energia jest o wiele zdrowsza.

To tyle ode mnie tytułem wyjaśnienia, miałam się nie rozpisywać, a wyszło jak zawsze.

Peace and Love.
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez Aludka » środa, 22 lutego 2012, 19:16

Drodzy forumowicze,
razem spędziliśmy dużo czasu, zarówno miłych chwil, jak i tych mniej przyjemnych; jednak zawsze coś się zaczyna i coś się kończy
ja będę pamiętać te dobre chwile
już kilka razy w ciągu ostatnich miesięcy rozważałam odejście z forum, ale zawsze przywiązanie zwyciężało; nadal będzie to dla mnie ważne miejsce, jednak niestety kończę tu swój aktywny udział; ostatnie wydarzenia niestety przeważyły szalę i decyzja zapadła kilka dni temu; jednak od czasu do czasu będę do Was zaglądać, co tam u Was słychać :wink:

w związku z tym (ku uciesze części forumowiczów) rezygnuję z pełnionej przez siebie funkcji moderatora;
dziękuję administratorom i moderatorom za miłą współpracę;
szczególne podziękowania kieruję do Kas, która włożyła w to forum chyba najwięcej pracy techniczno-porządkowej :wink:

wszystkim, którzy chcą dalej tworzyć to forum życzę powodzenia i wielu kolejnych mile spędzonych chwil we wspólnym gronie; cieszcie się swoją obecnością oraz obecną i przyszłą twórczością Szpaka :D
Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.
Avatar użytkownika
Aludka
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4996
Dołączył(a): czwartek, 14 lipca 2011, 11:03
wiek: 22

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez Lori » środa, 22 lutego 2012, 21:17

To była trudna decyzja i w ciągu ostatnich dni kilkakrotnie ją w swojej głowie zmieniałam. Ostatecznie jednak decyduję się pozostać na stanowisku administratora forum.
Powody ku temu są dwa.

Po pierwsze, wobec rezygnacji Kas i Ginger nie chcę, by forum pozostało bez opieki administratorskiej, a przynajmniej, by nie stało się to nagle. A po drugie, uważam, że nadal mogę coś dla tego miejsca zrobić. Miniony tydzień był dla mnie bardzo trudny, wielokrotnie chciałam rzucać wszystko w diabły, ale też sporo się przez te dni nauczyłam. Nie twierdzę, że moje zachowanie było kryształowo czyste; przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni. Zdaję sobie sprawę, że mogą znaleźć się - i pewnie się znajdą - osoby, które nie chcą już widzieć mnie na stanowisku admina. Rozumiem i akceptuję ich motywy. Zatem oświadczam, że jeśli ktoś taki jest, niech głośno wyraża swoją dezaprobatę, a wówczas odbędzie się głosowanie, w którym będziecie mogli wszyscy zadecydować, czy chcecie mnie widzieć jako admina forum. Gdy wynik będzie dla mnie negatywny, odejdę i nie będę sobie rościła żadnych pretensji, a forum wybierze nowego administratora.

Chcę również oświadczyć, że na moją działalność jako admina nie będą rzutowały żadne osobiste sympatie czy antypatie. To, kogo lubię i z kim rozmawiam poza forum, jest moją prywatną sprawą, natomiast tutaj funkcja zobowiązuje mnie przede wszystkim do przestrzegania forumowego "prawa".
Ogólnie chcę w najbliższej przyszłości nieco ograniczyć swoją forumową działalność, by znaleźć równowagę i na nowo poukładać pewne sprawy. Znaczenie ma również moje życie pozaforumowe, które bardzo zaniedbałam, co nawet dziś bliska mi osoba była łaskawa mi wypomnieć :roll: Muszę odnaleźć złoty środek pomiędzy światem realnym a wirtualnym. Zatem w najbliższym czasie będę wypowiadać się jedynie w wątkach neutralnych, stricte dotyczących działalności Michała, a także pilnować porządku na forum i spełniać swoje obowiązki administratorskie - o ile mnie nie wylejecie :P

Mimo wszystkich zawirowań nadal wierzę, że to forum może być miejscem przyjaznym dla każdego "człowieka dobrej woli". Miejscem prawdziwie godnym osoby Michała Szpaka.

Chciałam podziękować Kas i Ginger oraz wszystkim modom za współpracę. Bardzo żałuję, że odchodzicie. I mogę mieć nadzieję, że w razie problemów natury technicznej będę mogła się do Was uśmiechnąć...? :wink:

Dziękuję za uwagę :) Jeśli ktoś ma zastrzeżenia co do mojej osoby, niech się nie waha.
Lori
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5629
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2011, 15:18
wiek: 0

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez Kasjopea » środa, 22 lutego 2012, 23:32

Zostawiam ten post wolny dla Koralki, która być może będzie również chciała dodać coś od siebie :)
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez cukierek » czwartek, 23 lutego 2012, 00:04

Nie wiem czy moge sie w tym watku wypowiedziec, czy jest ku temu jakies inne miejsce przeznaczone. Jezeli gdzie indziej, to przeniescie prosze.

Na poczatku chcialabym Kas i Ginger podziekowac za wiele pracy, cierpliwosci i obiektywizmu podziekowac. W szczegolnosci Ginger ( Kas nie bylo pewien czas na forum, jak sie uaktywnilam akurat ) byla jedna z paru osob ktore pomagaly mi sie na forum odnalesc :) Organizacyjnie i tylko :)
Wasze odejscie przyjmuje z bolem, ale nie bede was zatrzymywac. Ani robic ckliwych scenek. Chce wam podziekowac i zachowam wasza prace tutaj zawsze w pamieci.

Lori. Ciesze sie ze zgodzilas sie przejac funkcje admina. Bo nie wiem, czy wielu chetnych by sie znalazlo :wink:
Mysle ze jestes dobrym wyborem. Masz juz doswiadczenie jako admin.

Mam pytanie co mnie zaczelo nurtowac ( nie do ciebie Lori, bo napisalas obszernie ), jak wybierzemy nowych modow, to czy oni beda mieli naprawde tyle czasu? dla nas? dla forum?
Bo patrzac wprawdzie w oczy, Kas, i Ginger spedzaly tu mnostwo czasu. I chcialabym by osoby ktore sie tego podejma, beda braly pod uwage, jaki obowiazek to za soba niesie.
Jasnego słonca zmrokiem jest watpliwosc...
Czlowiek jego tworca gdy upada snem bez wiary...
I na posmak smierci dawkuje uspokojenie...
Avatar użytkownika
cukierek
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 6198
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 14:57
wiek: 23

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez goska » czwartek, 23 lutego 2012, 09:50

dziekuje Kasjopei, dziekuje Ginger za te wiele miesiecy pracy dla tego miejsca. pozdrawiam Was Obie serdecznie.
w mojej opinii te wesci nie sa dobre dla szpaczej sprawy.
Sannjas
Avatar użytkownika
goska
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 8450
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 08:48
Lokalizacja: Kraków
wiek: 51

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez gingers » czwartek, 23 lutego 2012, 10:16

goska napisał(a):dziekuje Kasjopei, dziekuje Ginger za te wiele miesiecy pracy dla tego miejsca. pozdrawiam Was Obie serdecznie.
w mojej opinii te wesci nie sa dobre dla szpaczej sprawy.


Witajcie.
Zgadzam się z Gośką.
Wierzyłam, że się uda i bardzo do tego dążyłam. Wierzyłam także głównie ze względu na administratorów, którzy miałam nadzieję się nie poddają :(
Sorry musiałam to napisać. Kasjopea, przecież to Ty jesteś matką założycielką, wiem mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, mówi się ale ja w to nie wierze.
Myślałam sobie, gingers nic się nie martw dopóki jest Kasjopea to forum ma szansę. Czyli daliśmy za wygraną, tylko nie pytajcie mnie dlaczego tak myślę, ja wbrew pozorom głupia nie jestem.

"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś".

W tym momencie walczę ze sobą, ze swoją wiarą z wczoraj i ze zwątpieniem dzisiaj.
Obrazek

PS
Lecą mi po policzku łezki, chyba już za stara jestem aby się zmienić, beczę z bezsilności i swojej naiwności.
Wiecie co? Wiecie kiedy ja się załamuję, tylko wtedy jak mnie coś bardzo zaboli, i właśnie boli, bardzo.
Miałam dzisiaj coś napisać, a siedzę przed monitorem i płaczę, głupia jestem, co?
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez angie » czwartek, 23 lutego 2012, 10:34

Jestem bardzo niepocieszona, że tak się stało. Kas, Ginger, chciałam Wam bardzo podziękować za wszystko, co dla nas tutaj zrobiłyście, a także za Waszą bezstronność, nieocenioną sprawiedliwość oraz cierpliwość, między innymi wobec zachowań takich "niespokojnych" osób, jak ja.

Jeszcze raz chciałam powtórzyć, że ten szczęśliwy, komu zdarzy się mieć Was za szefa.

Również Thewiz była osobą, która nadawała temu miejscu klasę.

Mam wciąż nadzieję, że Ginger i Kasjopea kiedyś wrócą na stanowisko adminów. A w życiu wszystko się może zdarzyć :)
I marzy mi się zobaczyć tutaj jeszcze kiedyś Thewiz, nie tylko w roli użytkownika.
Avatar użytkownika
angie
VIII. stopień wtajemniczenia
VIII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 2800
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:23
wiek: 0

Re: Zmiany w zarządzie forum - wątek informacyjny

Postprzez gingers » czwartek, 23 lutego 2012, 10:43

Zazdroszczę Wam, ze potraficie się z tym pogodzić, ja nie potrafię i pewnie będę teraz płakać jak bóbr i nienawidzę tak nienawidzę tego co się stało.
Obrazek

Nie odpowiadam za interpretację moich postów przez innych użytkowników
Avatar użytkownika
gingers
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 5554
Dołączył(a): wtorek, 21 czerwca 2011, 09:31
Lokalizacja: cat's world
wiek: 0

Postprzez » czwartek, 23 lutego 2012, 10:43

 

Następna strona

Powrót do Propozycje, pytania, uwagi użytkowników dotyczące funkcjonowania forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron