Forum się zacina?

Re: Forum się zacina?

Postprzez Zoni » niedziela, 27 listopada 2011, 12:10

mała Mi napisał(a):
thewiz napisał(a):
adh napisał(a):to jest wina forum!
mam Mozillę i dobry komputer i też się zacina


No właśnie i wkurza mnie to strasznie. Kas, można jakoś zainterweniować?

adh, masz to samo? System is not responding?

Do tego od kilku dni mam problem z wgraniem pełnych stron wątków. Wchodzą mi do połowy i nie chcą się do końca załadować.

Ewidentnie coś jest nie tak.

Może warto pomyśleć o dobrym płatnym hostingu, przenieślibyśmy się na jakieś inne serwery, sama nie wiem?

Też mam Mozillę i albo mi się zawiesza albo ładuje połowę strony i muszę ją odświeżać kilka razy by weszła cała.

Na początku Mozilla była OK, teraz niestety zaczęła się zawieszać :(
"Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia"
Avatar użytkownika
Zoni
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1886
Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 15:39
wiek: 0

Postprzez » niedziela, 27 listopada 2011, 12:10

 

Re: Forum się zacina?

Postprzez Ginger » niedziela, 27 listopada 2011, 13:21

Ja też mam Mozillę i na początku było ok, a niedawno zaczęło się wieszać - teraz przerzuciłam się na Google Chrome i póki co wszystko działa jak należy.
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Forum się zacina?

Postprzez mała Mi » niedziela, 27 listopada 2011, 13:37

Ginger napisał(a):Ja też mam Mozillę i na początku było ok, a niedawno zaczęło się wieszać - teraz przerzuciłam się na Google Chrome i póki co wszystko działa jak należy.

Za twoją radą przerzuciłam się z Mozilli na Google Chrome i na razie leci jak burza :D szkoda że nie ma tu opcji blokady wyskakujących reklam ;)
mała Mi
 

Re: Forum się zacina?

Postprzez Aludka » niedziela, 27 listopada 2011, 14:39

mała Mi napisał(a):Za twoją radą przerzuciłam się z Mozilli na Google Chrome i na razie leci jak burza :D szkoda że nie ma tu opcji blokady wyskakujących reklam ;)

a na Mozilli jest :?: jak je zablokować :?:
Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.
Avatar użytkownika
Aludka
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4996
Dołączył(a): czwartek, 14 lipca 2011, 11:03
wiek: 22

Re: Forum się zacina?

Postprzez Ginger » niedziela, 27 listopada 2011, 14:51

mała Mi napisał(a):
Ginger napisał(a):Ja też mam Mozillę i na początku było ok, a niedawno zaczęło się wieszać - teraz przerzuciłam się na Google Chrome i póki co wszystko działa jak należy.

Za twoją radą przerzuciłam się z Mozilli na Google Chrome i na razie leci jak burza :D szkoda że nie ma tu opcji blokady wyskakujących reklam ;)


Właśnie też nie wiem, jak je zablokować, a nie mam teraz czasu pokombinować.
Aludka, w Mozilli możesz włączyć sobie blokadę reklam, wejdź w dodatki, a potem w rozszerzenia, tam gdzieś powinno to być. Chyba zależy jeszcze, jaką masz wersję Mozilli.
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Avatar użytkownika
Ginger
X. stopień wtajemniczenia
X. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 7467
Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2011, 19:32
Lokalizacja: Łódź
wiek: 0

Re: Forum się zacina?

Postprzez mała Mi » niedziela, 27 listopada 2011, 16:58

Aludka napisał(a):
mała Mi napisał(a):Za twoją radą przerzuciłam się z Mozilli na Google Chrome i na razie leci jak burza :D szkoda że nie ma tu opcji blokady wyskakujących reklam ;)

a na Mozilli jest :?: jak je zablokować :?:

Nie do końca zablokowałam ale wystarczająco by mi nie przeszkadzały co chwila, zrobiłam to jakąś wtyczką ale sama już nie wiem jaką :oops: Miszę poszukać :D
Właśnie tak to zrobiłam jak podpowiada Ginger :lol:
Adblock Plus
mała Mi
 

Re: Forum się zacina?

Postprzez Aludka » niedziela, 27 listopada 2011, 18:01

dzięki za podpowiedź :D
Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.
Avatar użytkownika
Aludka
IX. stopień wtajemniczenia
IX. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 4996
Dołączył(a): czwartek, 14 lipca 2011, 11:03
wiek: 22

Re: Forum się zacina?

Postprzez Kasjopea » niedziela, 27 listopada 2011, 23:21

thewiz napisał(a):
adh napisał(a):to jest wina forum!
mam Mozillę i dobry komputer i też się zacina


No właśnie i wkurza mnie to strasznie. Kas, można jakoś zainterweniować?


Może to być też kwestia dostawcy i prędkości łącza internetowego albo jakichś spowalniaczy na kompie. Czy inne strony chodzą bez zarzutu, a forum się w tym samym czasie zacina?
Czy zacina się w jakichś określonych porach/godzinach (np. godziny szczytu) czy bez przerwy?
U mnie zacięło się kilka razy, ale to było parę dni temu i już przeszło. Nie trwało to bez przerwy lecz sporadycznie i krótko (parę-paręnaście sekund).
Jak jest u Was? Opiszcie dokładnie, jeśli zauważyliście jakieś prawidłowości.
Jaka przeglądarka, jaki dostawca i prędkość netu, w jakich porach (lub niezależnie od pory), czy w każdym wątku się tak dzieje, czy tylko raz na jakiś czas, jak długo trwa, czy w końcu się władowuje poprawnie czy nie itp. Im więcej info, tym lepiej :!:

Jest też możliwe, że są prowadzone jakieś drobne prace konserwacyjne, aczkolwiek admini zwykle informują o tym. Tym razem nie informowali, może to przejściowe poprawki, jeśli już.

Z tego, co czytam na razie niektórym na Mozilli działa ok, a innym dopiero po przejściu na Google Chrome.
Jeśli problem dalej będzie występował, zwłaszcza na Chrome, to piszcie. Wtedy przy większej liczbie zgłoszeń dam znać adminom. Być może będą potrzebowali Waszych nicków i nr IP do oceny sytuacji.

Może warto pomyśleć o dobrym płatnym hostingu, przenieślibyśmy się na jakieś inne serwery, sama nie wiem?


Pisałam jakiś czas temu w innym wątku jak się ma sprawa przeniesienia. Jeśli ktoś by to umiał zrobić przy dostępnej kopii bazy danych i zająć się wszystkim od strony technicznej, to można się nad tym zastanawiać. Drugą sprawą jest kwestia finansowa :P
Avatar użytkownika
Kasjopea
VII. stopień wtajemniczenia
VII. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 1587
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2011, 10:14

Re: Forum się zacina?

Postprzez mała Mi » poniedziałek, 28 listopada 2011, 00:11

W tej chwili forum chodzi dobrze. Ja nie mam trudności z innymi stronami wtedy gdy forum się zacina. Nie mam też spowalniaczy a prędkość łącza mam 5.0 Mb/s. Może to wrzucane reklamy na tą stronę tak zamulają chwilami.
mała Mi
 

Re: Forum się zacina?

Postprzez Anula1986 » czwartek, 1 grudnia 2011, 10:40

Ja korzystam z Google Chrome- chodzi jak burza !- polecam :)
Avatar użytkownika
Anula1986
III. stopień wtajemniczenia
III. stopień wtajemniczenia
 
Posty: 174
Dołączył(a): piątek, 7 października 2011, 13:06
wiek: 0

Postprzez » czwartek, 1 grudnia 2011, 10:40

 

Poprzednia strona

Powrót do Propozycje, pytania, uwagi użytkowników dotyczące funkcjonowania forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron